5m/s 5G najszybszy laser Kimla

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#251

Post napisał: www.kimla.pl_ » 09 lip 2014, 01:13

Nagraliśmy coś na szybko bo już mi się tych waszych pojękiwań czytać nie chce.
To, że ktoś nie wierzy że polska firma produkuje najmocniejsze lasery fiber na świecie jest problemem niewierzącego a nie produkującego:

http://www.kimla.pl/mov-124-Laser-fiber-8kW/1

Wymyślacie sobie szanowni koledzy sztuczne problemy choć dobrze wiecie, że firmy w których pracujecie są współczesnymi laserowymi dinozaurami produkującymi niby lasery fiber montując głowicę od lasera fiber na konstrukcję od lasera CO2 z systemami sterowania od frezarek.

Nie nasz problem, że wasi mocodawcy potrzebują na drobną zmianę kilku lat, a co dopiero pisać o zaprojektowaniu całej maszyny od podstaw.

To, że sprzedajecie jeden laser na 2 miesiące to również nie nasz problem.
Zdaję sobie sprawę, że nerwy wam puszczają jak sprzedaż siada, ale takie życie, jedni odchodzą drudzy przychodzą.

Rynek laserów w Polsce ciągle rośnie i trzeba go uzupełniać i to, że robią to polskie firmy należy cię cieszyć, a nie wciąż narzekać.

No oczywiście praca dla któregoś z dinozaurów tłumaczy panikę szanownych kolegów.

Pokażcie tak szybką i atrakcyjną cenowo wycinarkę światłowodową to na pewno odzyskacie rynek swoimi zastępami handlowców codziennie chcących jajko znieść aby ktoś kupił wasz laser.

Ale nie ma już Polaków mądrych po szkodzie. Teraz każdy dokładnie ogląda każdy milion zanim go wyda, a jeśli może kupić tańszą maszynę , która zastąpi dwie droższe to trudno się dziwić że się kolejka ustawia. Już nie wspominając o zdzieraniu na serwisie. Dinozaury zawsze były żarłoczne.

Sens użycia większej mocy nawet do cienkich blach jest taki, że laser 8kW tnie 2x szybciej od lasera 4kW, a laser 8kW kosztuje dużo mniej niż 2 lasery 4kW. Logiczne?

Jeśli nie to następny argument to zużycie mediów.
Jeśli nawet kupimy te 2 lasery 4kW to do wycięcia tej samej ilości części zużyjemy 2x więcej gazów 2x więcej prądu i 2x więcej części.
Poza tym będziemy potrzebowali 2x więcej miejsca na hali i kolejnego operatora.

Czy na prawdę nie widzicie swojej hipokryzji w waszych atakach?

Nie wiem o jakich "wiarygodnych źródłach" kolega pisze, ale mam wrażenie że to bardziej bajkopisarstwo i pobożne życzenia niż rzeczywiście wiarygodne źródła.
W rzeczywistości osobiście widzieliśmy jak w IPG każdy laser jest testowany na przebijaniu kilkuset otworów w grubej blasze miedzianej.

Żaden z dinozaurów nie pokazał na targach w poznaniu lasera z napędami liniowymi.
Dlaczego? A skąd ja mam wiedzieć? Niemiec pięknie szczerzył zębatkowe napędy ciągnące bramę, aż wstyd było patrzeć, że taka porządna firma nie może sobie z tym poradzić.
Szwajcar rozbawiał publiczność do łez mówiąc, że pokazywana maszyna ma napędy liniowe świecąc ogromnymi okrągłymi silnikami po obu stronach bramy, a Japończyk w ogóle nie podjął tematu napędów liniowych i udawał że nie rozumie pytania.

Koszty cięcia 50 zł to średnie techniczne koszty pracy zawierające gaz, prąd i elementy zużywające się. Jak policzyłem? Dodałem te trzy wartości do siebie :)
Jest to wartość średnia, przy tlenie jest trochę taniej, przy azocie trochę drożej, ale lasery Kimla mają np. technologię Common DC Bus, która w samych napędach oszczędza do 70% energii ponieważ oś hamująca oddaje energię do osi rozpędzającej się i zasilanie systemu posuwów sprowadza się do uzupełniania ubytków mocy a nie zasilania wszystkich napędów osobno. Skoro nie ma obciążenia od narzędzia to prawie cała energia zużyta do rozpędzenia osi może być odzyskana.

