LASER FIBER TRUMPF

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

www.kimla.pl_
Posty w temacie: 27

#71

Post napisał: www.kimla.pl_ » 18 mar 2013, 00:23

Nie zrozumiałem co ten film ma udowodnić.
Pokazują fragment analizy odkształceń metodą elementów skończonych.

U nas takie rzeczy robi się na co dzień i nie ma się co tym podniecać.
Już pierwsze komputery właśnie do tego służyły.
Ale co to ma wspólnego z tematem?
Poza tym co ma laser do frezarki?
We wszystkich lepszych frezarkach stosuje się kompensację termicznego wydłużania wrzeciona. Inaczej setki uciekają.
Od takiej frezarki oczekujemy co najmniej o rząd większych dokładności.
Nikt lasera nie trzyma w pomieszczeniu ze stabilizacją temperatury do 0.1 st.C
A głowica sama podąża za krzywizną blachy więc co chciałbyś kompensować?
Poza tym laser rozgrzewa materiał czasem tak, że aż parzy.
Czemu ma służyć dyskusja o dokładnościach maszyny skoro podczas obróbki materiał deformuje się termicznie 10 x bardziej niż dokładność przeciętnej wycinarki laserowej?



Tagi:

Awatar użytkownika

Graphart
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:41
Lokalizacja: Wadowicen

#72

Post napisał: Graphart » 18 mar 2013, 12:51

Nie zrozumiałem co ten film ma udowodnić.
Zaawansowanie technologiczne ww. firmy.

Ale co to ma wspólnego z tematem?
Odnośnie rozmowy na temat "cudowania z betonem".
NX CAM.
Produkcja, dystrybucja, masturbacja.


PROFI-L
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 11 sty 2013, 08:51
Lokalizacja: Górny Śląsk

#73

Post napisał: PROFI-L » 20 mar 2013, 00:57

Trumf OK ,ale cenę biorą większą niż z kosmosu.
Jeżeli nie zaczną produkować b. dobrych fiberów i nie będą konkurencyjni cenowo - za kilka lat może być po laserach w tej firmie, bo CO2 odchodzą do lamusa..

[ Dodano: 2013-03-20, 01:14 ]
www.kimla.pl_ pisze: Koszt rezonatora to ok połowa ceny lasera.
podobnie jak koszt źródła w fiberze, czyż nie? :razz:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 27

#74

Post napisał: www.kimla.pl_ » 20 mar 2013, 08:48

Mniej więcej tak.

Awatar użytkownika

JeremiasPolska
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2017, 20:15
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: LASER FIBER TRUMPF

#75

Post napisał: JeremiasPolska » 26 mar 2018, 14:24

Witam
uzytkujemy laser dyskowy Trumpfa od marca 2013 roku i na chwilę obecną ma 25073 h na rezonatorze -dane z dzis

nic nie działo sie z rezonatorem i głowica przez cały czas uzytkowania .

i pytanie czy słyszeliscie zeby komus siadł trudisk ? lub głowica tnąca ?

dla porównania mamy tez dwa lasery 3D ze zródłami IPG i głowicami preciteca .

jedno zródło było juz 4 razy na naprawie diód , drugi miał prawie miesięczny przestój z powodu wypalenia soczewek w głowicy .

sorry ale skladaki to zawsze skladaki , czy to kimla , czy eagle czy nawet bystronic który oficjalnie musiał ogłosić akcję serwisowa z głowicami bo w USA wymaga tego prawo-spółka giełdowa .

a co do ceny to kwestia umiejetnosci negocjacji cen i rachunku .

jesli juz pracujesz na trumpfie i masz topsa a zaden z obecnych postprocesowrów nie obsłuzy zamiany z topsa na reszte to policz szkolenia pracowników , zakup dodatkowych licencji itp .

wybraliśy po raz kolejny Trumpfa tym razem 5030 6kW trudisk i proby czy to na cienkim materiale czy na grubym były porównywalne z Eaglem Inspire 6kW wiec nie wiem czemu piszecie ze firma ta jest z tyłu .


