Laser CO2 o polu pracy 800mm x 500mm.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#11

Post napisał: deflection » 09 paź 2012, 11:25

bratanek65 pisze:Hmm, namawiasz obcego gościa do popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, i to tak publicznie, bez żadnej krępacji.
Nic ma się co dziwić, że na świecie uważają Polaków za złodziei.
namawiam żeby poprosił o sample albo gifty (próbki lub prezenty) :) gdzie tu przestępstwo?
Takie prezenty są zwolnione z cła i vatu :)
im wsio rawno jak to wysyłają :) bo to informacja na paczkę, fakturę chinczyk może sobie wystawić czy tam rachunek... To ciebie nie obchodzi...

Poza tym nikt nikogo nie okrada w tym momencie...
Chłopak buduje prototyp i potrzebuje próbek... Polskie prawo zwalnia próbki i prezenty z opłat celnych....
Zbuduje prototyp, rozpocznie produkcję urządzeń - będzie płacił podatki :)
Inaczej u nas się nie da.... Ciężko osiągnąć coś z małym budżetem, trzeba kombinować, później można zacząć płacić podatki :)



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#12

Post napisał: koala.g » 09 paź 2012, 11:29

60W jeśli ma tylko ciąć to bierz tak dużo jak się da 200 W (?)
Jak trzeba będzie coś na jutro zrobić to przy mniejszych mocach jest masakra.Mam chińczyka 80w.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#13

Post napisał: Zienek » 09 paź 2012, 12:35

Polacy są mocniej obciążeni podatkami w stosunku do innych narodów. Dlatego często, żeby być na powierzchni to trzeba umieć "optymalizować wydatki".

Ostatnio już się w...wiłem czytając gazetę, gdzie proponują pójść do sklepu stacjonarnego i tylko przymierzyć, a potem kupić w internecie.

No to jak w stacjonarnych cenach można mieć niskie ceny, skoro ludzie korzystają z nich jak z przymierzalni, a sprzedaż stacjonarna jest szczątkowa? Przepraszam za off-top.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#14

Post napisał: gaspar » 09 paź 2012, 18:36

A wracając do tematu.
Mam możliwość zakupu lasera 60Wat + zasilacz za 2000zl z Polski (nowy) od osoby prywatnej (bez f-vat). Wychodzi na to, że import się nie opłaca, chyba że znajdzie się w międzyczasie ktoś kto też chciałby zaimportować i podzielilibyśmy się kosztami przesyłki.

Po dobrych radach od kolegi Zienka, doszedłem do wniosku, że chillera zrobię sam dokładnie tak jak w tym opisie
Nawet identyczne chłodnice są na alledrogo

Poniżej zdjęcia modułu liniowego, który kiedyś zakupiłem. Przesuw wózka wynosi 1100mm - napęd pasem zębatym 15mm. Silnik napędzający będzie miał około 1Nm. To jest tzw. belka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#15

Post napisał: jacek-1210 » 09 paź 2012, 21:52

gaspar pisze:A wracając do tematu.
Mam możliwość zakupu lasera 60Wat + zasilacz za 2000zl z Polski (nowy) od osoby prywatnej (bez f-vat). Wychodzi na to, że import się nie opłaca, chyba że znajdzie się w międzyczasie ktoś kto też chciałby zaimportować i podzielilibyśmy się kosztami przesyłki.

Nie liczyłbym zbytnio na to: Chińczyk podaje na ebay'u ceny wysyłki najczęściej wzięte z sufitu, byleby tylko znalazł się kupiec. Musisz patrzeć na całość, t.j. towar z wysyłką czy jest atrakcyjny i brać albo nie brać. A na deklaracji od kuriera i tak będzie inna cena przesyłki :smile: . Jak chcesz znać wszystko dokładnie, to musisz pisać maile do Chin.