W sprawie kolizyjności głowicy przydadzą się statystyki.
Na kilkadziesiąt laserów Kimla pracujących w Polsce i zagranicą od kilku lat nie zdarzyło się aby ktoś uszkodził głowicę w stopniu większym niż uszkodzenie ceramiki?
Dlaczego?
Ponieważ w laserach Kimla jest cały szereg zabezpieczeń skutecznie przeciwdziałających takim zdarzeniom, jak predykcyjna generacja ścieżki, czy dedykowany bardzo szybki zintegrowany sterownik HSU.
Jeśli w firmie szanownego kolegi nie potraficie poradzić sobie z tym problemem to proszę mieć pretensje do waszych konstruktorów zamiast szukać rad u konkurencji.

W sprawie przeglądów laserów IPG kolega mi oczywiście wskaże na której rzekomo stronie dokumentacji jest zapis o konieczności przeglądów, ponieważ wielokrotnie czytając ten manual i może nie doczytałem o takiej konieczności.
Może jak w waszej firmie drobiazgowo analizowali manual IPG to przypadkowo zawieruszyła wam się kartka z waszej instrukcji?

Pytaniami o sposób pomiaru mocy szanowny kolega naprawdę mnie zaciekawił.
Na prawdę nie wiecie jak się mierzy moc w laserze światłowodowym na wyjściu???
Nie dziwię się w takim razie ,że jeszcze nie macie prawdziwego źródła włóknowego.
Wierzcie mi to są podstawy i dopóki nie odrobicie lekcji nie bierzcie się za takie rzeczy -szkoda czasu i pieniędzy. Klepcie sobie dalej te parowozy na CO2 i jakoś może uchowacie się jakoś na rynku.



Tagi:


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#252

Post napisał: przemo » 09 lip 2014, 04:18

www.kimla.pl_ pisze:Nagraliśmy coś na szybko bo już mi się tych waszych pojękiwań czytać nie chce.
To, że ktoś nie wierzy że polska firma produkuje najmocniejsze lasery fiber na świecie jest problemem niewierzącego a nie produkującego:
http://www.kimla.pl/mov-124-Laser-fiber-8kW/1

To zadam kolejne pytanie. Co ten film ma niby pokazywać, widzieliśmy cięta blachę 1mm, potem pewnie jakieś 2 może 3mm. Potem maszynę , regały kawałek podwórza i może coś tam jeszcze. W sumie jak to zobaczyłem to padłem z wrażenia i nie mogłem wstać, dobrze że moja kobieta mi pomogła bo leżał bym pewnie do rana :)

Wymyślacie sobie szanowni koledzy sztuczne problemy choć dobrze wiecie, że firmy w których pracujecie są współczesnymi laserowymi dinozaurami produkującymi niby lasery fiber montując głowicę od lasera fiber na konstrukcję od lasera CO2 z systemami sterowania od frezarek.

Kolejny ciekawy tekst bo nie wiedziałem że wszyscy pracujemy w konkurencji do kimli.

Nie nasz problem, że wasi mocodawcy potrzebują na drobną zmianę kilku lat, a co dopiero pisać o zaprojektowaniu całej maszyny od podstaw

Tu kawałek tekstu o naszych mocodawcach których widzę ze kimla zna lepiej niż my sami.
Potem o procesie projektowania, że oni to też robią z prędkością światła a wszyscy inny długimiiiiiii latamiiiii.

To, że sprzedajecie jeden laser na 2 miesiące to również nie nasz problem.
Zdaję sobie sprawę, że nerwy wam puszczają jak sprzedaż siada, ale takie życie, jedni odchodzą drudzy przychodzą.

Widzę że kimla wie ile cała konkurencja sprzedaje maszyn, nie wiem skąd ale zakładam że pewnie z super źródła tylko jemu znanemu. Pewnie też wie jakie mają dochody i kiedy wszyscy splajtują i cały rynek będzie jego.

Rynek laserów w Polsce ciągle rośnie i trzeba go uzupełniać i to, że robią to polskie firmy należy cię cieszyć, a nie wciąż narzekać.
No oczywiście praca dla któregoś z dinozaurów tłumaczy panikę szanownych kolegów.
Pokażcie tak szybką i atrakcyjną cenowo wycinarkę światłowodową to na pewno odzyskacie rynek swoimi zastępami handlowców codziennie chcących jajko znieść aby ktoś kupił wasz laser.

