SF 400 50W Dziwny spadek mocy

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
bambo82
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:20
Lokalizacja: T-ów

SF 400 50W Dziwny spadek mocy

#1

Post napisał: bambo82 » 31 sie 2013, 16:31

Witam
Wczoraj gdy robiłem pieczątki 65% 100mm/sec przy 10-tej nagle w połowie się zatrzymała i powróciła do punktu 0. Można było zobaczyć że prawidłowo nie wypaliła pieczątki tylko o jakieś 50% płycej. Temperaturę 2 pieczątki wcześniej sprawdzałem i było 26 stopni i przy okazji czyściłem soczewki wacikiem bezpyłowym i płynem do czyszczenia soczewek. Pomyślałem że może się przegrzała tuba więc dałem sobie spokój z robotą wczoraj. Dzisiaj rano sprawdziłem i dzieje się tak samo. Nawet dawałem 100% mocy ale nic nie było lepiej?
Maszynę mam w podpiwniczonym pomieszczeniu także upałów tam nie mam. Maszyna uziemiona. Nie wiem czy to jakaś głupota czy to coś poważnego.
Ps. dla tych ustawień najlepiej mi wypala pieczątkę, bo testowałem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Dawar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:00
Lokalizacja: Chorzów

#2

Post napisał: Dawar » 31 sie 2013, 20:56

Sprawdź ustawienia luster. Może przy czyszczeniu przestawiłeś głowicę jak odkręcałeś soczewkę, albo ruszyłeś górne lustro. Jak długo pracowała tuba? Może już swoje przepracowała.
KW

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#3

Post napisał: bratanek65 » 31 sie 2013, 21:14

A maszyna jest tak inteligentna, że zorientowała się że jest przestawione lustro i w połowie pieczątki powróciła do punktu 0.
"Let's Go Brandon"


Autor tematu
bambo82
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:20
Lokalizacja: T-ów

#4

Post napisał: bambo82 » 31 sie 2013, 23:03

Maszynę kupiłem miesiąc temu. Przy czyszczeniu nic nie odkręcałem tylko przetarłem z wierzchu więc raczej przetarciem soczewki nie moglem nic namieszać. Być może to że kupiłem maszynę miesiąc temu nie oznacza to że wcześniej nie była używana i może tubę szlag trafił ??

Awatar użytkownika

Dawar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:00
Lokalizacja: Chorzów

#5

Post napisał: Dawar » 01 wrz 2013, 09:44

A jak naciśniesz test to jest dobrze wypalony punkt?. Sterowanie masz przez USB czy LPT?
Po dociskaj wszystkie wtyczki na przewodach do płyty. Zobacz czy nie zebrał się kurz na zasilaczy WN. Może to jakie przebicie wyzerowało maszynę, ale przyczyn może być wiele i w cale nie musi na zerowanie i brak mocy wpływać jedna rzecz jak sugeruje kol. bratanek65.
Proponuję po kolei sprawdzać i eliminować przypuszczalne uszkodzenia.
WYŁĄCZ MASZYNĘ Z SIECI
1. Odkurz dobrze zasilacz WN. Na przewodach przy cewce i na elementach zbiera się dużo kurzu który może narobić bałaganu. Potem przedmuchać powietrzem.
2. Sprawdź podłączenia przewodów do tuby czy są solidnie podłączone i zabezpieczone przed przebiciem. Jeżeli to nie pomoże to:
3. Sprawdź po kolei poczynając od tuby czy na każde lustro na środek pada promień. Jeżeli były słabo śruby dokręcone to mogło się lustro przestawić. Naprawdę nie potrzeba dużo. Na obudowę lustra naklej kawałek taśmy malarskiej i zrób test. Jeżeli jest na środku przejdź do następnego lustra i tak do soczewki. Jeżeli to jest ustawione i nie ma efektu to przeinstaluj program sterujący. Potem pomyślimy co dalej.
Powodzenia.
KW

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#6

Post napisał: bratanek65 » 01 wrz 2013, 10:35

Ja - kolego - niczego nie sugeruję.
Zwracam tylko uwagę, że twoja próba diagnozy mija się z sensem i logiką.
Innymi słowy jest bezsensowna.

Poza tym sterowanie przez LPT ?
Od stu lat nikt normalny nie robi maszyn laserowych sterowanych przez port LPT i SF na 100% jest na USB.

A przy okazji mógłby kolega zwrócić uwagę na błędy ortograficzne w tym co pisze.
"Let's Go Brandon"


Autor tematu
bambo82
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:20
Lokalizacja: T-ów

#7

Post napisał: bambo82 » 04 wrz 2013, 23:07

wymiana tuby pomogla. dolne lustro ktore bylo przyklejone sie odkleilo i nie skupialo tak jak powinno. w rezultacie tuba do wymiany. made in china.
pozdrawiam i dziekuje ze wogole ktos odpisal na moj post. sorry za literowke.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”