windows w L3050

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

windows w L3050

#1

Post napisał: p.w.cnc » 13 gru 2012, 21:19

Witam
czy ktos wie jak dostac sie do windowsa w TRUMPF L3050 ? Potrzebuje podlaczyc maszyne do sieci lokalnej.



Tagi:


laserman
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2012, 18:27
Lokalizacja: M******

#2

Post napisał: laserman » 15 gru 2012, 18:29

przechodzisz ALT+TAB na ekran fdzie znajdzesz przycisk serwis
wpisujesz haslo tcohope i pojawia ci sie przycisk Network wybierasz a potem wybierasz MAp i edytujesz skrypt podjac sciezke. restart windows i masz!!


Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#3

Post napisał: p.w.cnc » 17 gru 2012, 20:39

laserman : dziekuje ale w podlaczaniu dysku sieciowego mam takie cos : PodlaczanieDyskuSieciowegoL3050 w skrypcie tez bylem ale nie jestem pewien co tam mam wpisac nazwe/ip mojego komputera + sciezke do udostepnionego katalogu ? np \\DELL\programy ? czy nie powinienem najpierw zobaczyc komputera DELL tam gdzie jest L3050 w podlaczaniu dysku sieciowego ? Gdybym mogl dostac sie do windowsa sprawdzilbym IP maszyny. Ale przy logowaniu do windowsa jest nie tylko haslo ale i uzytkownik. Moze znasz tez jedno i drugie ?

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4

Post napisał: Bri » 17 gru 2012, 21:56

Musisz podać całą ścieżkę (spróbuj z ip), choć jeśli nie widać żadnych serwerów/maszyn/komputerów znaczy że sieciowo Laser jest zasłonięty (bo już na tym screenie powinno być widać jakiś komputer). Nie mamy pojęcia jak masz zrobioną sieć.
A i jak się nie mylę programy muszą znajdować się na serwerze (komputerze) linux/winXp. Nie będzie nic działać jak udostępnisz folder z programami na komputerze w Win7.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#5

Post napisał: p.w.cnc » 18 gru 2012, 17:46

Bri : podawalem pelna sciezke z IP nic z tego blad ze nie istnieje. Siec jest robiona tak ze maszyna i komputer sa podpiete do tego samego switch'a. Adres wewn. kompa to 192.168.1.100 maszyny niestety nie znam nie widze jej w otoczeniu sieciowym na kompie a maszyna jak widacpo okienku tez nie znajduje komputera. Gdybym znal haslo ilogin do widowsa to moglbym sprawdzic w windowsie. A jesli chodzi opcje sieciowe to moge sie dostac do "Map Network Drives" oraz do "Connect Network Drive" natomiast to hasloktore mam od laserman'a nie wpuscimnie do "Configure Network" a chcialbym sie tam dostac oraz "Network Adapter".


pas_tol
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 16 cze 2011, 18:46
Lokalizacja: Ukraine

#6

Post napisał: pas_tol » 19 gru 2012, 11:52

del
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 09:13 przez pas_tol, łącznie zmieniany 1 raz.
SolidWorks, SolidEdge, Autodesk Inventor, Trutops, BySoft, CncKad


Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#7

Post napisał: p.w.cnc » 19 gru 2012, 18:27

pas_tol dziekuje. Odlaczylem dzis kabel od router'a i maszyne przylaczylem do mojego komputera bezposrednio znlazla sie maszyna i mozna bylo cos nawet na nia wrzucic z tym ze ... dostalem sie do dysku C:\ skad operator wgrywa sobie programy a potzrzebowalbym jeszcze oprocz tego do dysku E :\ dostepu gdzie ma dostep ToPs z maszyny moze teraz dzieki haslu uda sie to zrobic. Co ciekawe maszyna podlaczona bezposrednio do mojego kompa ma IP 192.168.0.1 wiec wydaje sie byc routerem a podlanczane do niego kompy to kolejne stacje. Moze probujac podlaczyc maszyne do switch'a powinienem zastosowac polaczenie jak miedzy dwoma switchami czyli bez crossowania. Dla mnie sprawa mimo ze odnioslem juz pewien sukces jeszcze nie jest zamknieta. Chcialbym miec podlaczony i moj komp do switcha i maszyne zeby widzaly sie wzajemnie oraz dostep nie tylko do C:\ maszyny ale i E:\.
laserman : a znasz moze pozostale hasla w TOS ? Potrzebuje dostac sie do ustawien sieci a haslo tcohope tam nie pasuje. Moze znasz haslo dla loginu mmc do windowsa w maszynie ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”