5m/s 5G najszybszy laser Kimla

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 22
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#241

Post napisał: slashdot » 06 lip 2014, 21:56

Proszę lepiej napisać po co na targach pokazywać wycinarkę światłowodową 8 kW, która nie tnie materiałów grubszych niż 5 mm. Co było powodem, że właśnie takie źródło znalazło się na targach razem z maszyną? W jaki sposób przystosowano głowicę, kolimator i jak radzicie sobie z chłodzeniem głowicy do pracy z mocą >6 kW?



Tagi:


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#242

Post napisał: www.kimla.pl_ » 06 lip 2014, 22:59

Jak sobie poradzono z głowicą aby wytrzymywała 8kW jest właśnie tym czego nie potrafią zrobić inne firmy.
Jest to tajemnicą ponieważ Firma Kimla nie będzie podpowiadać konkurencji jak sobie z tym poradzić.

Laser 8kW tnie do 25mm blachę czarną i do 20 mm nierdzewną. Nie jest to granica możliwości ale przy dużych grubościach powinno się stosować już inne technologie cięcia.

Na targach pokazywano cięcie do 8mm ponieważ w tym zakresie grubości są największe przyrosty wydajności cięcia którymi można się pochwalić i pokazać bardzo dużą przewagę nad konkurencją.

Po co pokazywać jak np. Niemcy wycinanie nierdzewki 20 czy 25mm?
Wyglądało to bardziej zniechęcająco niż zachęcająco.
Przebijanie trwało ze 3 minuty, a szybkość cięcia była niższa niż cięcia na waterjecie.
Przy tym dysza była takiej średnicy, że zużycie azotu było ogromne.

Do takich blach lepiej i taniej użyć waterjeta.
Waterjet Kimla w wersji produkcyjnej kosztuje poniżej 500tys zł a Niemiecki laser z napędami zębatymi kosztował pewnie ze 3 miliony.

Za taką cenę można kupić laser Kimla Powercut 6kW, waterjeta Streamcut z pompą 50HP i jeszcze zostanie na luksusową limuzynę.
A grubość cięcia takiego zestawu to nie będzie marne 25mm tylko 200mm dowolnego materiału, wciąż zapewniając sobie ekstremalną wydajność cięcia cienkich blach.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 22
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#243

Post napisał: slashdot » 07 lip 2014, 12:02

www.kimla.pl_ pisze:Jak sobie poradzono z głowicą aby wytrzymywała 8kW jest właśnie tym czego nie potrafią zrobić inne firmy.
Jest to tajemnicą ponieważ Firma Kimla nie będzie podpowiadać konkurencji jak sobie z tym poradzić.
Ani Precitec, ani Highyag nie oferuje jeszcze głowic przystosowanych do mocy >6kW. A co z gwarancją na taką głowicę, która przegrzewa się podczas pracy i ulega uszkodzeniu? Wymieniacie na koszt klienta?
www.kimla.pl_ pisze: Laser 8kW tnie do 25mm blachę czarną i do 20 mm nierdzewną. Nie jest to granica możliwości ale przy dużych grubościach powinno się stosować już inne technologie cięcia.

Proszę nie żartować z tą nierdzewną. Nawet jak przepali i coś wytnie to porównując to z CO2 koszty wyprodukowania detalu będą 50% wyższe, a jakość nie do zaakceptowania.
www.kimla.pl_ pisze: Na targach pokazywano cięcie do 8mm ponieważ w tym zakresie grubości są największe przyrosty wydajności cięcia którymi można się pochwalić i pokazać bardzo dużą przewagę nad konkurencją.


Jakiej mocy używacie do palenia blachy czarnej 8mm? Po co kupować 8 kW? Klienci będą mieli wielkie problemy z technologią, chłodzeniem głowicy, optyką i jakością podczas cięcia grubych blach. Dodatkowo, koszty zwrotu inwestycji będą zdecydowanie wyższe niż klasyczne CO2 4 kW czy 5 kW.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#244

Post napisał: 251mz » 07 lip 2014, 12:38

www.kimla.pl_,

Nie wiem czy Pan uważa użytkowników forum za osoby niedorozwinięte czy to Pan może nie rozumie użytkowników tego forum.

Prosiliśmy o film na którym będzie widać cięcie blachy z mocą 8kW.
A w zamian za to dostaliśmy film z pseudobełkotem reklamowym i w tym kilka sekund cięcia orzełków z cienkiej blaszki...

Nie wiem jak inni ale ja się czuję urażony i kolejny raz zignorowany...


