Lasercut - pomoc

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#11

Post napisał: Andrzej_kw » 07 sty 2015, 15:41

Koniec linii nie jest traktowany jako narożnik. Parametr ten mówi o tym w jaki sposób maszyna zachowuje się przy zmianach kierunku wektora (innych niż łuk). Po prostu przy wyższej prędkości od podanej zwolni do tej wartości.

btw. razem z plikami instalacyjnymi LC powinien być oryginalny plik konfiguracyjny. Jeżeli wszystkie próby zawiodą, może pomóc ponowna "czysta" instalacja.

pozdrawiam
andrzej



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#12

Post napisał: mumin » 07 sty 2015, 16:27

To jest dla mnie oczywiste. Tnąc np literę "L" jedzie szybko w narożniku zwalnia i ponownie rozpędza się kończąc cięcie. U mnie jednak to zwalnianie jest znikome.

Większym problemem jest "najazd" na pozycję z której ma rozpocząć cięcie, bardzo wolny koniec dojazdu.
Oraz tnąc np literę "I" po co zwalnia pod koniec ? i jest to duże zwolnienie inne jak w przypadku litery "L" przy której to zwalnianie jest zrozumiałe ale małe.


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#13

Post napisał: Andrzej_kw » 07 sty 2015, 17:20

Prędkości najazdów masz w opcjach maszyny. Space-Acc ustaw na wartość przekraczającą wymiar stołu. 1200.0 jaką podawałem to 1,2m dla stołu roboczego o wymiarze 900. Jeżeli przykładowe parametry dla maszyny 900x600 nie działają, to proponuję ponowną "czystą" instalację LC. Trzeba tylko sprawdzić po instalacji czy biblioteki (dll) opisane w instrukcji są zgodne z firmware kontrolera

pozdrawiam
andrzej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”