Zakup lasera - co pod usługi

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: nicek » 10 mar 2014, 23:45

Nie wiem skąd masz te informacje że fiber jest o wiele droższy
Z mojego doświadczenia nie jest droższy od CO2 nigdy a tym bardziej o wiele
Jak pracowałem na trumpfie to koszt godziny wynosił jakieś 180-200zł bez operatora a teraz koszt przy azocie wychodzi 50zł a w tlenie to ok 35zł i nawet jak tnie trochę wolniej to i tak koszt jest dużo niższy, ale jak tniemy cieńsze to jest znacznie szybciej.
Haczyk jest taki że bystronik strasznie ściemnia bo Co2 by im się przestały sprzedawać, a na Co2 zarabiają więcej bo sami rezonatory produkują. Kiedyś ktoś mi powiedział, że na Co2 zarabiają 2x tyle co na światłowodzie i dlatego promują Co2.



Tagi:


Autor tematu
SebastianK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:39
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: SebastianK » 11 mar 2014, 09:05

nicek pisze:Nie wiem skąd masz te informacje że fiber jest o wiele droższy
Z mojego doświadczenia nie jest droższy od CO2 nigdy a tym bardziej o wiele
Jak pracowałem na trumpfie to koszt godziny wynosił jakieś 180-200zł bez operatora a teraz koszt przy azocie wychodzi 50zł a w tlenie to ok 35zł i nawet jak tnie trochę wolniej to i tak koszt jest dużo niższy, ale jak tniemy cieńsze to jest znacznie szybciej.
Haczyk jest taki że bystronik strasznie ściemnia bo Co2 by im się przestały sprzedawać, a na Co2 zarabiają więcej bo sami rezonatory produkują. Kiedyś ktoś mi powiedział, że na Co2 zarabiają 2x tyle co na światłowodzie i dlatego promują Co2.

E... 180-200 bez operatora ? Coś drogo - chyba, że to z amortyzacją.

Te koszty rzędu 50 czy 35 zł to dość tanio. Wręcz bym powiedział, że bardzo bo przecież gazu fiber zużywa albo tyle samo albo więcej a to co podajesz to koszty gazy dla CO2 na godzinę.

Nie myśl, że się czepiam - po prostu szukam haczyka.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: slashdot » 11 mar 2014, 12:53

nicek podaj nazwę firmy to chętnie podjadę, żeby się przekonać o tym o czym piszesz. Będzie to również świetna referencja dla maszyn Kimla. To co piszesz jest naprawdę bardzo ciekawe. Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz się "ujawniać" to podeślij na PW. Dzięki.

Jaką masz krawędź cięcia na nierdzewce 5, 6 i 8mm na 3kW fiber?
Jaką masz folię na nierdzewce pod fiber? Ile ci zajmuje cięcie z folią pod CO2?


mattowiec
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2014, 18:05
Lokalizacja: ok.krakowa

#14

Post napisał: mattowiec » 11 mar 2014, 18:41

a ja troche z innej beczki choc troche na temat....jaka mozna kupic maszyne za 40 000 zl i dobra...


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

#15

Post napisał: nicek » 12 mar 2014, 00:04

Nie ja decyduję czy mogę ujawniać czy nie a jak do szefa pójdę to mnie opieprzy że mu głowę zawracam.
Jedź zobacz i poproś kimlę to na pewno dostaniesz listy referencyjne użytkowników.