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#245

Post napisał: przemo » 07 lip 2014, 13:50

Panie Kimla nie otrzymałem odpowiedzi na pytania które zadałem, Wiem ze najlepiej powiedziec ze wszyscy jesteście be bo nie nie jesteście nam przychylnia ale proponował bym rozmawiac na temat a nie mówić o domysłach i dlatego ponawiam zadane pytania na które chciałbym usłyszeć odpowiedzi. Nie wiem dlaczego zachęca nas pan cały czas ze można wszystko zobaczyć u pana w firmie i ze możemy sprawdzać tam wszystko do woli. Dla informacji,ja i przypuszczam ze większość kolegów chciała zobaczyć to wszystko na targach z prostego powodu a mianowicie jest tam też wiele firm konkurencyjnych z którymi można to wszystko sprawdzić i porównać. Nie wiem jak inni koledzy ale ja będąc tam cały dzień nie zobaczyłem żadnej innej ciętej blachy niż blacha 1,5mm nierdzewna wiec pytam dlaczego, dodatkowo mam pytanie do kolegów czy być może ktoś z was widział a jeśli tak to jaką. Kolejne moje pytanie brzmi co moc 8KW daje skoro na pewno nie cięcie większych grubości blach. Kolejne pytanie brzmi jak jest z cięciem metali kolorowych bo według moich informacji zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł jest to mocno ryzykowne na źródłach IPG i szczerze mówiąc wszyscy używający ich źródeł nie cieli żadnej blachy kolorowej a co jeszcze ciekawsze nie widziałem nawet próbek które by posiadali. Kolejne pytanie to o których to niby dinozaurach jest tu mowa że nie posiadają napędów liniowych bo używa pan dość ogólnych sformułowań które według mnie są mało precyzyjne a niektóre kłamliwe więc prosiłbym o tą informację. Kolejne pytanie które na które chciałbym uzyskać informację to jak pan wyliczył ze godzina robocza pracy lasera to koszt 50zł, pracuje dość długo w usługach i szczerze mówiąc zastanawia mnie skąd taka informacja. Prosiłbym tu nie porównywać się do laserów CO2 ponieważ chodzi mi o info skąd pan wyliczył takie dane dla swojego lasera. Dodatkowo mam inne pytania których wczesniej nie zadawałem a mianowicie jak wyglada kolizyjność głowicy z materiałem (jakie zabezpieczenia państwo maja aby nie uszkodzić głowic) , mówię tu o kolizji z głowića a nie z dysza czy porcelanką. Kolejne pytanie jak to jest ze wszyscy bębnia ze lasery IPG sa bezawaryjne i nic z nimi się nie dzieje, ze nie wymagaja przeglądów i serwisów itp itd, podczas gdy w ich manualach pisze zupełnie coś innego. Kolejna pytanie brzmi jak sprawdzacie moc wiązki wychodzącej z rezonatora, powtórze pytanie z rezonatora a nie energia wchodząca do niego poprzez pompowanie ponieważ w wielu przypadkach mogą one być znacząco różne.
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#246

Post napisał: 251mz » 07 lip 2014, 17:54

przemo,
Jedna prośba , używaj entera i odstępów...
W ten sposób pisanego teksu odechciewa się czytać bo człowiek się gubi..

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#247

Post napisał: clubber84 » 07 lip 2014, 18:44

251mz pisze:przemo,
Jedna prośba , używaj entera i odstępów...
W ten sposób pisanego teksu odechciewa się czytać bo człowiek się gubi..
I odpowiednich znaków interpunkcyjnych, żeby p. Kimla dobrze przeczytał i zrozumiał pytania, aby znowu nie było lania wody w postaci:
- "Zapraszam do siedziby firmy w Częstochowie, pokażemy wszystko i poczęstujemy dobrą kawą."

BTW.
P. Kimla, jeśli to pan (a nie jeden z pańskich pracowników) operuje na koncie i dodał ten targowy, reklamowy filmik, to szczerze "gratuluję" podejścia do użytkowników forum.
Miał pan wystarczająco dużo czasu, aby z pomocą pracownika sfilmować pracę lasera z mocą 8kW i pokazać konkurencji i niedowiarkom, że pańska firma naprawdę się rozwija i planuje zostawić konkurencję daleko w tyle i z ręką w nocniku.
A tak, niestety stracił pan w naszych oczach (w moich napewno) i od dzisiaj pana wypowiedzi na forum będę traktował z dystansem.


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#248

Post napisał: trzasu » 07 lip 2014, 23:01

Filmu jak nie było tak nie ma :lol: Zap.....l pewnie taki, że nie ma czasu taczki czy też stołu załadować, bronię dobrego polskiego przemysłu ale z deklaracji dobrze jest się wywiązywać, w przyszłym roku pewnie znów dostaniecie wyróżnienie za laser o mocy 20 kW ...


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#249

Post napisał: przemo » 08 lip 2014, 01:26

ok. Następne pytanka będą wypunktowane :mrgreen:
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


mariuszd.93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2014, 08:57
Lokalizacja: polska

#250

Post napisał: mariuszd.93 » 08 lip 2014, 23:31

Czego się koledzy spodziewali po chwycie marketingowym... 8KW do 8mm blachy... jeden KW na jeden mm...
Dziwi mnie ta zmiana podejścia do mocy lasera ... na filmach Pan Kimla przekonuje 2KW do cienkich blach a woda do grubych... skąd ta zmiana "taktyki"?
W tej chwili jest produkowanych 15 laserów na raz... i instalowany jeden laser tygodniowo ... czyli 52 lasery w roku... fascynujące osiągnięcie!!
Obawiam się, że w Polsce Kimla opanował 150% rynku!! nie wiem czy "niemki" "szwajcarki" i reszta świata sprzedaje łącznie taką ilość maszyn co nasz rodzimy "miszcz" świata :)
Jestem pełen podziwu w opanowaniu krajowego rynku...
Firma produkuje najlepsze, najszybsze lasery na ŚWIECIE a koncentruje się na Polskim rynku... trochę dziwne...

Może Pan wyjaśni budowę tego monolitycznego korpusu?

Brak filmu daje do myślenia?

Czy nadal wierzycie w "samozwańcze" przerobienie głowicy z 4KW na 8KW?
Jesteśmy świadkami kolejnego cudu nad Wisłą....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”