Kolejność cięcia - Lasercut 5.3

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
DavidLG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2014, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Kolejność cięcia - Lasercut 5.3

#1

Post napisał: DavidLG » 12 cze 2014, 11:47

Witam,

Chciałbym odpowiednio ustawić kolejnośc cięcia, jednak nie wiem czy da się to zrobić tak jak chcę.
Powiedzmy ,że mam do wycięcia 2 zestawy elementów (w każdym zestawie 3 elementy)
Pierwszy zestaw ustawiam na kolor zielony i zaznaczam ten kolor do wycięcia 2 razy.
Drugi zestaw ustawiam na kolor czerwony i ustawiam do wycięcia 3 razy.

Efekt wychodzi taki że maszyna wycina pierwszy zielony element następnie drugi, potem trzeci i wraca do pierwszego zielonego elementu, drugiego i trzeciego,potem zabiera się za czerwone i wycina je w ten sam sposób.

Efekt którego ja oczekuje ma być taki ,że maszyna ma wyciąć najpierw dwa razy pierwszy zielony element, następnie dwa razy drugi zielony element i potem dwa razy trzeci element.
A następnie ma wyciąć 3 razy pierwszy czerwony element, potem 3 razy drugi czerwony itd...

Czy jest możliwe takie ustawienie maszyny? Jeśli tak to proszę o szybką odpowiedź jak to zrobić :)



Tagi:


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#2

Post napisał: Andrzej_kw » 13 cze 2014, 00:36

Witam
Nie bardzo.... LC traktuje obiekty jednego koloru jako zadanie do wykonania. Jeżeli ma ono być wykonane ileś tam razy, to robi to i przechodzi do następnego. Wydaje mi się to dość logiczne. A co kolego przeszkadza Ci nadać obiektom określone barwy i sterować kolejnością i ilością powtórzeń do woli? LC obsługuje do 256 warstw i nie widzę problemu ustawienia sposobu obsługi 6 obiektów.

pozdrawiam
andrzej


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 13 cze 2014, 06:54

Zaznacz wszystkie elementy kopiuj wklej
Będą dwie krzywe nachodzące na siebie początki i końce obu w tym samym miejscu więc LC wytnie to 2 razy bo szuka sobie najkrótszej drogi miedzy końcem krzywej a początkiem innej.


tomtom1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2012, 09:32
Lokalizacja: Wrocław

corel->lasercut

#4

Post napisał: tomtom1 » 30 cze 2014, 13:49

Witam wszystkich
czy ktoś kolegów wie jak wyeksportować plik z Corel żeby był poprawnie wczytany do Lasercut? mam teraz tak: rysunek przygotowany w Corel ma w sobie kilka linii które zrobiłem szerokie na ok 2mm,(chce je grawerowac) ale są to linie, nie prostokaty, eksportuje rysunek do formatu AI, potem wczytuje do Lasercut i prawie wszystko ok z wyjątkiem tego ze linie o szerokości 2mm stały sie liniami o szerokośc jednego punktu, straciły swoją szerokość. Na razie poradziłem sobie rysujac je jako prostokąty i grawerując wypenienie, ale w przypadku bardziej skomplikowanych kształtów będzie niepotrzebna robota, jest jakiś sposób na poprawne przetransferowanie pliku?

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: corel->lasercut

#5

Post napisał: pitsa » 30 cze 2014, 14:50

W Corelu przekształć w obiekt. Potem eksport.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#6

Post napisał: Andrzej_kw » 30 cze 2014, 15:02

Powód jest dość prosty - wystarczy włączyć w CorelDRAW podgląd szkieletowy i wyraźnie widać że to nadal jest linia. Wystarczy przed exportem do formatu AI zaznaczyć obiekt i zamienić kontur w obiekt (Ctrl + Shift + Q). Powstanie po tej operacji obiekt o wymiarach uwzględniających wielkość konturu (outline)

pozdrawiam
Andrzej


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#7

Post napisał: koala.g » 30 cze 2014, 20:40

Zaznaczyć wszystko w Corelu scalić w jeden obiekt.
Ustawić grubość linii na włosową.
Dać wypełnienie kolorem (nie kolor linii)

To co zostanie pokolorowane zostanie też wygrawerowane. Trzeba nauczyć się w ten sposób tworzyć pliki do grawerowania.

Lub konwersja rysunku do BMP.


tomtom1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2012, 09:32
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: tomtom1 » 30 cze 2014, 23:43

dzieki wszystkim za pomoc, jutro sprawdze czy dziala.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#9

Post napisał: bh91 » 01 lip 2014, 04:36

Podstawa to porządny plik z corela (jeśli używasz) bez śmieci. Czasem domknąć kontur lub jakieś inne proste poprawki robię w laserCut, ale jak plik mam wykorzystywać w przyszłości staram się aby program był bezbłędny.


tomtom1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2012, 09:32
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post napisał: tomtom1 » 01 lip 2014, 10:11

Zgadzam się, plik ma być bezbłędny, do tego czasu nie miałem problemu z przygotowaniem pliku, bo rysowałem w miarę porządnie ale ostateczne przygotowanie robiła już firma wycinająca laserem, teraz mam laser u siebie wiec już muszę robić porządnie od początku do końca.

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”