krawędź do 6mm nierdzewki bez gradu, 8mm z małym gradem ale do zaakceptowania ale dużo zależy od konkretnego gatunku blachy.
Folię do fibera tnie się na raz z blachą.
Folia do Co2 najpierw jest odparowywana a drugie przejście tnie.
Odparowywanie jest z prędkością ok 0.5m/s
Coraz więcej dostawców już standardowo przechodzi na folię do fibera więc niedługo w ogóle nie będzie takiego dylematu.
Dyskutować na temat kosztów trudno bo różnie ludzie pacą za gazy a wiem, że różnice mogą być nawet o połowę.
Sprzedawcy gazów wciskają gazy laserowe super czyste azoty za 2 x większą cenę to się nie dziwię, że w 50 zł trudno uwierzyć.
Kiedyś szef zapytał czy widzę jakąś różnicę w cięciu azotem a ja odparłem, że nie.
Powiedział, że tym razem zatankował zbiornik gazem technicznym a nie laserowym i zapłacił za napełnienie o połowę mniej. Teraz tylko taki tankuje.
Także nie dajcie sobie wciskać kitu, że czystszym gazem się szybciej i lepiej tnie.
Dlaczego też niby fiber więcej gazu miał by ciągnąć? dysze stosuję nawet mniejsze niż do Co2 a ciśnienia też wyższe nie są.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: slashdot » 12 mar 2014, 09:05

nicek pisze:Nie ja decyduję czy mogę ujawniać czy nie a jak do szefa pójdę to mnie opieprzy że mu głowę zawracam.
Jedź zobacz i poproś kimlę to na pewno dostaniesz listy referencyjne użytkowników.
Szczerze, to innej odpowiedzi się nie spodziewałem. Również wcześniejsze twoje wypowiedzi na tym forum świadczą tylko o tym, że nie jesteś żadnym użytkownikiem czy pracownikiem pracującym w jakiejś firmie na wycinarce laserowej kimla czy trumpfa, tylko podstawioną osobą, pracownikiem lub koleżką firmy Kimla. Nie warto więc sugerować się również twoimi wypowiedziami w wątku Zakup lasera do blach - relacja z targów.
Firma Kimla nie rozdaje referencji do swoich klientów, bo ich po prostu nie ma. Jeżeli już dochodzi już do jakiejś prezentacji u klienta z wycinarką laserową kimla to okazuje się, że nikt z tych klientów nie tnie blach grubszych niz 4mm.
nicek pisze: Dyskutować na temat kosztów trudno bo różnie ludzie pacą za gazy a wiem, że różnice mogą być nawet o połowę.
Sprzedawcy gazów wciskają gazy laserowe super czyste azoty za 2 x większą cenę to się nie dziwię, że w 50 zł trudno uwierzyć.
Kiedyś szef zapytał czy widzę jakąś różnicę w cięciu azotem a ja odparłem, że nie.
Powiedział, że tym razem zatankował zbiornik gazem technicznym a nie laserowym i zapłacił za napełnienie o połowę mniej. Teraz tylko taki tankuje.
Także nie dajcie sobie wciskać kitu, że czystszym gazem się szybciej i lepiej tnie.
Dlaczego też niby fiber więcej gazu miał by ciągnąć? dysze stosuję nawet mniejsze niż do Co2 a ciśnienia też wyższe nie są.
Stek bzdur. Żaden z poważnych producentów wycinarek laserowych nie pozwala stosować gazów gorszej jakości niż wymagane. Chyby, że użytkownik pogodzi się z tym, że właśnie stracił gwarancję na maszynę i nie zależy mu na dobrej jakości cięcia i że maszyna w krótkim czasie będzie wymagała przeglądów i naprawy.


Piccolo13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2013, 18:59
Lokalizacja: Polska

#17

Post napisał: Piccolo13 » 12 mar 2014, 11:56

Siedzę, czytam i czytam to wszystko, aż mi się szkoda zrobiło użytkownika nicek (pan Kimla?), bo jak dla mnie to jedna i ta sama osoba. Piszą to samo i nawet tak samo... Od kilku dobrych miesięcy śledzę wszystkie wypowiedzi Pana Kimli (również podstawionych osób?!) i patrzę jak się pogrąża coraz to bardziej i głębiej... I te przeróżne nowe konta powstające i piszące to samo co Pan Kimla, żeby oczernić konkurencję, to po prostu żałosne. Niech się lepiej wypowie jakiś prawdziwy klient Pana Kimli (ktokolwiek widział ktokolwiek wie?) o jego WSPANIAŁYCH maszynach, a nie non stop jakieś fikcyjne konta powstają i pierdzielą to samo... A Kimla niech się zajmie lepiej produkcją i ulepszaniem swoich fantastycznych maszyn, a nie siedzeniem na forum 24/7. Trochę pokory człowieku nie zaszkodzi...

