Grawerowanie Laserowe

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

Grawerowanie Laserowe

#1

Post napisał: opak » 23 maja 2007, 08:53

Jako nowa firma w branży grawerowania laserowego poszukuje nowych ciekawych rozwiązań dotyczących obróbki Drewna i Sklejek. Zauważyłem że nie na wszystkich sklejkach się dobrze graweruje w szczególności jeżeli chodzi o efekt 3D.


Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.

Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 cze 2007, 23:59

To pytanie, czy stwierdzenie? Co chce Pan uzyskać?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

#3

Post napisał: opak » 05 cze 2007, 00:49

Witam

Właśnie aktualizuje wiadomości i dowiaduje się czasami ciekawych rzeczy. Aktualnie szukam informacji na tematy związane z Plexi ale to nie ten dział. Miałem problemy z cięciem sklejki dopuki nie przerobiłem informacji o klejach. Ale widziałem na twojej stronie fajne maszynki do produkcji, ale jeżeli chodzi o lasery to niestety szklane. Ale frezarki fajne macie. Można gdzieś obejżeć i sprawdzić w działaniu. :)
Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 cze 2007, 07:09

W następnym kontenerze ściągamy frezarkę do naszych zastosowań (pokazy, wystawy itp.). Wtedy Pana zaproszę na pokazy. Co do cięcia laserem plexi mam trochę wiadomości, a dodatkowo jestem po technologii drewna, więc może jednak coś pomogę...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
opak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:45
Lokalizacja: inne
Kontakt:

#5

Post napisał: opak » 05 cze 2007, 08:47

Chętnie umówie się na spodkanie. Planujemy zbudować zaplecze techniczne i chętnie zobacze to urządzenie. Pozdrawiam. www.studioopak.pl

[ Dodano: 2007-06-05, 08:50 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Do cięcia sklejki tak żeby nie rwało włukien jeką tarcze zastosować. Czy wystarczy 40 zębów na tarczy 160 mm.
Studio Grafiki i Fotografii Reklamowej - Grafika 2D, 3D, Grawerowanie laserowe, Cięcie Ploterowe folii Samoprzylepnej.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 cze 2007, 09:11

Najistotniejszym parametrem obróbki w przypadku tego typu materiałów niejednorodnych, jest tzw. posuw na ząb. Tak więc tarcza z 40 zębami (i stałą prędkością obrotową wrzeciona - ma się rozumieć) wystarczy przy jednych posuwach, przy innych będzie ich za mało. Zawsze przy cięciu w poprzek włókien będzie potrzeba tarczy z większą ilością zębów i małym posuwie oraz często tzw. podcinakiem (małym frezem tarczowym kręcącym się w odwrotną stronę nacinającym od spodu).

Poza tym z tego co pamiętam do sklejek używa się specjalnych tarcz z zębami naprzemian-skośnymi. Co drugi ząb ma krawędź natarcia (nie mylić z wychyleniem zęba!) prawo-skośną, a co drugi lewo-skośną.

Do tego dochodzi jeszcze rodzaj sklejki: liściasta czy iglasta. Spoina (jej rodzaj) w tym przypadku ma najmniejsze znaczenie.

Dokładnie jest to wszystko opisane w podręczniku A. Stareckiego "Technologia sklejek" (jakoś tak się nazywał ten skrypt). Z tym oczywiście, że nie ma to jak własne doświadczenia. Bo przecież w podręcznikach piszą o technologiach przemysłowych, a nam chodzi o technologie "garażowe".

Pozdrawiam
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


adam a-1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2007, 06:31
Lokalizacja: Zwierzyniec

Mnie też interesuje grawerowanie laserowe

#7

Post napisał: adam a-1 » 15 wrz 2007, 12:36

Jeśli ktoś by mógł podpowiedzieć jak się zabrać do tego tematu. Mam zamiar produkować gadżety reklamowe z drewna i chciałbym na nich stosować napisy lub ozdoby. Czy może lepiej kupić frezarkę cnc. Chodzi też o koszty oczywiście jak najniższe zakupu i eksploatacji.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 16 wrz 2007, 06:46

Niestety nie ma na tak postawione pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Do pewnych zastosowań lepszy będzie laser do innych frezarka. Po laserze rzaz jest z lekka przypalony, ale za to zie wymaga dalszej obróbki. Po frezie jest różnie. Laser pozwala na wykonywanie filigranów, których nie wykona się frezarką. Z kolei laser ma ograniczony zakres głębokości pracy, a w drewnie praktycznie nie daje się pracować z pogłębianiem, co udaje się frezarką. Aspektów jest jeszcze sporo...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”