Tu kolejne teksty o o sprzedaży i panice w szeregach firm konkurencyjnych które za przeproszenie s..ją ze strachu na sam wydźwięk o ich laserach

Ale nie ma już Polaków mądrych po szkodzie. Teraz każdy dokładnie ogląda każdy milion zanim go wyda, a jeśli może kupić tańszą maszynę , która zastąpi dwie droższe to trudno się dziwić że się kolejka ustawia. Już nie wspominając o zdzieraniu na serwisie. Dinozaury zawsze były żarłoczne.

Widzę że źródła informacyjne dalej działają i wiemy ile kasują wszystkie serwisy fabryczne i nie fabryczne i że kimla i tak ich bije na głowę .

Sens użycia większej mocy nawet do cienkich blach jest taki, że laser 8kW tnie 2x szybciej od lasera 4kW, a laser 8kW kosztuje dużo mniej niż 2 lasery 4kW. Logiczne?

Kolejne logiczne jak na rozumowanie kimli twierdzenie, laser 8kW tnie szybciej niż 2 lasery 4kW. Nie wiem o jakim laserze 4kW tu mówimy i pewnie się nie dowiemy bo lepiej coś powiedzieć pustego i głęboko wierzyć że tak jest ale chętnie bym to sprawdził i mógłbym się założyć że jest to nie realne no chyba że kimla wybierze sobie odpowiedni laser do potwierdzenia swojej teorii ,ale i to nie byłbym pewny iż to by się udało. Mam natomiast inny pomysł aby porównać jeden laser konkurencji do lasera kimla. Myślę iż będzie odbębnione zwycięstwo nad dinozaurem do produkcji masowe bo przecież 8kW tnie z prędkością światła.


Jeśli nie to następny argument to zużycie mediów.
Jeśli nawet kupimy te 2 lasery 4kW to do wycięcia tej samej ilości części zużyjemy 2x więcej gazów 2x więcej prądu i 2x więcej części.
Poza tym będziemy potrzebowali 2x więcej miejsca na hali i kolejnego operatora.

Ekonomista to taki człowiek który wie dlaczego to co wczoraj powiedział dziś się nie sprawdziło

Czy na prawdę nie widzicie swojej hipokryzji w waszych atakach?

To hasło i tak najbardziej mnie rozwaliło, znowu potrzebowałem pomocy swojej kobiety bo nie mogłem wstać( czy my nie widzimy własnej hipokryzji)


Nie wiem o jakich "wiarygodnych źródłach" kolega pisze, ale mam wrażenie że to bardziej bajkopisarstwo i pobożne życzenia niż rzeczywiście wiarygodne źródła.

Dla informacji tymi wiarygodnymi źródłami jest samo IPG.

W rzeczywistości osobiście widzieliśmy jak w IPG każdy laser jest testowany na przebijaniu kilkuset otworów w grubej blasze miedzianej.

Wiem wiem każdy laser , to znaczy że siedzisz tam cały czas i sprawdzasz czy testują tak? (żarcik)
niestety nikt inny tego nie widział, i nie twierdzę iż jest to niemożliwe (widziałem to nawet na CO2), twierdzę tylko iż mimo tego jest to ryzykowne i niebezpieczne o czym mówi manual.


Żaden z dinozaurów nie pokazał na targach w poznaniu lasera z napędami liniowymi.
Dlaczego? A skąd ja mam wiedzieć? Niemiec pięknie szczerzył zębatkowe napędy ciągnące bramę, aż wstyd było patrzeć, że taka porządna firma nie może sobie z tym poradzić.
Szwajcar rozbawiał publiczność do łez mówiąc, że pokazywana maszyna ma napędy liniowe świecąc ogromnymi okrągłymi silnikami po obu stronach bramy, a Japończyk w ogóle nie podjął tematu napędów liniowych i udawał że nie rozumie pytania.

Kolejna niezgodność z prawdą , nie wiem o którym Niemcu mówisz ze nie ma bo chce cię poinformować ze ten na targach miał a inne w zależności od modelu.
Szwajcar faktycznie nie miał i nie ukrywał tego bo na moje pytanie o to prosto z mostu powiedział iż nie mają i nie uważają iż jest to absolutnie wymagane. Zresztą do mnie w miarę to przemawia bo to ma znaczenie tylko przy cieniutkich blaszkach a przy grubszych niż 2mm nie ma to już praktycznie znaczenia .
Japończyka akurat niestety nie zapytałem o to ale znając tą firmę jestem w przekonany że odpowiedz była by szczera i zgodna z faktami a nie jak robicie to państwo.