Dodatkowo widzę, że nie tylko ja zauważyłem, jak sugeruje zresztą użytkownik slashdot "podstawioną osobę".


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#18

Post napisał: waldemas1 » 12 mar 2014, 20:20

Witam mamy taką maszynę , owego producenta , niestety pierwszy wypust na zębatkach .Co do listy klientów , mieliśmy ostatnio wycieczkę od możliwego klienta owego producenta , czyli nie do końca jest jak mówicie :)
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#19

Post napisał: pitsa » 12 mar 2014, 20:27

Kolejni flustraci i wietrzy spiskowcy. :mrgreen:

Zrobiłem rundkę po firmach posiadających niebieskie maszyny i wniosek jak wyciągam jest prosty: każdy z nich stwierdził, że po co przepłacać jak otrzymują maszyny spełniające wymagania nawet lepiej niż zagraniczne "marki".
Jedni uważają, że marka wszystko załatwi, inni podejmują świadome i trafne decyzje.

Pewnie też jestem podstawioną osobą, bo kasuję małych spamerów, a dużych nie ruszam. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#20

Post napisał: lolo2 » 12 mar 2014, 20:53

Ja powiem tak, posiadamy (posiadaliśmy) lasery CO2 Mazak 4kw i bystronik 4kw. Teraz mamy Fiber 6 kw.

Koszta?
No niestety licznika prądu nie mam założone przed tym i tym laserem więc porównanie słabe. Ale powiem wam że nasz elektryk dziwił się cholernie jak to "grube" kable trzeba przygotować pod fibera!!! Więc pewnie prądu żre mniej. 55kVa chyba na tabliczce fibera 6kw piszę.

Azot?
Fiber tyle azotu wpierdziela że się w pale nie mieści! Ale trzeba dodać że blachę do 5mm tniemy na azocie, w laserach co2 takie blachy tnie sie raczej na tlenie.
Zbiornik 3,5 tony Azotu starczał dla naszej produkcji na około 3 tygodnie (2 lasery co2 po 4kw), teraz NIE STARCZA na jeden tydzień (1 laser co2 4kw i Fiber 6kw). Zamówiliśmy i czekamy na zbiornik azotu 21 tonowy z messera.

Wydajność co najważniejsze.
Co2 4kw blacha 5mm - 2,5 do 3 m/min - (jak na naszych plazmach xD)
Laser fiber 6 blacha 5mm - 10m/min z palcem w ** :mrgreen:
Blachy 4mm to około 13 - 15m/min Wszystko palone na azocie.


Byłem w firmie K i w kilku innych firmach i powiem że jak najbardziej jest wszystko OK. Podobało mi się.

Zresztą powiedzcie co tu można spiepszyć:
Źródło kupujesz z IPG, głowicę Hayaga, wzywasz firmę która to złączy razem, oprogramowanie serwisowe do lasera dostajesz od IPG.
Pozostaje do zrobienia ploter, ot cała filozofia. Więc czy firma K czy firma E czy jeszcze inna.... fiber to fiber. Za dużo różnic nie ma, jedynie oprogramowanie i przetestowane parametry. Ciąć blachę laser "POWINIEN" ciąć z taką samą wydajnością.


Na dzień dzisiejszy trzeba tylko czekać aż jakiś "wariat" wyskoczy przed szereg i zaproponuje większą moc lub jakąś nowinkę technologiczną, której nikt nie ma.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”