Problem z zamontowaniem tuby

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#11

Post napisał: Andrzej_kw » 20 lis 2012, 14:24

W takim razie, chociaż to tylko gdybanie, sprawdź Kolego wygląd kabla WN (czerwonego). Wygląda to na przebicie do masy. Ten kabel zazwyczaj ma potrójną izolację - wewnętrzna jest dość sztywna i podatna na uszkodzenia przy załamaniach. Jeżeli będą jakiekolwiek ślady zwęglenia - jesteś w "domu" i należy wymienić kabel. Często na wszelki wypadek, kabel dodatkowo wkłada się w koszulkę igielitową jako zabezpieczenie mechaniczne przed uszkodzeniem izolacji na "super gładkich" przejściach przez otwory w obudowie.
Dodatkowo, jeżeli masz wystającą tubę, to często nakładka jest przykręcana tylko dwoma śrubami - warto wtedy wyciąć z twardej gumy przekładkę o kstałcie obudowy i włożyć ją pomiędzy elementy przy przykręcaniu osłony. Dodatkowo dać dwie końcówki oczkowe połączone kawałkiem linki miedzianej i w ten sposób zrobić dobrą masę dodatkowego elementu

życzę sukcesów, pozdrawiam
Andrzej



Tagi:


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#12

Post napisał: Zaremba » 20 lis 2012, 14:48

Andrzej_kw pisze: Dodatkowo, jeżeli masz wystającą tubę, to często nakładka jest przykręcana tylko dwoma śrubami - warto wtedy wyciąć z twardej gumy przekładkę o kstałcie obudowy i włożyć ją pomiędzy elementy przy przykręcaniu osłony. Dodatkowo dać dwie końcówki oczkowe połączone kawałkiem linki miedzianej i w ten sposób zrobić dobrą masę dodatkowego elementu

życzę sukcesów, pozdrawiam
Andrzej
Nie bardzo rozumiem.
Najpierw radzisz mu odizolować przykręcaną dodatkową osłonę gumą od reszty maszyny,
a następnie połączyć to wszytko wspólną masą.
To po ch... ta guma?
Jak jest zwarcie to trzeba je usunąć. Izolowanie gumą niczego nie rozwiąże.
Najwyżej ktoś oberwie WN trochę później.


Autor tematu
gripsed
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 73
Rejestracja: 02 paź 2012, 16:27
Lokalizacja: xxx

#13

Post napisał: gripsed » 20 lis 2012, 20:26

problem leżał w złym odizolowaniu kabla, dałem kolejną warstwę taśmy i teraz wszystko jest ok

dzięki za pomoc


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#14

Post napisał: Andrzej_kw » 20 lis 2012, 22:00

Kol Zaremba - sprawa jest dość prosta i podkreślałem jako dodatek - superdokładnie wykonany element mocowany na dwie śruby (obie w połowie długości krótkiego boku) nawet mocno skręcony z obudową i tak chwieje się na wszystkie strony. Zastosowanie przekładki z twardej gumy stabilizuje mechanicznie to połączenie. Ponieważ jednak elektrycznie powinna to być całość z resztą obudowy - to przewód dla zapewnienia małego oporu przejścia. Była to jednak sprawa oboczna dla tematu przebicia na kablu. Podobnie jak z aspiryną - niby wystarcza sama tabletka, ale większość ludzi popija ją wodą
Najważniejsze, że kol. gripsed ma już kłopot z głowy, a sądziłem, że przyda mu się dodatkowa porada. To forum ma być nam pomocne, czy może się mylę? Ja czerpię z niego garściami, a jeżeli mogę pomóc, to pomagam. Mea culpa, ale nie planuję się zmieniać i jeżeli będą mógł, to pomogę

Serdecznie pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”