Podczas wycinania koła laserem CO2 robi ząbek

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#11

Post napisał: szqudi » 10 kwie 2014, 15:08

tak dokładnie zrobiłem i efekt jest identyczny.
Już wcześniej o tym pomyślałem i pliki jakie mi klient dostarczył do wycięcia importowałem do LC ale poprawy nie było...

edit:
Ustawiłem w Set Cut optimalize na Original i wyłączyłem Automation set cut director,
w projekcie ustawiłem aby cięcie zaczynał zawsze na dole koła i ząbek nie powstaje, a więc moim zdaniem oś Y powinna być OK,
następnie zmieniłem w projekcie aby cięcie zaczynał od lewego boku i ciął zawsze w tym samym kierunki i ząbek powstaje ale nie na każdym kole,
więc wskazywało by to na jakieś błędy w osi X czyli tej po której jeździ głowica, ale co najgorsze błąd nie występuje zawsze.

edit 2: włączam i wyłączam równe funkcje i robię próby i prawie rozwiązałem problem, prawie bo na kilkanaście kółek zawsze popsutych była ponad połowa a teraz z bardzo małym ząbkiem jest tylko jedno kółko.... a więc w ustawieniach Set Cut w sekcji optimalize zaznaczyłem Optimalize i Gap-Optimalize dzięki czemu laser ustawią taką ścieżkę cięcia, że zawsze zaczyna ciąć koło po przeciwnej stronie od której nadjeżdża głowica i jest prawie dobrze. Załączam zdjęcie jak mam teraz ustawione.
Jeżeli komuś coś by jeszcze przyszło na myśl jak i czym można poprawić ten błąd, czy to w software lub mechanicznie bardzo proszę o propozycje.



Tagi:


Plusikos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2021, 13:25

Re: Podczas wycinania koła laserem CO2 robi ząbek

#12

Post napisał: Plusikos » 13 gru 2021, 18:39

Trochę odświeżę bardzo stary temat.

Mam to samo ale na laserze z rdworks. Dokładnie tak samo jak na początku było opisane kółko jest przesunięte.

Wie ktoś jak to ustawić i gdzie w rdworks?


gabrika
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2022, 21:29

Re: Podczas wycinania koła laserem CO2 robi ząbek

#13

Post napisał: gabrika » 06 lis 2022, 21:39

Podpijam temat bo mam podobny problemy z RDWorks.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”