Koszty cięcia 50 zł to średnie techniczne koszty pracy zawierające gaz, prąd i elementy zużywające się. Jak policzyłem? Dodałem te trzy wartości do siebie :)
Jest to wartość średnia, przy tlenie jest trochę taniej, przy azocie trochę drożej, ale lasery Kimla mają np. technologię Common DC Bus, która w samych napędach oszczędza do 70% energii ponieważ oś hamująca oddaje energię do osi rozpędzającej się i zasilanie systemu posuwów sprowadza się do uzupełniania ubytków mocy a nie zasilania wszystkich napędów osobno. Skoro nie ma obciążenia od narzędzia to prawie cała energia zużyta do rozpędzenia osi może być odzyskana.

Bardzo inteligentna odpowiedz, coś tam dodałem, coś tam dodałem i coś tam dodałem i wyszło mi 50 zł. Świetny patent na liczenie kosztów pracy maszyny. Pan Kimla na targach do tych wartości dodał jeszcze amortyzację maszyny i też wynik według niego to 50zł godzina.
Jest to wartość średnia to znaczy że może być minimalna na poziomie jakim 20zł?
Na filmie widać jakie jest zużycie gazu, to 15bar, przez jaką dyszę i ile wydmucha przez godzinkę?
Jakie koszty dodatkowe np. energii zakładacie i koszt części szybko zużywających się (na marginesie myślałem ze wasze maszyny się nie zużywają i nie generują takich kosztów, przynajmniej do tej pory pana posty tak twierdziły(żarcik)
)

W sprawie kolizyjności głowicy przydadzą się statystyki.
Na kilkadziesiąt laserów Kimla pracujących w Polsce i zagranicą od kilku lat nie zdarzyło się aby ktoś uszkodził głowicę w stopniu większym niż uszkodzenie ceramiki?
Dlaczego?
Ponieważ w laserach Kimla jest cały szereg zabezpieczeń skutecznie przeciwdziałających takim zdarzeniom, jak predykcyjna generacja ścieżki, czy dedykowany bardzo szybki zintegrowany sterownik HSU.

Czyli uszkodzenie ceramiki się zdarzają ale mamy super system zabezpieczeń który uniemożliwia dopuszczanie do tego typu zdarzeń. Czy szanowny kolega nie uważa że te dwa zdania wykluczają się wzajemnie?
Predykcyjna generacja ścieżki (hahaha) wystarczyło napisać iż system generuje ścieżkę z uwzględnieniem miejsc gdzie mogą wystąpić potencjalne kolizje i system tak działa aby nie generować ruchów nad elementami już obrobionymi. Aby to uściślić to chyba zdecydowana większość producentów to ma i pewnie działa to ale zawsze można ręcznie coś sknocić i co wtedy?
A teraz już wiem , zintegrowany serownik HSU wyłącza bardzo szybko maszynę kiedy urwana głowica leży na rusztach.


Jeśli w firmie szanownego kolegi nie potraficie poradzić sobie z tym problemem to proszę mieć pretensje do waszych konstruktorów zamiast szukać rad u konkurencji.

No myślę że na szkolenie z marketingu i mydlenia oczu powinni się do was zgłaszać wszyscy konkurenci .

W sprawie przeglądów laserów IPG kolega mi oczywiście wskaże na której rzekomo stronie dokumentacji jest zapis o konieczności przeglądów, ponieważ wielokrotnie czytając ten manual i może nie doczytałem o takiej konieczności.

To ja bym prosił o podesłanie takiego manuala a z przyjemnością to zrobię bo być może trzeba się nauczyć czytać. Niestety miałem tylko okazję zobaczyć taki zapis i nie jestem w jego posiadaniu.

Może jak w waszej firmie drobiazgowo analizowali manual IPG to przypadkowo zawieruszyła wam się kartka z waszej instrukcji?

W naszej firmie to znaczy w jakiej bo jestem już skołowany. Prosiłbym dodatkowo wymienić wszystkich kolegów z forum którzy są państwa konkurencją bo chyba tylko tacy tu według pana są.

