Czy ktoś był na EuroBlech2014?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

Czy ktoś był na EuroBlech2014?

#1

Post napisał: Bri » 26 lis 2014, 16:23

Rok temu był tu fajny wątek z porównaniem laserów przeróżnych producentów, kolega co go spisał odwalił kawał dobrej roboty.

Każda opinia AnnoDmini 2014 na temat maszyn mile widziana. Jeszcze chętniej widziałbym zestawienie laserów/plazm/wykrawarek :) To byłby miód :)

I mam pytanie czy ktoś był na euroblechu w hannowerze i czy ma podobne porównanie? Może na innych forach ktoś się podjął czegoś takiego?

[ Dodano: 2014-11-26, 17:07 ]
Trumpf chyba zabił konkurencję (jak nie całkowicie nowym softem to jego ceną)




Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 27 lis 2014, 20:49

Taka niska ?? :lol:
Pozdrawiam Krzysztof G.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#3

Post napisał: lolo2 » 28 lis 2014, 20:44

Byłem na euroblech :)

Szukałem dla kolegi najszybszego lasera dla blachy czarnej 8mm i niestety się bardzo mocno zdziwiłem....

A mianowicie obojętnie jaki laser CO2 czy Fiber "prawie" obojętnie jakiej mocy kupisz czy 4kw, 6kw , 8kw wszystko miało prędkości w granicach 2,8 - 3m/min. Szczena mi opadłą xD

Co nowego?
Trumpf pokazał 8k Trudiska - ludzi na stanowisku było od ...... tak bardzo obleganego stanowiska nigdy nie widziałem. Tyle ludu było że nawet się nie dopchałem i nie uzyskałem żadnych informacji.

Bystronik pokazał swoje rezonatory fiber. Czy to naprawdę są ich rezonatory czy to rezonatory IPG w innym kolorze tego nie wiem. Ciekawostką jest nowy system uruchomiony przez bystronika a mianowicie poszli w kierunku optymalizacji rozkładu detali i ograniczeniu produkcji złomu.
Ich nowy produkt - oprogramowanie polega na tym iż wykupujesz dostęp do ich oprogramowania online. Wysyłasz tam swoje detale do wypalenia oraz wymiary arkusza. Na tej podstawie "SUPER KOMPUTER" robi podobno bardzo zaawansowane obliczenia nad jak najlepszym rozkładem.

Ciekawy pomysł, na ile jest efektowny w stosunku do tradycyjnego nestingu tego nie wiadomo.
Bystronik pokazała 6kw fiber oraz Co2 nie pamiętam mocy. Pokazali całą zautomatyzowaną linię z systemem załadunkowo - rozładunkowym.


Mitsubishi - fajny laser Co2 jedyną rzeczą której można się czepić to ustawianie strzału. Masakra, strzał ustawiany na płytce z tworzywa sztucznego. Życzę powodzenia jak ktoś pali wiele usług. Każda konkurencja ma już w większości automatyczne ustawianie strzału.
Pokazali sam laser bez jakich kolwiek udziwnień.

Mazak
Nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy - pokazywali Fibera chyba 4kw oraz jakieś co2 z pełnym systemem zał-rozł z magazynem na chyba 10 palet.
Dosyć duży ruch był przy ich laserku 3d do rur i profili.

Eagla nie było.

Kimla pokazywał 8kw

Messery, LVD, i inne stoiska omijałem, niczym się nie wyróżniały.


Co kupiła moja firma?
Kupiliśmy prasę krawędziwą Vimericatti - hybrydową. Napędzaną jakimiś tłokami gazowymi. posiada podobno jedynie 16l oleju i niby bardzo oszczędna prądowo.

Fajny bajer do niej pokazywali, który ma być w sprzedaży w przyszłym roku.
Rękawiczka oczujnikowana.

Bierzesz blaszkę chcesz uzyskać gięcie 90 stopni. Robisz próbę gięcia i wyszło ci 89 stopni, ubierasz rękawiczkę kładziesz źle wygięty detal na stemplu krawędziarki łapiesz ręką (z ubraną rękawiczką) ten detal na stemplu (ściskasz dwoma palcami) i system automatycznie liczy jaki jest rzeczywisty błąd kąta i wysyła bezprzewodowo korektę do krawędziarki. Gniesz jeszcze raz źle wygięty detal i wychodzi dobrze.
Ciekawy bajer. Ciekawe jak by to się sprawdzało w produkcji.

Oczywiście u nas ta krawędziarka będzie współpracować z robotem yaskawa. Krawędziarka jest już w firmie w przyszłym tygodniu uruchamianie.


