Rozdzielczość układów pomiarowych laserów -zagadka by Kimla

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#21

Post napisał: www.kimla.pl_ » 04 kwie 2013, 09:00

Rzeczywiście im szybsza maszyna tym szybsze muszą być podzespoły i których mowa.
To nie tylko napędy.
Dla tego właśnie produkcja laserów wymaga doświadczenia w produkcji maszyn i dobra znajomość wszysttkich ograniczeń podsystemów jest nieoceniona.

Jednak w tm przypadku dyskutujemy o wpływie rozdzielczości układu pomiarowego na jakość pracy napędów i dlaczego ona rośnie wraz ze zwiększaniem tej rozdzielczości?

A co do pracy, to na rozmowę zawsze można przyjechać.

P.S. Aktualnie przydał by się kolejny operator Solidworksa.



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#22

Post napisał: pitsa » 06 kwie 2013, 12:39

Coraz bardziej zagmatwana jest ta zagadka. To oczywiste, że dokładność ma znaczenie. Przede wszystkim potrzebna jest dynamiczna sztywność obróbki. Myślę, że chodzi o reakcję układów na zmienne obciążenia podczas pracy narzędzia. :)

Jak już jesteśmy na takich wysokich precyzjach to w napędach może nawet widać każde rozpoczęcie pracy pióra freza? Ciekawe byłoby mieć możliwość przebadania odpowiedzi układu napędowego na pracę narzędzia. Być może nawet da się wykryć trzęsienie ziemi na drugim końcu ziemskiego globu. :mrgreen:

Swoim małym Nano oscyloskopem obserwowałem niedawno wpływ pracy wyświetlacza na poziom jego napięcia zasilającego. Gdyby zakład energetyczny zamontował sobie takie precyzyjne układy pomiarowe (podobno chcą!) jak w napędach liniowych to wykryliby jakie komunikaty wyświetla moja nowa maszynka. Normalnie szpiegostwo i inwigilacja. Może ta rozdzielczość 0.000001mm jest na potrzeby wewnętrznej analizy szpiegowskiej - wykrywa wszelkie drgania elementów maszyn i czuwa nad tym czy maszyna jest w prawidłowy sposób użytkowana. Jeśli ktoś zostawi na stole choćby klucz, to system pozycjonowania wykryje tą dodatkową nie usztywnioną masę bo wpłynie na Nty mod drgań własnych zarówno konstrukcji głównej jak i całej bramy.

Taki offtop co do oferty pracy: Dziś mi jeden student powiedział, że jego ofertę odrzucono z powodu nie ukończenia jeszcze studiów. No nie wiem... ja wolę takich co coś robią i przy okazji studiują sobie, niż tych co skończyli studia i nic jeszcze nie robili. No ale ja jestem zbyt cienki w możliwości rozwiązania tak trudnych zagadek ... :twisted:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#23

Post napisał: www.kimla.pl_ » 06 kwie 2013, 13:53

Pitsa, zagadkę prawie już rozwiązałeś, ale zszedłeś z tropu.
Chodzi o pracę regulatorów w serwonapędzie.
Najpierw należy opisać jak działa regulator, a następnie wyznaczyć główne problemy z tym związanie, później powinno być już z górki.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#24

Post napisał: pitsa » 06 kwie 2013, 17:55

Po prostu myślę o czymś innym, a rozdzielczość tylko mnie inspiruje.
Czasem warto zejść z utartej ścieżki i spojrzeć na inne horyzonty.

Myślisz, że wystarczy poczytać to:

http://www.iel.waw.pl/strony/wydawnictwo/zal/231/12.pdf
http://www.komel.katowice.pl/ZRODLA/FULL/84/ref_31.pdf
to też


i sprawa będzie jasna? :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#25

Post napisał: www.kimla.pl_ » 06 kwie 2013, 20:55

No dobra, ale to nie jest w temacie.
Oczywiście to wątek edukacyjny i zawsze mile widziane ciekawe rzeczy, ale o co innego chodzi.
Kolega przedstawił zagadnienie dotyczące sił nie zasilanego silnika oraz tentnień tych sił w silnikach liniowych.
Zagadnienie ciekawe, ale w płaskich silnikach liniowych już rozwiązane.
W płaskim silniku liniowym po prostu magnesy są lekko pochylone względem biegunów forsera co wyrównuje rozkład pola magnetycznego i poprawia płynność pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”