Tuba w Laserze

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Drukcentrum
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2015, 11:34
Lokalizacja: Polska

Tuba w Laserze

#1

Post napisał: Drukcentrum » 11 sty 2015, 11:45

Witam
Posiadam ploter Laserowy TechSol 30x40 , po uruchomieniu plotera wszystko działa poprawnie poza wiązką lasera (tuba nie strzela laserem , wogóle nie świeci nawet przy teście) zadane dane do plotera docierają , używam LaserCut5.3, ploter połaczony z komputerem przez USB. Ploter jest nowy przepracowany licznik pokazuje 15 min. pracy , kupiłem go z drugiej ręki i nie jest już na gwarancj ( poprzedni właściciel kupił go z dotacji i nigdy nie używał ). Optycznie wszystko wyglada ok. tuba jest zalana wodą , po przesłaniu pliku do plotera startuje i pracuje ale bez wiązki laserowej. Doczytałem na forum aby sprawdzić przyciskiem test na zasilaczu ( po wciśnięciu świeci zielona kontrolka . Co można sprawdzić przed zakupem nowej tuby aby nie okazało się że ta jest sprawna , czy jest gdzieś jakis bezpiecznik lasera który mógł się wyłaczyc ? , jescze go po podłączeniu nie uziemiłem czy to może być przyczyną że laser nie startuje?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i sugestie
Pozdrawiam



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 11 sty 2015, 13:12

Tam jest text na zasilaczu lasera..... heh.
Po naciśnięciu powinna pójść wiązka.Jak nic się nie dzieje to kabelki, tuba lub zasilacz.

One nie mają licznika czasu pracy.


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Tuba w Laserze

#3

Post napisał: rendejad » 11 sty 2015, 18:26

Drukcentrum pisze: poprzedni właściciel kupił go z dotacji i nigdy nie używał )
Krew mnie zalewa jak coś takiego słyszę. Lub czytam.
Ludzie maja pomysły na biznes i nie mogą "się załapać" na dofinansowanie bo gnojki wyrywają kasę -najczęściej po znajomości - tylko po to żeby później spieniężyć sprzęt.

Laser jest do wymiany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”