Chcieliśmy kupić automatyczne centrum do wykrawania i cięcia w kątownikach firmy DURMA. Mieli maszynkę na targach ale panowie powiedzieli nam że NIE ZNAJĄ CENY MASZYNY buahhahahha......
Ze śmiechem opuściliśmy to stanowisko.
Strasznie olewająca firma. Wystawiać maszyny, których nie chcą sprzedawać - bo to nowość, bo nie znają ceny, itp itd. firma żal, chyba pomylili targi.


Szukaliśmy jeszcze centrum gnącego do blachy 5mm. Niestety wszystkie centra były maksymalnie do 3mm blachy.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#4

Post napisał: pitsa » 28 lis 2014, 21:40

lolo2 pisze:wykupujesz dostęp do ich oprogramowania online. Wysyłasz tam swoje detale do wypalenia oraz wymiary arkusza. Na tej podstawie "SUPER KOMPUTER"...
Totalna inwigilacja? :-)
Chcą wiedzieć kto co robi, i jeszcze mieć "wyłącznik" produkcji! Ciekawe na potrzeby jakiego rządu zostało zamówione to oprogramowanie lub czyich informatyków zatrudniono przy tym programie. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#5

Post napisał: lolo2 » 28 lis 2014, 23:12

Według mnie raczej tu chodzi o bardziej zaawansowaną optymalizacje, która wymaga wielu obliczeń komputera.
http://aq.ia.agh.edu.pl/Aquarium/Dydakt ... klad01.PDF

Choć to są jedynie moje domysły... xD


Inwigilacja jest już od dawna:
Np. nie wiem czy wiecie ale wszystkie dane z waszych kont są wysyłane do USA w celu zapobiegania walki terroryzmem :P Ostatnio podczas podpisywania kontraktów z ukrainą moja firma została poinformowana przez bank że takie informacje będą i są zbierane i przechowywane dla użytku USA.

A najlepsze jest to, ze jak byś chciał wypłacić większą sumę z banku (np. na kupno samochodu) to jesteś zoobowiązany poinformować bank na co ci te pieniądze. Pani za okienkiem musi sporządzić specjalny protokół.

No i oczywista w drugą stronę, w unii europejskiej nie wolno płacić gotówką powyżej bodajże 15 000 euro. Jeżeli przyjmiesz taka gotówkę musisz sprawę zgłosić na policję.
http://www.gofin.pl/17,2,145,116418,sku ... -euro.html

Pitsa to jest dopiero inwigilacja, nawet nie możesz własnymi pieniędzmi dysponować jak ci się to podoba. Wszystko musi być monitorowane i zgłaszane do Amerykanów pod pretekstem "terroryzmu".


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: CFA » 29 lis 2014, 11:20

lolo2 pisze:No i oczywista w drugą stronę, w unii europejskiej nie wolno płacić gotówką powyżej bodajże 15 000 euro. Jeżeli przyjmiesz taka gotówkę musisz sprawę zgłosić na policję.
http://www.gofin.pl/17,2,145,116418,sku ... -euro.html
A teraz pomyśl chwilę i odpowiedz sobie na pytanie, kiedy między przedsiębiorcami
(bo limit nie dotyczy transakcji z nieprowadzącymi działalności) dochodzić by mogło do takiego obrotu i o czym by to świadczyło.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#7

Post napisał: lolo2 » 29 lis 2014, 12:38

CFA pisze:
lolo2 pisze:No i oczywista w drugą stronę, w unii europejskiej nie wolno płacić gotówką powyżej bodajże 15 000 euro. Jeżeli przyjmiesz taka gotówkę musisz sprawę zgłosić na policję.
http://www.gofin.pl/17,2,145,116418,sku ... -euro.html
A teraz pomyśl chwilę i odpowiedz sobie na pytanie, kiedy między przedsiębiorcami
(bo limit nie dotyczy transakcji z nieprowadzącymi działalności) dochodzić by mogło do takiego obrotu i o czym by to świadczyło.

Np. chcę kupić samochód - muszę przez konto - kolega wie że wpłacając pieniążki na konto MUSZĘ też zapłacić procent bankowi? Więc PRAWO NAKAZUJE mi zapłacić haracz bankowi. Bo inaczej nie mogę kupić samochodu.

No dobra wpłaciłem na konto niemieckiego banku, lawetę wysłałem po samochód, wysłałem jeszcze przelew ten płatny około 30zł co w jeden dzień pieniążki są. A zgadnij ile laweciarz musiał nocek nocować zanim pieniążki wpłynęły? - 3 dni. Bank niemiecki sobie trzymał.
Teraz się spytam gdzie były moje pieniądze i kto pozwolił je przetrzymywać i obracać nimi? Te pieniądze były moją własnością.

