Laser yls ipg 1000 problem z uzyskaniem precyzji

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Rogalla
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Laser yls ipg 1000 problem z uzyskaniem precyzji

#1

Post napisał: Rogalla » 11 lip 2013, 21:30

Hello! W końcu po paru miesiąca zsyłki plazmowej, powróciłem na swoje stanowisko operatora wypalarki laserowej. Niestety laser zatracił wiele ze swej początkowej precyzji :(
Pomijam tu działania idioty kierownika, który w pierwszy dzień jak się nim bawił , zdążył (a ostrzegałem, żeby go nie zostawiać sam na sam z maszyną) uszkodzić głowicę tak, że walczył z nią kluczem francuskim, olejem i młotkiem aby wydobyć zeń dyszę jaka wbiła mu się w blachę. Pomijam fakt, że serwis (który notabene pierwszy raz w życiu składał taki laser), trzy razy już ową głowicę wymieniał. Teraz mamy "stalą", poprzednia była odczepiana. A także pomijam przyjazdy zagranicznych ekspertów, które nic nie wniosły. Chodzi o to, że w pierwszym okresie działalności laser miał precyzje do jednej cztery setnej milimetra a teraz ma do jednego milimetra. Jak, gdzie, co mu ustawić żeby dawna precyzja wróciła? Nie mam dostępu ani sprzętu żeby wejść do głównego softu. Mogę jedynie grzebać w częściach mechanicznych i podstawowym oprogramowaniu.Laser pracuje na oprogramowaniu Eckelmana. Do tworzenia programów wykorzystuję CNCCUT. Może ktoś z szanownych forumowiczów zetknął się z takim problemem, albo wie jak zwiększyć precyzję ?



Tagi:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 2

#2

Post napisał: www.kimla.pl_ » 12 lip 2013, 13:29

Ale jakiej firmy jest sama maszyna?
Kolega podał tylko typ źródła, które samo w sobie nie za wiele ma wspólnego z dokładnością cięcia.
Jaka była głowica poprzednio a jaka jest teraz, typ i producent, może jakieś zdjęcia.


Autor tematu
Rogalla
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Rogalla » 13 lip 2013, 21:22

Dołączam zdjęciaObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 2

#4

Post napisał: www.kimla.pl_ » 13 lip 2013, 21:41

Ale to tabliczki znamionowa chłodziarki i źródła, a nie całej maszyny.
Jakiej marki jest maszyna?
Spróbuj znaleźć jeszcze inną tabliczkę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”