Grawerowanie Laserowe Metali

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

Grawerowanie Laserowe Metali

#1

Post napisał: opak » 23 maja 2007, 09:05

Jako nowa firma w branży grawerowania laserowego poszukuje nowych ciekawych rozwiązań dotyczących Grawerowania w Metalach CO2. Metale nie anodowane nie dają się grawerować w tym celu stosowane są pasty grawerskie. Jak zrobić taką paste czy ktoś wie.
Drugi problem jaki mnie nurtuje to kąpiele kwasowe. Po grawerowaniu metalu stosuje się kąpiele kwasowe w celu zmiany koloru jakie odczynniki do jakich kąpieli?
Bardzo bym prosił o te informacje.
Pozdrawiam :)


Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.

Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 24 maja 2007, 19:56

Kiedyś - w ubiegłym wieku - była książka "Galwanotechnika domowa" opisująca interesujęce Cię procesy chemiczne.;
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

#3

Post napisał: opak » 08 cze 2007, 23:33

Dzięki już ją mam, ale brakuje tam kilku praktycznych porad. Obecnie borykam się ze skutecznym usówaniem zanieczyszczeń ze szkła organicznego.
Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#4

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 09 cze 2007, 16:49

opak pisze:Metale nie anodowane nie dają się grawerować
daja sie, ale trzeba dysponowac laserem o odpowiednio duzej mocy.
POZDRAWIAM


Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

#5

Post napisał: opak » 09 cze 2007, 20:27

No mając laser kilkaset WAT można nawet ciąć, ale nie o to chodzi. Mam mniejszej mocy laser do zastosowań w reklamie i staram się go w pełni wykorzystać.
Ostatnio nabyłem paste do grawerowania laserowego, całkiem wystarczająca ale droga. Osttnio robiłem próby z innymi środkami i widze że jest to możliwe ale brakuje mi jeszcze wiedzy.
Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#6

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 10 cze 2007, 01:25

wiem o czym piszesz, kiedys widzialem cos takiego (paste) w sprayu, ale niestety nie mam pojecia co wchodzi w sklad.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

leslaw84
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:54
Lokalizacja: Kielce

#7

Post napisał: leslaw84 » 03 gru 2007, 14:32

Czy kiedykolwiek próbowaliście znakować aluminium? Mam dostęp do 150W lasera Nd:YAG i zastanawiam sie czy byłoby możliwe grawerowanie polegające na odparowywaniu porcji materiału (lub na stopieniu i wydmuchaniu choć w przypadku Al to proces trudny do kontrolowania) Interesuje mnie moc lasera podczas obróbki, tryb pracy(impulsowy czy ciągły), rodzaj absorbera, itd. Spróbuje w niedługim czasie wykonać jakieś próbki i podzielić się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
leslaw84


reklama4you
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2007, 14:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odeżnosnie tej pasty

#8

Post napisał: reklama4you » 30 gru 2007, 15:42

Witam.

Tez posiadam laser CO2 i graweruję metale za pomocą pasty i sprayu, z tego co zdolalem sie dowiedziec, to na pewno tyle ze to drobiny ceramiki ktore pod wplywem temperatury wtapiaja sie w material i barwia na czarno. Ale ostatnio dorwalem oferte chemii barwiacej rowniez, inne media jak rowniez metle na czerwono, niebiesko i zielono.

Na pewno jest w tym jeszcze jakas chemia, ale glownym czynnikiem tworzacym grawer przy tej metodzie są drobiny ceramiczne, więc nie wiem czym mozna by je zastąpić.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne :)


Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

#9

Post napisał: opak » 31 gru 2007, 14:27

Są jeszcze inne materiały oprócz ceramiki do znakowania. W przypadku ceramiki na niektórych metalach mimo wszystko słabo się wtapia i po dłuższym użytkowaniu potrafi się zmyć.
Po drugie, szczypta pasty żeby kosztowała kilkaset zł, gdy w kanadzie jest po kilka dolców.
Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 sty 2008, 21:49

Kol. Opak - z tym grawerowaniem metali nie jest tak źle. Jakiej mocy laser masz do dyspozycji? Bez problemu graweruję laserem 60W (bez żadnych chemicznych dodatków) CO2 na:

1. stalach nierdzewnych
2. stalach konstrukcyjnych
3. stalach narzędziowych (np. płat ręcznej piły do drewna) - załączam zdjęcie.
Załączniki
stal.jpg
stal.jpg (38.06 KiB) Przejrzano 4947 razy
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”