Pytaniami o sposób pomiaru mocy szanowny kolega naprawdę mnie zaciekawił.
Na prawdę nie wiecie jak się mierzy moc w laserze światłowodowym na wyjściu???
Nie dziwię się w takim razie ,że jeszcze nie macie prawdziwego źródła włóknowego.
Wierzcie mi to są podstawy i dopóki nie odrobicie lekcji nie bierzcie się za takie rzeczy -szkoda czasu i pieniędzy. Klepcie sobie dalej te parowozy na CO2 i jakoś może uchowacie się jakoś na rynku.

Kolejna Bardzo ale to bardzo inteligentna odpowiedz wyjaśniająca wszystkie zawiłości pomiaru mocy wyjściowej lasera i nieumiejętności jego pomiaru. Dal informacji ja nie muszę go w żaden sposób mierzyć ale chciałbym wiedzieć jak to jest robione przez was.
Zresztą wydaje mi się iż polemika jakakolwiek z Panem nie ma sensu skoro do grubszych blach zalecacie cięcie wodą a nie innych obróbek termicznych (efektywność murowana ale i bankructwo też)
Pozdrawiam

TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#253

Post napisał: oprawcafotografii » 09 lip 2014, 07:58

Moze zamiast marszczyc freda napiszecie konkretnie jakie predkosci ciecia
osiaga laser 4kW i 8kW dla jednego materialu i grubosci np. 1-10mm co 1mm?
Bo to chyba jest najwazniejsze...

Przerasta to obie strony dyskusji?

q


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#254

Post napisał: www.kimla.pl_ » 09 lip 2014, 08:35

Szanowny Kolego,

Nie wiem, dlaczego kolega ma taką niską samoocenę, że wciąż podkreśla, że do wielu podstawowych czynności życiowych niezbędna jest koledze pomoc "swojej kobiety"
Nieźle się kolega musi podniecać pisaniem na tym forum skoro dociągnął kolega do 4 w nocy.
Ciekawe co na to ta "kobieta"?
Szanowny kolega powinien pamiętać, że noc służy nie do "pieprzenia głupot" tylko do spania lub robienia tego bez "głupot"

Film pokazuje cięcie blachy 2 i 3mm bo taka akurat była cięta wczoraj na produkcji.
Film był dość spontaniczny, a że przy okazji pokazaliśmy automatyczny system magazynowania blach to oczywiście bardzo kolegę przepraszam, że stracił te kilka sekund na oglądanie bzdur.

Ilości sprzedawanych maszyn przez poszczególnych producentów są ogólnodostępne i nie trzeba być jasnowidzem żeby do tych danych dotrzeć. Na podstawie dostępnych informacji uważam, że Amada robi jakieś 1400 laserów rocznie, Trumpf około 1000, a Bystronic ok. 700 maszyn rocznie.
Ale to firmy o światowym zasięgu, a Kimla skupia się przede wszystkim na polskim rynku.
Na świecie jest ok 7.000.000.000 ludzi a w Polsce 38.000.000 czyli w Polsce mieszka co 184 człowiek. Jeśli podzielimy produkcję największego gracza na 184 to wyjdzie nam 7.6 maszyny rocznie. Czyli wychodzi, że lokalnie firma Kimla produkując obecnie ok 50 laserów rocznie jest w Polsce większym graczem nić wszyscy inni producenci razem wzięci.
(Tylko mi nie piszcie że w Afryce nie ma laserów bo właśnie dostaliśmy zapytanie z RPA od firmy mającej już 40 laserów).

Nie ma praktycznego ekonomicznie uzasadnionego zastosowania lasera z dwoma głowicami ponieważ jeśli przyjmiemy, że jest to zasilane z jednego źródła to jeśli podzielimy moc na 2 to prędkość cięcia spadnie dwukrotnie czyli wycinając 2x więcej części ale 2x wolniej dostaniemy tyle samo części w jednostce czasu ale znów jest to bez sensu ponieważ zużyjemy 2x więcej gazów, które w wycinaniu laserami 1um są największym kosztem.

Bardzo rozbawił mnie też widok napędu liniowego na bramie.
Dlaczego nie pokazano tam napędu napędzającego bramę tylko napęd wielokrotnie lżejszej osi napędzającej same głowice?

