Problem z laserem co2

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
asylart
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków

#11

Post napisał: asylart » 19 gru 2014, 19:52

to mnie zaciekawiło;> :
Andrzej_kw pisze: Sprawdź jednak drugi koniec - tam powinien być dokręcony czarny przewód. Niby masa, ale często tylko okręcona o śrubę i trzymająca się "na słowo honoru". Drugi koniec powinien być podłączony do "masy" obudowy, lub jeżeli masz miliamperomierz w swoim ustrojstwie, to podłączony jest do niego, a później do obudowy. Sprawdź ten kabel.
Jeżeli będzie OK, to niestety czeka Cię wydatek.
Nie mam nic podłączone do obudowy;> czerwony + mam z jednej strony.. czarny - jest przy wylocie.. kable od zasilacza idące i tyle.. Nic więcej tam nigdy nie było podpięte.. chyba że źle zrozumiałem tą wypowiedź i chodziło tylko o ten czarny -..



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: diodas1 » 19 gru 2014, 20:59

asylart, napisałeś "Sprawdzałem napięcie przed zasilaczem oraz na tubie i niby ok.. natężenie skacze jak zwariowane.. raz 12mA raz 2mA...", stąd wnoszę że pomiar napięcia też był "niby"
Czym i w którym miejscu sprawdzałeś napięcie na tubie ( :mrgreen: ) Czy masz jakiś woltomierz o zakresie kilkunastu kV, czy może sondę wysokonapięciową do zwykłego popularnego multimetru? Sam taką sondę na szybko sobie zmontowałem kiedy byłem w potrzebie, nic trudnego. Tak czy siak należałoby podpiąć woltomierz bezpośrednio do wyprowadzeń elektrod ze szkła tuby i wtedy robić próby. Iskrzenie w miejscu łączenia to niepożądany i niezdrowy objaw. Świadczy o fatalnym styku co może rzutować na pracę lasera. Tak drastyczne skoki prądu towarzyszące iskrzeniu też na to wskazują.Prąd który mierzysz może płynąć w wyniku wyładowania łukowego pod śrubą zaciskową. Pewnie śruba przy okazji nagrzewa się. Nie sprawdzaj tego palcem dopóki nie wyłączysz zasilania i nie rozładujesz zgromadzonego ładunku elektrycznego. Zanim sięgniesz głębiej do portfela, rozkręć te miejsca gdzie cokolwiek iskrzy, oczyść drobnym papierem ściernym aż do połysku metalowych styków i skręć ponownie. Ważne są wszystkie punkty styku od zasilacza po stronie masy aż do zasilacza po stronie + . A sondę wysokonapięciową do multimetru cyfrowego zawsze warto mieć w szufladzie. Albo oddzielny kilowoltomierz zbudowany z mikroamperomierza i garści rezystorów. Lepiej w razie wątpliwości zmierzyć niż grać w ruletkę- co też to mogło się stać że nie działa.


empreso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 17:29
Lokalizacja: Kraśnik

#13

Post napisał: empreso » 01 cze 2017, 19:54

I jak się sprawa zakończyła?

Mam to samo.

Po wymianie "tuby" przy ustawianiu luster błysk z trzaskiem w środku tuby.

Co robić?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 18:34 przez empreso, łącznie zmieniany 1 raz.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#14

Post napisał: cinematic2 » 01 cze 2017, 21:24

Możesz poprawić swój nieporadny post?
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


empreso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 17:29
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z laserem co2

#15

Post napisał: empreso » 18 lis 2017, 19:46

Nieporadny hahahah

Wyjaśnienie zagadki już dawno rozwiązanej - może komuś kiedyś pomoże.

Wystarczyło poprawić połączenie kabli (porządne lutowanie tuby z ploterem) i do tej pory śmiga bez zarzutu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”