Ile jest takich osób, ilu ludzi banki obkradają? Bank powinien mi to zrekompensować oddając 30zł za szybki przelew, oraz odpowiednie odsetki za przetrzymanie pieniążków przez 3 dni.
Bo jak bank teraz wyjaśni w Urzędzie Skarbowym skąd zarobił pieniądze? Napiszą że oszukali swojego klienta i zainwestowali na giełdzie, ciekawe czy uczciwie napiszą - OKRADLIŚMY naszego klienta.? Takich jak ja jest miliony, każdy wpłaca jakieś grosze....

Chcę opłacić akcyzę w urzędzie celnym za ten samochód nie mogę..... pani nie przyjęła odemnie pieniążków, musiałem znowu zapłacić % "odstępne" bankowi.

A może lepiej zrobić przelew na poczcie tam chyba jest 1,5% od wpłaty. :P


Poza tym temat dotyczył inwigilacji.
Skoro podobno jestem wolnym człowiekiem i mam prawo prywatności to dlaczego USA ma mieć wgląd do mojego portfela i informacje na temat gdzie wydaję swoje pieniążki? Rozmowy telefoniczne podobno każde już są nagrywane, teraz tylko poczekać aż nas zaczipują i będziemy żyć jak te zwierzęta tresowane.
Nawet USA może sobie obliczyć ile miesięcznie jem i sram, bo sobie przejrzą moje rachunki za kanalizę. :P


shadowflame
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:13
Lokalizacja: Stąd

#8

Post napisał: shadowflame » 29 lis 2014, 13:36

lolo2 pisze: Mitsubishi - fajny laser Co2 jedyną rzeczą której można się czepić to ustawianie strzału. Masakra, strzał ustawiany na płytce z tworzywa sztucznego. Życzę powodzenia jak ktoś pali wiele usług. Każda konkurencja ma już w większości automatyczne ustawianie strzału.
Pokazali sam laser bez jakich kolwiek udziwnień.
Wystarczy zmodyfikować parametry, gaz ustawić na azot i strzelamy w taśmę :) Robię na mitsubishi i nigdy nie korzystałem z płytki. Ostatnio był u nas przedstawiciel mitsu z potencjalnym klientem i kiedy prezentowałem ustawianie środka to się zwiesił i stwierdził że to kwestia przyzwyczajenia do taśmy. No tak bo lepiej bulić najlepiej u nich za płytki :D Nie wspominając że płytka leżąca na zjechanym stole na pewno leży poziomo :D


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post napisał: CFA » 29 lis 2014, 13:58

lolo2 pisze:Np. chcę kupić samochód - muszę przez konto - kolega wie że wpłacając pieniążki na konto MUSZĘ też zapłacić procent bankowi? Więc PRAWO NAKAZUJE mi zapłacić haracz bankowi. Bo inaczej nie mogę kupić samochodu....wysłałem jeszcze przelew ten płatny około 30zł co w jeden dzień pieniążki są
Jeśli chcesz kupić prywatnie, to możesz zapłacić i milion gotówką, ale czy chciałbyś latać po ulicach z taką walizką. Po drugie: zastanowiłeś się choć przez chwilę jakiego rzędu odsetki tracisz w stosunku do ryzyka obrotu gotówką? A po trzecie proponuję Ci zmienić bank, bo są dziś do wyboru do koloru i takie gdzie przelewy są bezpłatne (lub dla firm prawie bezpłatne - uwzględniając wygodę obrotu). Ty masz wrażenia z użytkowania banków z czasów afery Art B ;-)
Trzy dni przelew? Dziś są pieniądze z Niemiec nazajutrz po przelewie w obie strony i kosztuje to grosze. Nie mówię, że za darmo. Jeden ceni wygodę, inny lubi jeździć do spożywczaka z konwojentami.

[ Dodano: 2014-11-29, 14:00 ]
lolo2 pisze:Poza tym temat dotyczył inwigilacji
No niezupełnie. Temat dotyczył targów w Hanowerze. Ale najciekawsze dyskusje są zawsze obok tematu. :-)


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#10

Post napisał: lolo2 » 29 lis 2014, 15:04

CFA pisze: A po trzecie proponuję Ci zmienić bank, bmówię, że za darmo. Jeden ceni wygodę, inny lubi jeździć do spożywczaka z konwojentami.
Mój bank spełnił moje oczekiwania bo przesłał mi zaświadczenie (trwało to chyba ze 2h) że pieniążki przejął bank niemiecki. Bank niemiecki przetrzymywał pieniądze, a niestety banku sprzedawcy od jakiego chcę kupić ja nie mogę wybrać. To jego wola.
CFA pisze: No niezupełnie. Temat dotyczył targów w Hanowerze. Ale najciekawsze dyskusje są zawsze obok tematu. :-)
Prawda :) Najciekawszy zawsze offtop.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”