gcc explorer e-30 do sklejki 3mm ?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
maniaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2011, 13:06
Lokalizacja: sie wziolem

gcc explorer e-30 do sklejki 3mm ?

#1

Post napisał: maniaq » 08 lis 2012, 15:35

Witam
przymierzam sie do zakupu używanego lasera, mam na oku gcc explorera 30W. Czy taki laser będzie sie nadawał do wycinania kilku centymetrowych elementów ze sklejki brzozowej 3-4mm ? wiem że pole robocze jest małe ale to nie jest szklana tuba tak jak w chinczyku. W miare rozwoju chciałbym również zacząć grawerować. Cena używanego explorera 20tyś netto.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

[ Dodano: 2012-11-08, 17:26 ]
maniaq pisze:Witam
przymierzam sie do zakupu używanego lasera, mam na oku gcc explorera 30W. Czy taki laser będzie sie nadawał do wycinania kilku centymetrowych elementów ze sklejki brzozowej 3-4mm ? wiem że pole robocze jest małe ale to nie jest szklana tuba tak jak w chinczyku. W miare rozwoju chciałbym również zacząć grawerować. Cena używanego explorera 20tyś netto.

Z góry dziękuje za odpowiedzi



Tagi:


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

Re: gcc explorer e-30 do sklejki 3mm ?

#2

Post napisał: macmark » 09 lis 2012, 00:25

maniaq pisze:Witam
przymierzam sie do zakupu używanego lasera, mam na oku gcc explorera 30W. Czy taki laser będzie sie nadawał do wycinania kilku centymetrowych elementów ze sklejki brzozowej 3-4mm ?
Będzie sie nadawał.


Autor tematu
maniaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2011, 13:06
Lokalizacja: sie wziolem

#3

Post napisał: maniaq » 09 lis 2012, 16:14

macmark, dzięki :)

a jaki jest przewidywalny czas cięcie takiej sklejki ? powiedzmy jaki czas zajmie wyciecie lini o dł 10cm

Nie oczekuje dokladniej odpowiedzi, chce jedynie miec jakis zarys przy kalkulacji kosztów bo nie mialem z tym stycznosci
pozdrawiam


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

#4

Post napisał: macmark » 09 lis 2012, 20:29

maniaq pisze:macmark, dzięki :)

a jaki jest przewidywalny czas cięcie takiej sklejki ? powiedzmy jaki czas zajmie wyciecie lini o dł 10cm

Nie oczekuje dokladniej odpowiedzi, chce jedynie miec jakis zarys przy kalkulacji kosztów bo nie mialem z tym stycznosci
pozdrawiam
Ciężko mi powiedzieć, mam inny laser i tnę z inną mocą. Pooglądaj na YT, jest sporo filmików.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”