Laser CO2 Mitsubishi

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Tomasz W KA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 23 lis 2012, 10:01
Lokalizacja: Katowice

Laser CO2 Mitsubishi

#1

Post napisał: Tomasz W KA » 23 lis 2012, 10:22

Witam,
Szukamy do naszej firmy wycinarki laserowej CO2 o mocy 3 - 4,5 kW ze stołem 1500 x 3000 mm. Przejrzeliśmy oferty chyba wszystkich firm, które bierzemy pod uwagę (Trumpf, Mazak, Bystronic, Mitsubishi). Kontaktowaliśmy się z użytkownikami maszyn, porównywaliśmy parametry i generalnie opisane przez mnie maszyny poza Bystronic -kiem są bardzo podobne. Trumpf jest najdroższy i ma najdroższy serwis ale sprawnie działający, części można zamówić poza polską, żeby było taniej. Mazak w starych modelach ma dobrą opinię ale ludzie narzekają na serwis, wolne działanie serwisu, maszyna bierze sporo energii więcej bo ruch stołu tego wymaga itd. Mitsubishi to nowa maszyna na rynku. Zainstalowanych w Polsce są 4 maszyny. Jedna u dawnego użytkowników Mazaka z 2007 roku. Klient chwali sobie bezawarynjość Mitsubishi - model eX (pracując na 3 i 4 zmiany od 4 miesięcy na tej maszynie). Serwis nie zagląda bo nie ma do czego. Brak turbiny w rezonatorze to sporo mniej kosztów w amortyzacji (nie ma łożysk, smarowania itd). W rezonatorze nie ma żadnych szklanych rurek. No i najważniejsze jakość cięcia, głownie nierdzewki, którą zamierzamy obrabiać jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym laserem. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Dodatkowo jak jedyna firma Mitsubishi w laserze CO2 może ciąć bez żadnego problemu miedź, mosiądz i w super jakości aluminium. Jedyna obawa to to, że jest to nowa firma na rynku. Dla naszej firmy zakup pierwszego lasera to kluczowa sprawa. Czy możecie napisać swoje opinie na ten temat. Jaką maszynę i model do naszych potrzeb możecie zarekomendować. Co sądzicie o Mitsubishi, czy ktoś z was widział ten laser w działaniu? Potrzebujemy laser do cięcia głównie nierdzewki 70 % (3-16 mm), stali czarnej (1-25 mm). Proszę nie pisać o laserach typu fiber, to nie wchodzi w rachubę. Maszyny ciągle w fazie testów i jak się okazuje u znajomych wcale nie takie tanie w użytkowaniu. Jedyna różnica to mniejszy pobór energii ale innych rzeczy jest kupa., częste przeglądy itd. Tego nie chcemy. Proszę o pomoc w tej sprawie.

P.S.
Byłem na targach Euro-Blech 2012 i widziałem wszystkie chyba maszyny. Było też Mitsubishi, widać, że poważnie przymierzają się ze sprzedażą w Polsce. Po tym co widziałem powaznie rozważamy zakup tego lasera.


Tomasz - Katowice

Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 23 lis 2012, 18:40

Sąsiedzi jak się nie myle posiadają 3-4 lasery Mitsubishi, nigdy nie narzekali ale moge zapytać dokładnie jak się sprawują. Właściciel tej firmy kiedyś mi powiedział że jak mój L200 sprawuje się jak jego lasery to muszę być zadowolony.


Autor tematu
Tomasz W KA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 23 lis 2012, 10:01
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: Tomasz W KA » 23 lis 2012, 21:40

Będę wdzięczny. Możesz napisać prywatną wiadomość, żeby nie wymieniać nazwy firmy "sąsiada", bo może ktoś tego sobie nie życzyć. Mitsubishi, z tego co wiem od 2011 roku, kiedy zaczęli sprzedawać w europie zainstalowali około 80 laserów. Coś w tym musi być i coraz bliżej skłaniam się do tej firmy. Musze jeszcze tylko sprawdzić dealera i ich serwis. Na ich stronie jest spora lista firm, które pracują na dostarczonych przez nich maszynach co może oznaczać, że można im ufać http://www.polteknik.pl/index.php/zaufali-nam . Inaczej dawno by padli jak wiele firm pseudoserwisowych. Jak ktoś zna tę firmę, czy ma od nich inne maszyny, nie koniecznie lasery proszę o opinię. Chodzi o firmę Polteknik z Miszewka, gdzieś w okolicy Gdańska
Tomasz - Katowice