Pamiętaj że do 60W potrzebujesz 3 takie moduły (wg linku),bo będziesz całe pół kilowata dawał "w komin", ale wiadomość dnia jest taka, że z 3-4 takich gotowych modułów można sobie bez problemu zmajstrować nagrzewnicę c.o. do warsztatu - wyglądać będzie nienajgorzej a cena 40% fabrycznej :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#16

Post napisał: gaspar » 09 paź 2012, 22:26

jacek-1210 pisze:że z 3-4 takich gotowych modułów można sobie bez problemu zmajstrować nagrzewnicę c.o. do warsztatu
Hahaha, dzisiaj o tym z kolegami z pracy rozmawiałem i faktycznie tak zrobię :twisted:
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#17

Post napisał: rendejad » 09 paź 2012, 22:41

Ładny moduł ale do plotera laserowgo słabo się nadaje.
1. Jest za duży i za ciężki.
2. Napęd nie jest zbyt mądrze umieszczony.
Daleko od prowadnicy co przy większych prędkościach grawerowania będzie powodowało zacięcia.
3. Przy takiej długości i szerokości pasa nie daje się napędu bezpośrednio na oś silnika tylko przez przełożenie.
To jest kardynalny błąd konstrukcyjny.
Naprężenia powstające przy naciągnięciu paska x prędkość grawerowania "wywalą" silnik bardzo szybko.
Reasumując.
Moduł nadaje się do amatorskiej wycinarki.
Nie nadaje się do grawerki.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#18

Post napisał: gaspar » 10 paź 2012, 09:57

rendejad pisze: Jest za duży i za ciężki.
Ee to chyba na plus? :)
rendejad pisze: Daleko od prowadnicy co przy większych prędkościach grawerowania będzie powodowało zacięcia.
Możesz rozwinąć tą wątpliwość. Nie rozumiem o jakie zacięcia Ci chodzi.
rendejad pisze: Przy takiej długości i szerokości pasa nie daje się napędu bezpośrednio na oś silnika tylko przez przełożenie.
Tutaj może to być prawda, więc mogę zastosować układ pośredni - wał przekazujący i napinacz do silnika. To wyjdzie w praniu i ewentualna przeróbka tego nie będzie kosztowna.
rendejad pisze: Moduł nadaje się do amatorskiej wycinarki.
Nie nadaje się do grawerki.
Moduł był używany do napędu karetki w drukarce wielkoformatowej, gdzie obciążenia przenoszone na tej osi są porównywalne z tymi w laserze...

Mimo wszystko spróbuję, gdyż zmiana belki to akurat nie drogi zabieg.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#19

Post napisał: gaspar » 15 paź 2012, 19:35

Aktualizacja:

1) Moduł liniowy idzie na półkę. Może doczeka lepszych czasów
2) Zmieniony obszar roboczy - dopasowany pod możliwości obróbcze mojego plotera frezującego i zamówionych prowadnic liniowych - 800mm x 500mm
3) Podnoszenie stołu roboczego tak jak koledzy sugerowali na 4 śrubach trapezowych 16x4 nakrętki z tworzywa z listy społecznej.
4) Laser CO2 nie 40 a 60Wat. Zakupię go na końcu by teraz więcej $ zostało na mechanikę :)
5) Chiller własnej produkcji
6) Wszędzie zastosuję elementy nowe, by projekt mógł być powtarzalny.
7) Aktualnie zabrałem się za przygotowanie projektu i modelu, więc z 2 miesiące w chwilach wolnych mi to zajmie. Równolegle będę opisywał swoje przemyślenia i zamawiał asortyment
8 ) Silniki do napędu również wybieram słabsze. Na oś X trafi około 0,5 Nm, oś Y coś koło 1Nm i oś Z również około 1Nm. Najsłabszy na osi X ma zmniejszyć jej ciężar. Wziąłem sobie do serca rady kolegi rendejad i zmniejszam maksymalnie wagę osi napędzającej "karetkę".
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


modyo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 127
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:01
Lokalizacja: kraków

#20

Post napisał: modyo » 19 paź 2012, 18:04

mam ploter laserowy 1000x2000mm własnej konstrukcj.
Na ramie jeżdzi rura i zasilacz do lasera,
Prędkość do 9000mm/min
napęd silnikiem krokowym Sanyo-Denki 103h 7126-0450
Jak masz taką ramę to jej urzyj , połowa roboty ci odpada.

Polecam chińczyka z eabyu i nicku cnsigntech i laserlands

kupowałem u nich kilkakrotnie zasliacze rury lusterka i soczewki,
paczki przychodzą szybko 5-14 dni i towar jest OK.
przeważnie sami bez prośby dołaczja fakturę na 10$ , ze niby to tyle kosztowało.
jadną z korzyści efektu cieplarnianego jest fakt że ludzkośc będzie mogła wyprodukować więcej laserów CO2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”