początki na laserze - help !

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
palbal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2013, 11:57
Lokalizacja: z du**

początki na laserze - help !

#1

Post napisał: palbal » 16 lut 2013, 12:08

Witam
Otóż jestem początkującym operatorem lasera Amada FO-M2 3015 NT o mocy 4000W.
Od wczorajszego dnia nie możemy sobie poradzić z centrowaniem dyszy. Do tej pory robiliśmy to w taki sposób że przyklejaliśmy taśmę przezroczystą na dysze i w zakładce "użytki " jest opcja centrowanie dyszy gdzie podaje się moc, czest, wypełnienie, rodzaj, gazu, czas, ciśn gazu i po naciśnięciu start głowica strzela słabym promieniem. Następnie po odklejeniu taśmy patrzymy pod lupę czy wypalony strzał jest w centrum obwodu.
Problem polega na tym że od wczoraj nie strzela a wszystko robimy jak przedtem. Próbowaliśmy przywrócić ustawienia domyślne ale nic. Laser w trakcie pracy pali i udało nam się, bo prawdopodobnie dysza była wycentrowana, ale nie możemy tego sprawdzić.
Czy ktoś miał podobny problem ? a może znacie inne sposoby centrowania dyszy ?

Proszę o poradę

Mieliśmy też inny problem przy cięciu Al 8 grubości. Standardowa tabela cięcia. Wpalenie ładne , krawędzie też ale detal na połowie grubości powierzchnie miał ładną a później chropowata. Zmienialiśmy parametry w tabeli cięcia na różne sposoby ale nic nie pomogło.

Proszę o porady

POZDRAWIAM



Tagi:


jarek678
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:26
Lokalizacja: Witoszów

#2

Post napisał: jarek678 » 16 lut 2013, 14:40

siemka
to co ci tu napisze to tyczy sie trumpfa ponieważ tylko tej firmy mamy maszyny może ci sie coś przyda

1.załóż dysze o jak najwiekszym rozmiaże (dziura ma byc duża nawet 2.7 lub 3,2 )
2.wydłuż czas trwania impulsu i dodaj troche mocy w trumpfie to jest max 130 wat ile u ciebie to nie wiem
3.jak bedziesz strzelał to popatrz na rezonator czy ci sie wogóle zapala na czas trwania impulsu jeżeli nie to proponował bym zadzwonić do serwisu ja u nas wymieniłem zapłon pomocniczy i zaczeło działać nawet lepiej grawerował (taka aluminiowa skrzyneczka z kablem)


jak ci sie zapala to może lustra(o) masz uszkodzone lub zabrudzone
jak nie byłeś szkolony w czyszczeniu luster i przewlekaniu wiązki to lepiej tego nie rób
co do palenia alu
w trumpfie jak przestaje działać autolas plus to operator może sie po du*** tylko podrapac a i tak nie ustawi sprawdzc czy !
jezeli przestawiasz nazwijmy to ogniskowa z pulpitu maszyny to czy komputer faktycznie to robi

poz jarek
napisz czy ci to wogóle coś pomogło


wert114
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:55
Lokalizacja: czarnków

#3

Post napisał: wert114 » 16 lut 2013, 22:39

witam
zgadzam sie z jarek678 mozesz robic jak on napisał choc pracuje na innym leserze.
ja pracuje na bystroniku i ustawianie dyszy są podobne jak u ciebie.
jeśli chodzi o mój laser to ma czasami takie "widzimisie" i nie widać sladu podczas strzału przy ustawianiu soczewki. Zadko to sie zdarza ,ale sie zdarza. Wtedy ustawiam sie coraz wiekszą moc impulsu az bedzie ślad na tasmie. jak sie pojawi to cofam ustawienia mocy do takich jakie były przed zmianą.


lukeamada
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2020, 15:09

Re: początki na laserze - help !

#4

Post napisał: lukeamada » 15 lut 2020, 07:05

palbal pisze:
16 lut 2013, 12:08
Witam
Otóż jestem początkującym operatorem lasera Amada FO-M2 3015 NT o mocy 4000W.
Od wczorajszego dnia nie możemy sobie poradzić z centrowaniem dyszy. Do tej pory robiliśmy to w taki sposób że przyklejaliśmy taśmę przezroczystą na dysze i w zakładce "użytki " jest opcja centrowanie dyszy gdzie podaje się moc, czest, wypełnienie, rodzaj, gazu, czas, ciśn gazu i po naciśnięciu start głowica strzela słabym promieniem. Następnie po odklejeniu taśmy patrzymy pod lupę czy wypalony strzał jest w centrum obwodu.
Problem polega na tym że od wczoraj nie strzela a wszystko robimy jak przedtem. Próbowaliśmy przywrócić ustawienia domyślne ale nic. Laser w trakcie pracy pali i udało nam się, bo prawdopodobnie dysza była wycentrowana, ale nie możemy tego sprawdzić.
Czy ktoś miał podobny problem ? a może znacie inne sposoby centrowania dyszy ?

Proszę o poradę

Mieliśmy też inny problem przy cięciu Al 8 grubości. Standardowa tabela cięcia. Wpalenie ładne , krawędzie też ale detal na połowie grubości powierzchnie miał ładną a później chropowata. Zmienialiśmy parametry w tabeli cięcia na różne sposoby ale nic nie pomogło.

Proszę o porady

POZDRAWIAM
ale jak, ze maszyna tnie normalnie w trakcie operacji? Czy wiazka laseru jest widoczna po wlaczeniu opcji centrowania?jaka jest moc? co sie dzieje po wcisniecu przycisku start? czy maszyna egzekuje program?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”