Laser Fiber EAGLE

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Orzel666
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:14
Lokalizacja: Kielce/Kraków

#51

Post napisał: Orzel666 » 16 gru 2015, 20:59

Kolego przedstawicielu, gdzie wytwarzane sa te maszyny, kto je projektuje a kto sprzedaje.
Mam osobiscie takie wrazenie ze to china to produkuje w wiekszej czesci, w polsce jedzie to tylko na finalny montaz a projektuje to jakis zolty inzynier ktoremu kupili stare Bystroniki i Trumpfy.
Chcialbym sie mylic i moc powiedziec:
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo

Ale wiem jak drogie jest R&D i nie podejrzewam ze ktos w kraju dal rade sie wybic jedynie na jakosci i innowacyjnosci.



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#52

Post napisał: numerek » 16 gru 2015, 21:39

Orzel666 pisze:Kolego przedstawicielu, gdzie wytwarzane sa te maszyny, kto je projektuje a kto sprzedaje.
Mam osobiscie takie wrazenie ze to china to produkuje w wiekszej czesci, w polsce jedzie to tylko na finalny montaz a projektuje to jakis zolty inzynier ktoremu kupili stare Bystroniki i Trumpfy.
Chcialbym sie mylic i moc powiedziec:
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo

Ale wiem jak drogie jest R&D i nie podejrzewam ze ktos w kraju dal rade sie wybic jedynie na jakosci i innowacyjnosci.
kłopot ze zrozumieniem słowa pisanego ?


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#53

Post napisał: waldemas1 » 17 gru 2015, 19:11

Żaden problem odwiedzić firmy produkujące lasery , umówić się i jazda . I otworzyć oczy społeczeństwa :) . W Wałczu nie byłem ( Eagle) , ale byłem w Częstochowie 2 lata temu:) (Kimla) . :mrgreen:
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


Orzel666
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:14
Lokalizacja: Kielce/Kraków

#54

Post napisał: Orzel666 » 10 sty 2016, 09:13

numerek pisze:kłopot ze zrozumieniem słowa pisanego ?
Kłopot z kulturą osobistą ?


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#55

Post napisał: numerek » 10 sty 2016, 13:54

zadałem Ci pytanie - bardzo proste ...
takie pytanie to oznaka braku kultury ?

odpowiedz


Dumek2010
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:23
Lokalizacja: Bełchatów

#56

Post napisał: Dumek2010 » 14 sty 2016, 23:39

Ostatnimi czasy, odwiedziłem tą firmę drugi raz w życiu. Firma prze do przodu. Co mogę powiedzieć z ludźmi z którymi sie tam rozmawia są na naprawdę wysokim poziomie wiedzy z zakresu technologi. Ktokolwiek mówi tutaj że maszyna to chiński składak obraża wielu specjalistów w tamtej firmie. Owszem są rzeczy których nie zrobisz nie kupisz w Polsce. Ale idąc tym tropem to Mazak, Prima, Salvagnini, Amada, Bystronik to składaki bo kupują zródła od IPG.

Zapoznałem sie z technologią fiber pierwszy raz 4lata temu przy innym producencie, mam nadzieję niedługo pracować na Eaglu.
Pomyślę potem....

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#57

Post napisał: pitsa » 28 sty 2016, 20:16

Fibery to teraz już zabawki plug&play, podobnie jak plazma: http://www.kjellberg.de/Cutting-Equipment/Laser.html - robisz maszynkę i podczepiasz gotowe "źródło".
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


klapspysk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2015, 11:10
Lokalizacja: global

oddali maszynę do eagle

#58

Post napisał: klapspysk » 07 mar 2016, 21:09

Właśnie się dowiedziałem że jest pewien gość który oddał maszynę do producenta Power-Tech (Eagle). Bo po krótkim czasie okazało się jaki to BUBEL. Ha Ha. Wspominałem że u nas głowica była wymieniana kilka razy. A pozycja stołów i inne rzeczy psuły się już kilkanaście razy. Firma zwie się jakoś De...cu czy jakoś tak. Gdzieś z okolic Poznania. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: 2016-03-07, 21:17 ]
My mamy źródło 5kW i tyle przejść że pewnie Kimla to się ze śmiechu po du*** drapie. Zastanawia mnie co się dzieje z Eagle jak ma 6kW. :lol: :roll: :cool: :cool: :cool:
wszyscy kłamią


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#59

Post napisał: waldemas1 » 07 mar 2016, 22:25

No nie wiem filmy są ładne rzeczowe i fajnie się ogląda:).
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


SebastianK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:39
Lokalizacja: Polska

#60

Post napisał: SebastianK » 18 mar 2016, 23:34

Półtora roku temu, przed zakupem lasera, byłem w obu firmach.
Eagle było firmą na początku drogi, tworzyli coś czego możliwości dokładnie nie znali. Zaznaczam jednak, że starli się przedstawić realne możliwości maszyny. Spędziliśmy kilka godzin wycinając detale i poznając system. Słabe punkty - wtedy - to duża ilość detali odpadowych przy 'skanowaniu' oraz fatalne wręcz - pod względem intuicyjności -oprogramowanie do obróbki.

W Kimli na początku było dużo rozmowy, dopiero później przeszliśmy do prezentacji firmy. Nie da się ukryć, że w tamtym czasie cała firma była dużo większa niż Eagle, sam dział produkcji laserów był większy niż w Eagle. Zasmuciło mnie tylko to, że cała prezentacja działania maszyny to było wycięcie dwóch detali z blachy 1 mm inox. Szybko jak diabli ale w sumie po co ?

Reasumując. Cała wycieczka skończyła się zakupem 6kw Co2 w dodatku używanego Technologii starej ale sprawdzonej. W tym przypadku w zakupie dużo tańszej w dodatku pozostawiającej w mojej kieszeni dużą ilość gotówki. Czemu tak wybrałem ? Bo lubię mieć rację. Postęp w budowie fiberów - rozwój mocy i ewolucja głowic - pokazują, że miałem rację.

I mały dodatek.

Niezależnie co sądzicie o firmach Kimla i Powertech (Eagle) to warto poznać właścicieli. Gwarantuję, że obaj - jako fascynaci - są zdolni do wyzwolenia w Was nowej energii. Jeden jest mistrzem sprzedaży i optymalizacji, drugi zaś zarazi Was ambicją i fascynacją.
Oby przyszłość rynku laserów należała do nich. Życzę im tego jako użytkownik laserów firmy zagranicznej - znakomitej w samej technice - ale niedoskonałej w obsłudze nie tylko klienta ale też w ocenie własnych pracowników.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”