Problem laser Co2 robi garby podczas grawerowania (foto)

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Kasparientes
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2010, 19:56
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

#11

Post napisał: Kasparientes » 22 lis 2014, 18:20

Kolega Andrzej ma rację laser graweruje dobrze tam gdzie nie występują "puste linie", bo tam gdzie jest pusto po prostu słabnie, postaram sie zrobić test szachownicy, ale na razie wyjąłem zasilacz i go przeczyszczę, odnośnie formatu pliku to grawerowana jest grafika wektorowa, puszcze jeszcze rastrową może się coś zmieni ale wątpię obstawiam ze zasilacz po prostu zdycha i trzeba sie rozejrzeć za nowym.

Zrobiłem szachownice laser wykazuje brak mocy i jeszcze raz pieczątkę tylko ze puściłem rastrowo nic się nie zmieniło zaczyna tak jak by miał moc później słabnie, znowu moc wraca i tak w koło, co może być przyczyną takiego zachowania lasera?

Obrazek



Tagi:


wasilewskistudi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem laser Co2 robi garby podczas grawerowania (foto)

#12

Post napisał: wasilewskistudi » 29 lis 2014, 14:38

Kasparientes pisze:Witam, posiadam laser Co2 (chiny), od pewnego czasu zaczyna robić garby w sensie traci moc podczas startu później mu wraca najlepiej to widać na załączonym zdjęciu, i nie wiem co robić czy to wina tuby, czy zasilacza, czy może oprogramowania laser cut, może ktoś z was się
spotkał z czymś takim?
Witam ,

Kolego na czym pracujesz ?? Nie mam dobrej wiadomości.
Miałem identyczny problem już 2 razy (w ciągu kilku lat). Za każdym razem była wymieniana tuba.

Serwis Troteca w Austrii nie wiedział lub nie chciał powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Z innych pewnych źródeł dowiedziałem się że ten problem występuje tylko w tubach 25W Synrada ! W moich przypadkach tuba się nie kończyła po prostu po jakimś czasie zaczeła identycznie grawerować gumę jak Twoim przykładzie. Z dnia na dzień było tylko gorzej ale dało się pracować jeszcze przez kilka ładnych miesięcy. Przy grawerowaniu w laminatach było to samo, wizualnie mniej drastycznie bo grawer był powierzchowny. Mało tego, zdarzały się sytuację gdzie dojeżdżałem karetką do miejsca ustawionej pracy w materiale i podczas dojazdu rysował delikatną wiązką cienką linie w laminacie. De facto materiał nie nadawał się do obróbki. Działo się tak przy otwartej i zamkniętej pokrywie. Im więcej na raz grawerowałem gumy tym linie były większe. Rozwiązaniem na jakiś czas był za każdym razem grawer pojedynczej gumki.

tak wyglądało u mnie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#13

Post napisał: deflection » 29 lis 2014, 15:23

wasilewskistudi pisze:podczas dojazdu rysował delikatną wiązką cienką linie w laminacie.
to się niweluje w ustawieniach, zmieniasz parametr tickle power na mniejszy :)


wasilewskistudi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:03
Lokalizacja: Poznań

#14

Post napisał: wasilewskistudi » 29 lis 2014, 15:26

deflection pisze:
wasilewskistudi pisze:podczas dojazdu rysował delikatną wiązką cienką linie w laminacie.
to się niweluje w ustawieniach, zmieniasz parametr tickle power na mniejszy :)
Nic nie dawało. Serwis 2 tygodnie próbował dojść do tego co jest nie tak i poległ !

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#15

Post napisał: guardian_angel » 01 gru 2014, 09:05

Miałem dokładnie taki sam problem ale z tubą 12 W Synrada. Pracowała ona 5 lat, tylko była palona guma, w końcu jak pojawiły się takie niedograwerowane linie to wymieniłem na regenerowaną i po problemie.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com


Autor tematu
Kasparientes
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2010, 19:56
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

#16

Post napisał: Kasparientes » 01 gru 2014, 20:06

Dostawca mojego lasera nawet nie ma zasilacza żeby kupić sprawdzić czy to pomoże, ogólnie poszukałem w internecie narobiło się tych chińskich allegro chyba będzie trzeba zamówić zasilacz lub cały zestaw tuba plus zasilacz ale zastanawiam się nad 40W ponieważ więcej graweruję niż tnę grube rzeczy a podobno 40W jest precyzyjniejsze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”