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

Re: Laser CO2 Mitsubishi

#4

Post napisał: slashdot » 23 lis 2012, 23:15

Tomasz W KA pisze:Witam,
Szukamy do naszej firmy wycinarki laserowej CO2 o mocy 3 - 4,5 kW ze stołem 1500 x 3000 mm. Przejrzeliśmy oferty chyba wszystkich firm, które bierzemy pod uwagę (Trumpf, Mazak, Bystronic, Mitsubishi). Kontaktowaliśmy się z użytkownikami maszyn, porównywaliśmy parametry i generalnie opisane przez mnie maszyny poza Bystronic -kiem są bardzo podobne. Trumpf jest najdroższy i ma najdroższy serwis ale sprawnie działający, części można zamówić poza polską, żeby było taniej. Mazak w starych modelach ma dobrą opinię ale ludzie narzekają na serwis, wolne działanie serwisu, maszyna bierze sporo energii więcej bo ruch stołu tego wymaga itd. Mitsubishi to nowa maszyna na rynku. Zainstalowanych w Polsce są 4 maszyny. Jedna u dawnego użytkowników Mazaka z 2007 roku. Klient chwali sobie bezawarynjość Mitsubishi - model eX (pracując na 3 i 4 zmiany od 4 miesięcy na tej maszynie). Serwis nie zagląda bo nie ma do czego. Brak turbiny w rezonatorze to sporo mniej kosztów w amortyzacji (nie ma łożysk, smarowania itd). W rezonatorze nie ma żadnych szklanych rurek. No i najważniejsze jakość cięcia, głownie nierdzewki, którą zamierzamy obrabiać jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym laserem. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Dodatkowo jak jedyna firma Mitsubishi w laserze CO2 może ciąć bez żadnego problemu miedź, mosiądz i w super jakości aluminium. Jedyna obawa to to, że jest to nowa firma na rynku. Dla naszej firmy zakup pierwszego lasera to kluczowa sprawa. Czy możecie napisać swoje opinie na ten temat. Jaką maszynę i model do naszych potrzeb możecie zarekomendować. Co sądzicie o Mitsubishi, czy ktoś z was widział ten laser w działaniu? Potrzebujemy laser do cięcia głównie nierdzewki 70 % (3-16 mm), stali czarnej (1-25 mm). Proszę nie pisać o laserach typu fiber, to nie wchodzi w rachubę. Maszyny ciągle w fazie testów i jak się okazuje u znajomych wcale nie takie tanie w użytkowaniu. Jedyna różnica to mniejszy pobór energii ale innych rzeczy jest kupa., częste przeglądy itd. Tego nie chcemy. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Jeżeli firma Polteknik szuka taniej reklamy na tym forum to niech wykupi sobie baner. Przecież od razu widać, że napisał to początkujący i w dodatku kiepski handlowiec z tej firmy.

Mitsubishi produkuje dobre wycinarki laserowe, ale nie są one jednak tak popularne w Europie jak np. w USA. Może dlatego, że pojawiają się tego typu "reklamy" na tym forum? A może dlatego że agent sprzedający w Polsce nie ma pomysłu jak te maszyny sprzedawać?

Publiczne oczernianie konkurencji to inna sprawa. Skończy się na tym, że nikt więcej tych maszyn nie będzie chciał kupić. Nikt nie kupuje u osób, które mówią i piszą nieprawdę.

I przestań trollować w pozostałych wątkach.


Autor tematu
Tomasz W KA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 23 lis 2012, 10:01
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: Tomasz W KA » 23 lis 2012, 23:39

Drogi kolego, poczytaj mój post od początku. Szukamy lasera do firmy i nie znam opinii na temat lasera Mitsubishi stąd pytania na forum, bo laser wydaje się nam ciekawy, chodź nieznany. Rozmawialiśmy z firmą Polteknik na targach Euro-Blech i tu znajomość się kończy, bo nie mamy żadnej maszyny od nich. Pytam również o opinię o tej firmie bo nie wiem jak działa ich serwis. Jeżeli masz jakieś informacje to o nie proszę. Nie jesteśmy dużą firmą i dla nas zakup lasera to kluczowa sprawa, a to forum może w tym pomóc. Forum znam, a moja rejestracja w dniu dzisiejszym to żaden przypadek. Jak inaczej mogę zadawać pytania?
Tomasz - Katowice

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: slashdot » 23 lis 2012, 23:57

Nikt rozsądny nie kupuje maszyny za 400-500 k€ na podstawie opinii na amatorskim forum CNC.

