Problem laser L3030 + magazyn!!

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Karol46
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2013, 16:19
Lokalizacja: Kielce

Problem laser L3030 + magazyn!!

#1

Post napisał: Karol46 » 15 wrz 2013, 16:26

Witam, mam taki problem z magazynem blach. Ustawilem w laserze plan produkcji i wyznaczylem do tego odpowiednia palete z materialem(129), paleta wyjechala z regalu i ustawila sie w odpowiednim miejscu, ramie pobralo arkusz blachy i polozylo na stol, produkcja rozpoczela sie wiec ja wysunalem sobie nowa pusta palete (122)aby zaladowac na nia kolejny pakiet materialu, niestety w pakiecie, ktory pojechal na laser(129) blacha byla krzywo ustawiona i podczas pomiaru blachy w laserze wystapil blad, skasowalem go poprawilem blache i wlaczylem dalej plan produkcji i paleta z blacha (129) zaczela sie cofac do regalu z materialami co spowodowalo przeciecie bariery laserowej. Nie moge teraz ani cofnac palety z materialem (129) na swoje miejsce ani na miejsce do pobierania przez ramie, ani nie moge cofnac palety z nowym materialem (122) do regalu, nic nie moge zrobic! Czy ktos wie co nalezy zrobic w tej sytuacji? Probowalem juz wszystkiego, automatycznego i recznego sterowania ale nic nie dziala!



Tagi:


wert114
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:55
Lokalizacja: czarnków

#2

Post napisał: wert114 » 15 wrz 2013, 19:23

Witaj. prawdopodobnie zatrzymałeś palete w nie odpowiednim miejscu. trzeba było pozwolic niech sie cofnie do zasobnika póżniej z powrotem ją załadować na laser. u mnie w takim wypadku pojawia sie komunikat ze pozycja palety jest nie okreslona.paleta nie dojechala do krańcówek. ja wtedy blokuje odpowiednie krancówki i w trybie recznym przesuwam palete.albo uzywam wlasnej sily zeby przesunąc palete w odpowiednie miejsce.


Autor tematu
Karol46
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2013, 16:19
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: Karol46 » 15 wrz 2013, 19:27

Dokladnie tak sie stalo, paleta zostala zatrzymana w nieodpowiednim miejscu. Probowalem przesunac palete recznie, niestety nie dalem rady. Moglbys udzilic mi bardziej szczegolowych instrukcji?


wert114
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:55
Lokalizacja: czarnków

#4

Post napisał: wert114 » 15 wrz 2013, 19:51

nie bardzo mam system załadunkowy innej firmy. u mnie jest możliwość recznego (fizycznego)przesuwania palet po zwolnieniu blokady, ale potrzebne są do tego dwie osoby.jedzna zwalnia blokade druga przesuwa palete.jezeli jestem sam to blokuje taśmą krańcówki i przesuwam palete w odwrotnym kierunku w stosunku do krancówek w trybie recznym ale nie do konca zeby system "nie zwariował" pózniej odblokowuje krańcówki i dojezdzam paletą w swoje miejsce. czasami trzeba sie nieżle na gimnastykować ale bardzo zadko sie to zdarza


Autor tematu
Karol46
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2013, 16:19
Lokalizacja: Kielce

#5

Post napisał: Karol46 » 15 wrz 2013, 19:58

Ok dzieki za informacje, bede probowal cos zrobic z tymi krancowkami i zobaczymy co z tego wyjdzie.


wert114
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:55
Lokalizacja: czarnków

#6

Post napisał: wert114 » 15 wrz 2013, 20:12

sprubój przynajmniej jedną palete ustawić w swoje miejsce,drugą moze ustawisz w trybie recznym


Autor tematu
Karol46
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2013, 16:19
Lokalizacja: Kielce

#7

Post napisał: Karol46 » 15 wrz 2013, 20:22

No wlasnie sprobuje ustawic ta ktora zaczela sie cofac (129) spowrotem na miejsce z ktorego ramie pobiera blachy i kladzie na stol i wtedy moze ta z nowym materialem (122) wroci do regalu na swoje miejscew ttrybie automatycznym lub recznym.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”