ciecie ploterem tworzyw sztucznych

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#21

Post napisał: dasza77 » 13 maja 2007, 16:23

Mam pytanie do kolegi MARCINAG .
Ponieważ piszesz , że "W dodatku pierwszy raz słysze żeby przyklejać materiał na taśme dwustronną - jak ponad 3 lata mam frezarke tak nigdy tego nie robiłem ... a produkcje mam masową ... "

- to w jaki sposób mocujesz materiał ( plexi ) do stołu ?

[ Dodano: 2007-05-13, 16:32 ]
Dla mine jest to podstawowa wada przy wycinaniu frezem w tworzywach.
Szczególnie jak mam wyciąć z arkusz np. 900 x 700 mm ok. 100 elementów .
Więcej czasu zajmuje naklejanie taśmy dwustronnej , a potem jej odlepianie i czyszczenie stołu.
Nie mówiąc o tym , że koniec freza , który wychodzi na wylot przez plexę i zahacza również o pdkład ( w moim przypadku -MDF) bardzo się tępi - co pociąga za sobą jego ostrzenie .
W warunkach amatorskich dobre naostrzenie końcówki freza ( dwupiórowego , fi 2mm) jest praktycznie niewykonalne.
Problemem jest też przylepianie się taśmy dwustronnej do freza i jego zatykanie ......- wiadomo , że pogarsza się jakośc cięcia.

Tak naprawdę to właśnie dlatego myślę o zakupie plotera laserowego ( lub wykonaniu - lecz o tym na forum nigdzie nie mogą przeczytać ) .

Pozdr.



Tagi:


ifar
Posty w temacie: 1

ciecie ploterem

#22

Post napisał: ifar » 13 maja 2007, 19:37

dzieki za odpowiedz , widz że jednak zkorzystam z frezarki bo można ciąć kilka arkuszy na raz a to ma byc produkcja seryjna no i różne grubości .

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#23

Post napisał: markcomp77 » 13 maja 2007, 21:04

MarcinG pisze:a kto powiedział że odłogiem stoi ?

jak sie zwiedzieli w okolicy że mamy laser to od razu się znalazły malutkie delikatne roboty
sorry... zamartwiłem się - bo szkoda by było bezczynności takiej fajnej maszyny ;)
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#24

Post napisał: Rayford » 13 maja 2007, 21:34

dasza77 pisze:- to w jaki sposób mocujesz materiał ( plexi ) do stołu ?
dołączam się do pytania


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#25

Post napisał: diodas1 » 14 maja 2007, 00:53

MarcinG,
Mimo informacji że ploter laserowy o mocy kilkudziesięciu W do najszybszych "krojczych" nie należy i tak dążę do tego żeby znalazł się w moim warsztacie. Przede wszystkim dlatego że pewnie pracuje dużo ciszej niż frezarka CNC a ja lubię majsterkować w nocy, kiedy nikt mi nie zawraca głowy miałkimi tematami. Mam pytanie: Czy wycinanie w innym materiale, takim jak sklejka drewniana, bądź tektura o podobnej grubości też jest możliwe z tą samą prędkością co pleksi, czy da się to wykonać szybciej? Przeczuwam że przezroczyste tworzywo może ciąć się trudniej niż materiały organiczne. Czy mam rację? Jeszcze jeden materiał jest dla mnie interesujący- mianowicie skorupka kurzego jajka. Da się w niej coś laserem zrobić? Wiem że to nietypowe zastosowanie plotera laserowego więc pewnie konieczna by była praktyczna próba. Proszę tylko nie wkładać do plotera pełnego jajka żeby nie gruchnęło jak w mikrofalówce. Wystarczy skorupka pozostała po śniadaniu lub wydmuszka.


MarcinG
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2007, 09:36
Lokalizacja: Gdańsk

#26

Post napisał: MarcinG » 17 maja 2007, 15:08

troche mnie nie było .. juz odpowiadam ...

materiał do stołu mocuję ściskami ... tylko !!

co do cięcia innych materiałów ... oczywiście że się da. mój laser ma specyfikacje non-matal, czyli każdy inny materiał da rade - ale nie wszystkie powinno się ciąć.

PCV wydziela tak żrący dym, że farba schodzi ...
PolyCarbon przypala się na krawędziach ... tzn na krawędzi jest obsmolony i nie da się tego zmyć ...
HIPS - jara się.

pomysł z jajkiem jest troche dziwny .. po pierwsze ułożyc owalną skorupke na płasko, poza tym, podejrzewam że dałoby isę na niej zrobić rysunek ... chociaz na pewno problemem byłaby waga (za mała) skorupki .. i podmuch CO2 moglby pokrzyżować nam plany ...

drewno etc da się kroić ... sklejka i tektura też dadzą się pokroić

aha .. i wszyscy którzy do frezarek uzywacie MDF'u .. przestańcie .. mdf jest na tyle niewdzięczny że prz cięciu, powstały z niego pył wciska się wszędzie i katuje łożyska itp ...
załóżcie lepiej PVC 10mm, starcza na dłużej i nie strzępi się tak jak mdf ..

na stronie firmowej postaram się umieścić zdjęcia jak co u mnie wygląda ...
obecnie mam mały remont, tak więc jak się skończy .. to podrzuce na www

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”