Jeżeli jest jakiś zainteresowany klient, który chce kupić taką maszynę, to pierwsze o co prosi to referencje sprzedającego: nazwa firmy, miejsce instalacji, osoba kontaktowa, telefon. Dobrze, jak lista jest długa i jest z czego wybierać. Gorzej, jak sprzedało się np. 3 maszyny, z którymi ciągle jest problem, bo nie ma przeszkolonego serwisanta w Polsce i nikt tego nie naprawia poza serwisem fabrycznym :lol:


Autor tematu
Tomasz W KA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 23 lis 2012, 10:01
Lokalizacja: Katowice

#7

Post napisał: Tomasz W KA » 24 lis 2012, 00:10

My tę maszynę wybieramy od maja :), i już prawdę mówiąc jestem tym trochę zmęczony. Jesteśmy po spotkaniach, targach, wizytach u Klienów itd. Oczywiście Trumpf robi wrażenie skalą, opinia o serwisie itd ale jest dość drogi. Inne firmy nie przypadły nam tak do gustu. A temat Mitsubishi pojawił się po wizycie na Euro-Blech w Hanowerze. Nawet nie wiedziałem, że mają przedstawiciela w Polsce. Co prawda ilość zainstalowanych przez nich laserów nie powala, ale byliśmy w 2 z 4 firm gdzie lasery stoją. Opinie są bardzo pozytywne ale te maszyny stoją od 4 miesięcy (najstarsza). Myślałem, że na forum znajdę kogoś kto może używa laser Mistubishi np 10-12 letni? Jak się okazuje nie ma takich. Słyszałem, że jakieś modele Amady w przeszłości robione były przez Mistubsihi ale muszę dopytać bo nie wiem o jakie typ chodzi. Jak coś wiesz proszę o informacje.
Tomasz - Katowice

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: slashdot » 24 lis 2012, 00:41

Jeżeli sprzedały się 4 szt. (słownie: cztery sztuki) to lipa.


Znaczy to tylko tyle, że rynek i klienci w Polsce wybrali już swoich dostawców maszyn. :grin: :grin: Trumpf, Bystronic, Prima, Mazak, Amada to czołowi producenci wycinarek laserowych CO2 do przemysłowej obróbki blach. Te firmy sprzedają najwięcej w Polsce i maja najlepszy serwis i wsparcie dla swoich klientów. Firmy poważnie myślący o zaistnieniu w tym biznesie lub rozwinięciu swojej produkcji kupują tylko u tych dostawców.

Reszta np. Cincinnati, LVD, Adira, Murata i Mitsubishi daaleko w tyle. :mrgreen:


Autor tematu
Tomasz W KA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 23 lis 2012, 10:01
Lokalizacja: Katowice

#9

Post napisał: Tomasz W KA » 24 lis 2012, 14:17

Witam,
Wszystko się zgadza z tym, że Trumpf, Amada, Bystronic, Mazak i inni są już na rynku ze 20 lat (Amada chyba ze 30 w Polsce), a oni oficjalnie rozpoczęli sprzedaż od początku roku w Polsce, a w Europie od kwietnia 2011 (informacja od japończyków na Euro Blech w tym roku). Trudno więc to porównać. W każdym razie dziękuję za informacje. W każdym razie do końca roku musimy zdecydować i nie jest to łatwa decyzja. Pozdrawiam.
Tomasz - Katowice


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#10

Post napisał: dance1 » 27 lis 2012, 20:23

Sąsiad ma 3 lasery mitsubishi do tego tokarki i frezarki, z tego co mówił większych problemów nie miał, coś tam ze sterownikiem ale ogólnie na wielki +.
Pierdylenie o szopenie, taka czy taka firma najjj, pamiętam jak nokia była naj, motorola b. dobra i wiele innych, a co z mercedesem (niezawodny samochód :lol: )
A samsung kilka lat temu bleee teraz wow.
Mitsubishi robi sterowniki itd dla wielu firm czyli nie od dziś na rynku, a że w europie od niedawna, co to zmienia?. Firmie można zaufać, ale czy naszym serwisantom? Tego nie wiem.
Pozdro, trafnych wyborów życzę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”