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

Re: LASER FIBER TRUMPF

#76

Post napisał: Azzader » 26 mar 2018, 19:50

JA miałem trochę przebojów z Trumpfem:/ Dwa razy miałem wymienianą głowicę i trzy razy serwis przy rezonatorze i to w pierwszym roku użytkowania maszyny ale już maszyna jest stabilna i póki co tnie beż większych problemów:)


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: LASER FIBER TRUMPF

#77

Post napisał: lolo2 » 10 kwie 2018, 18:45

W srodkowej czesci pomorskiego w zaglebiu laserow nie bede wymienial miejscowosci i nazwy firmy, trumpf stoi juz dwa tygodnie i nie zanosi sie na naprawe.

Wiec kolega wyzej niech tak nie reklamuje trumpfa bo pada tak samo jak "polskie skladaki". :)))


headd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2015, 15:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: LASER FIBER TRUMPF

#78

Post napisał: headd » 25 kwie 2018, 13:14

Jakiego medium tnącego najlepiej używać dla cięcia blach czarnych? Lasery CO2 używały przede wszystkim tlenu. Czy w fiberze / trudysku nie ma konieczności cięcia azotem aby uzyskać najlepsze prędkości? Co z technologią brightline w trumpfie, która znacznie poprawia jakość cięcia grubych blach, natomiast z tego co słyszałem, to zużycie gazu tnącego rośnie lawinowo?


lukeamada
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2020, 15:09

Re:

#79

Post napisał: lukeamada » 15 lut 2020, 06:50

przemo pisze:
23 lut 2013, 03:26
Pan Kimla bardzo ciekawie wymiguje się z pytania która z firm używa jego maszyn (chodzi o lasery). Co do maszyn które psuja się pod wpływem skoków napięcia problemu takiego nie da się ani do końca wyeliminować . Nie zauważyłem aby maszyny tego czy innego producenta psuły się bardziej a inne mniej. Przez kilka lat pracy z maszynami mieliśmy bardzo dużo zaników napięcia i tak samo jak Amada tak samo i trumpf przy którymś z rzędu zaniku zdarzało się iz maszyna z jakiegoś powodu nie wstała.
.

Dokladnie, niby nie grozne skoki badz zaniki napiecia sa zagrozeniem dla kazdej maszyny(w trakcie operacji) nie wazne jaki producent. Ja moge tylko dodac ze przez ostatnie dwa lata krotkie zanik napiecia spalily 2 falowniki i turbine w mojej Lc 3015 x1 nt a o ilosci wymienianych bezpiecznikow to lepiej nie wspominac

Dodane 25 minuty 11 sekundy:
clubber84 pisze:
22 lut 2013, 10:59
jarek678 pisze:...
ostatnio sie pytam panów z jakiejs firmy nie pamietam jakiej. Jakie mają maszyny to odpowiedzieli mi ze np 3 szt zaginarki amada ale sa z nich nie zadowoleni ponieważ już 3 razy wymieniali płyte główną komputera i chcą kupic trumpfa powiem ci szczerze że ja byłem zoskoczony tym dlaczego 3 razy szczeliła płyta.
Kol. Jarku, płyta główna w Amadach "strzela" (zwłaszcza w tych starszych, produkowanych przed 2001 rokiem - czy to wykrawarka, laser czy krawędziarka), kiedy są skoki napięcia w sieci. Amada rozwiązała ten problem już w późniejszych maszynach. Mnie samemu w krawędziarce z 1998 roku płyta główna "strzeliła" dwukrotnie. Problem właśnie w tym, że maszyny Amady mają i zabezpieczenia i stabilizatory, więc w głowę zachodziłem (nie tylko ja) - jakim cudem. :neutral:

to czesty problem w starszych zaginarkach Amada lecz czy to plyta glowna "strzela"? nigdy sie z tym nie spotkalem, aczkolwiek po jednyn zaniku energi maszyna nasza "wyzionela ducha" serwis Amada stwierdzil oczywiscie, ze to plyta glowna :lol: na nasze szczescie znajomy fachowiec ex.Inzynier Amada zalatwil problem w 15 minut, wystarczyl laptop i wgranie oprogramowania na nowo!Plyta ma sie dobrze i nie "strzela" a z racji tego, ze zdaza sie to dosc czesto wystarczy software na USB wgrywamy od nowa i po problemie

Awatar użytkownika

Kalkulator
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2020, 01:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LASER FIBER TRUMPF

#80

Post napisał: Kalkulator » 20 lut 2020, 01:36

Sprawdzałem ceny tych maszyn, masakra bez dofinansowania albo porządnego kredytu nie obejdzie się.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”