Jak założymy jedną zimową oponę do samochodu to i tak nic to nam nie da, a na pewno pogorszy trakcję. Dokładnie tak samo było na targach. Trudno nazwać maszynę liniową jeśli najważniejsza oś maszyny napędzana jest zębatkami. Tak, teoretycznie jeśli ktoś patrzy wyłącznie na słowa to tak jest tam silnik liniowy, ale co z tego skoro oś o najniższej dynamice napędzana jest zębatkami??? Przecież pozostałe osie muszą dostosować się do dynamiki osi najwolniejszej.

Poza tym system sterowania zastosowany w tym laserze wywodzi się z systemu sterowania obrabiarek skrawających i w związku z tym nie jest przystosowany do szybkich i dynamicznych obróbek.
Skutkuje to tym, że dla uniknięcia deformacji na skomplikowanych kształtach maszyna musi bardzo zwalniać tracąc cenny czas. I bawet dokładając "piąte koło u wozu" w postaci drugiej głowicy tego nie zmienimy.

Natomiast koszt wymiany ceramiki, co może się nie zdarzyć nawet przez rok jest nieistotnie niski w porównaniu z kosztami naprawy maszyn dinozaurów. Jeden z byłych pracowników serwisu dinozaura powiedział, że klient musiał zapłacić kilkaset tysięcy zł za wymianę bramy lasera po kolizji.
Może kolega wytłumaczy dlaczego wasze części kosztują mniej więcej 20 razy tyce co koszt ich wytworzenia?
Płytka, której cena nie powinna przekraczać 1000zł kosztuje 20.000 i to bez wymiany!
Jak ktoś nie ma co z pieniędzmi zrobić to oczywiście polecam ale jest wiele sposobów na bardziej rozsądne ich wydawanie.

edit:
Oprawco, przed chwilą cięliśmy blachę 1.5mm z prędkością 1.2m/s!


Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#255

Post napisał: Supri » 09 lip 2014, 11:48

"Koledzy ! To troll !" :roll: Szczerze mówiąc to dziwi mnie trochę fakt, że Prezes takiej firmy jak Kimla spala się na tym forum. Miało być tak, że założony zostanie wątek i wszyscy podniecimy się jaka to super maszyna, niestety wyszło trochę inaczej. Tak czy siak myślę, że to co się tutaj dzieje nie sprzyja marketingowi Pańskiej firmy.


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#256

Post napisał: www.kimla.pl_ » 09 lip 2014, 13:25

Szef każe pisać, to piszemy.
Jeśli uznał, że to przynosi korzyści to widocznie tak jest.
Jak dotąd nikt nie przytoczył argumentu przeciwko wycinarkom laserowym firmy Kimla, który mógłby obronić w merytorycznej dyskusji.

Zadacie pytania, a my chętnie odpowiemy, ale proszę o konkrety, a nie o wylewanie żali.


Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#257

Post napisał: Supri » 09 lip 2014, 13:27

:twisted:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#258

Post napisał: oprawcafotografii » 09 lip 2014, 13:38

www.kimla.pl_ pisze:...
Zadacie pytania, a my chętnie odpowiemy, ale proszę o konkrety, a nie o wylewanie żali.
Konkretnie prosze po raz DRUGI o podanie predkosci ciecia przy mocy 8kW
np. dla popularnego garunku blachy stalowej, czarnej - prosze wpisac predkosci:

1mm - predkosc ...
2mm - predkosc ...
3mm - predkosc ...
4mm - predkosc ...
5mm - predkosc ...
6mm - predkosc ...
7mm - predkosc ...
8mm - predkosc ...
9mm - predkosc ...

Wiekszych grubosci nie trzeba - końkurencja podwaza sens ciecia cienkich blach
z moca 8kW wiec na tym sie skupmy.

OCZYWISCIE o to samo poprosze posiadaczy znacznie lepszych laserow konkurecji ;)

q


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#259

Post napisał: www.kimla.pl_ » 09 lip 2014, 15:43

1.5mm 72m/min
5mm 14m/min

Pozostałe grubości będę podawał co kilka dni -będzie więcej wejść :)


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#260

Post napisał: 251mz » 09 lip 2014, 16:53

www.kimla.pl_ pisze:Pozostałe grubości będę podawał co kilka dni -będzie więcej wejść
To w takim razie ja chyba zablokuje temat.
Bo po pierwsze toczy Pan jawną reklamę swoich ploterów na forum.
A po drugie ten temat to szopka...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”