Laser Trumpf L3030 problem z tlenem

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
grobek1992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2014, 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

#11

Post napisał: grobek1992 » 06 maja 2014, 00:07

Tak na wszystkich bokach jest taka krawedz na azocie i sprezonym powietrzu tnie idealnie problem pojawia sie jedynie na tlenie.instalacja przwdmuchana filterek od tlenu jeszcze raz przedmuchany i nadal to samo sovzewka zmieniona ,nie wiem co to moze byc soczewka. Zmieniona itp jutro dzwonie nie moge znalesc tego sitka od autolasu prosil bym o jakies foto albo skany instrukcji..chcialbym sam to.naprawic po.iewaz maszynanie moze stanac bo taka produkcja .jutro dzwonie po serwis przepraszam za bledy w pisowni ale pisze z telefonu pozdrawiam



Tagi:


Azargan
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: ...

Ząbki

#12

Post napisał: Azargan » 27 lip 2014, 21:25

Witam, ja mam problem dosyć podobny. Pracuję na laserze Trumpf 3030 Fiber. POjawiają mi się przy końcu ścianki "ząbki". Szkło ochronne wyczyszczone, wiązka wycentrowana. Bawiłem się focusem i pomagało ale musiałem bardzo go zmieniać, więc wiem, że to tylko środek zapobiegawczy. Szukam przyczyny całego zajścia.
Przedstawiam zdjęcie:Obrazek

Awatar użytkownika

lightbeat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:03
Lokalizacja: Ciechanów

#13

Post napisał: lightbeat » 08 paź 2014, 15:31

kych pisze:proponuję sprawdzic przedmuch poprzeczy w głowicach oraz sitko na autolasie
Z mojego doświadczenia jasno wynikło, że takie objawy j.w. pojawiają się, gdy sitko na Autolasie jest zabrudzone. Przedmuch czystym azotem pomógł w 100%. Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-10-08, 15:36 ]
grobek1992 pisze:Tak na wszystkich bokach jest taka krawedz na azocie i sprezonym powietrzu tnie idealnie problem pojawia sie jedynie na tlenie.instalacja przwdmuchana filterek od tlenu jeszcze raz przedmuchany i nadal to samo sovzewka zmieniona ,nie wiem co to moze byc soczewka. Zmieniona itp jutro dzwonie nie moge znalesc tego sitka od autolasu prosil bym o jakies foto albo skany instrukcji..chcialbym sam to.naprawic po.iewaz maszynanie moze stanac bo taka produkcja .jutro dzwonie po serwis przepraszam za bledy w pisowni ale pisze z telefonu pozdrawiam

Sitko od Autolasa - nad głowicą, na moście


Lesermistrz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2014, 15:01
Lokalizacja: Polska

Re: Ząbki

#14

Post napisał: Lesermistrz » 09 paź 2014, 15:07

Azargan pisze:Witam, ja mam problem dosyć podobny. Pracuję na laserze Trumpf 3030 Fiber. POjawiają mi się przy końcu ścianki "ząbki". Szkło ochronne wyczyszczone, wiązka wycentrowana. Bawiłem się focusem i pomagało ale musiałem bardzo go zmieniać, więc wiem, że to tylko środek zapobiegawczy. Szukam przyczyny całego zajścia.
Przedstawiam zdjęcie:
Witaj Azargan

Te ząbki na dolnej krawędzi materiału to nic innego jak źle dobrane parametry cięcia miałem to już kilka razy sprubój podnieśc ciśnienie gazu i pokombinuj focusem a napewno pomoże :)


shadowflame
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:13
Lokalizacja: Stąd

Re: Ząbki

#15

Post napisał: shadowflame » 09 paź 2014, 19:52

Azargan pisze:Witam, ja mam problem dosyć podobny. Pracuję na laserze Trumpf 3030 Fiber. POjawiają mi się przy końcu ścianki "ząbki". Szkło ochronne wyczyszczone, wiązka wycentrowana. Bawiłem się focusem i pomagało ale musiałem bardzo go zmieniać, więc wiem, że to tylko środek zapobiegawczy. Szukam przyczyny całego zajścia.
Przedstawiam zdjęcie:
Jeżeli "bawienie się" focusem pomaga to raczej problem ze skupieniem wiązki a co za tym idzie potrzebny będzie raczej serwis do ustawienia luster ewentualnej wymiany wadliwych, wyczyszczenie przestrzeni przez którą przechodzi wiązka z kurzu itd.

Raz też miałem podobnie na mazaku. Brakowało tlenu właśnie do cięcia. Polecono nam sprawdzić instalację oraz zbiornik (sam widziałem kilku dostawców z linde którzy w ogóle nie przejmowali się ciśnieniem z rozrzutem 2 barów na liczniku) Tego typu krawędź występuje od razu na pierwszej ciętej części czy np. na 2,3,4? Na mniejszych długościach ciągłego cięcia problem nie jest aż tak duży? Jeżeli tak to można palić dłuższe części stopując proces cięcia co kilkanaście sekund na chwilę choć nie polecam tego na 8h zmianę :D Mi poprawiało krawędź zwiększenie ciśnienia gazu oraz częstotliwości.


meblosystem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2018, 14:44

Re: Laser Trumpf L3030 problem z tlenem

#16

Post napisał: meblosystem » 01 gru 2018, 22:53

Witam, jestem nowym użytkownikiem, ale mam pytanie czy temat ząbkowania na tlenie został rozwiązany?? Mam ten sam problem
Na 3050. Wszystko już sprawdziłem i nic.Prosze o sugestie.


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

Re: Laser Trumpf L3030 problem z tlenem

#17

Post napisał: rserej » 04 gru 2018, 13:14

Tak jak pisał przedmówca,czyszczenie albo wymiana sitka i dyszy bypasa. Osobiście pochyliłbym się też nad zaworem dozowania tlenu ale to tylko wymiana lub podmiana z zaworem od azotu są takie same


mca64
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Laser Trumpf L3030 problem z tlenem

#18

Post napisał: mca64 » 06 gru 2018, 09:08

Może pomoże

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”