Grawer na długopisach

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
rafakow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2011, 09:23
Lokalizacja: Kutno

Grawer na długopisach

#1

Post napisał: rafakow » 03 wrz 2012, 10:07

Witam.
Robię nadruk na długopisach, na jednorazową partię jaką wkładam (13 sztuk) kilka wychodzi z ładnym białym grawerem a reszta jest srebrna, taka "niedopalona". Długopisów jakich używam to COSMO. Zauważyłem że ciemne kolory np. czarny czy grafitowy, są w 99% udane, natomiast z jaśniejszymi mam problem jak wyżej.
Czy możecie potwierdzić że te długopisy tak mają? Może to wina lasera (chińczyk), choć mi się tak nie wydaje. Nie ma znaczenia z jakimi parametrami graweruję, nie mogę uzyskać zadowalającego mnie efektu.
Jeśli faktycznie te długopisy są kiepskie to jakie byście polecili, oczywiście w miarę tanie.
Pozdrawiam



Tagi:


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

Re: Grawer na długopisach

#2

Post napisał: macmark » 03 wrz 2012, 18:14

rafakow pisze:Witam.
Robię nadruk na długopisach, na jednorazową partię jaką wkładam (13 sztuk) kilka wychodzi z ładnym białym grawerem a reszta jest srebrna, taka "niedopalona". Długopisów jakich używam to COSMO. Zauważyłem że ciemne kolory np. czarny czy grafitowy, są w 99% udane, natomiast z jaśniejszymi mam problem jak wyżej.
Czy możecie potwierdzić że te długopisy tak mają? Może to wina lasera (chińczyk), choć mi się tak nie wydaje. Nie ma znaczenia z jakimi parametrami graweruję, nie mogę uzyskać zadowalającego mnie efektu.
Jeśli faktycznie te długopisy są kiepskie to jakie byście polecili, oczywiście w miarę tanie.
Pozdrawiam
Długopisy są rewelacyjne, jeśli wziąć pod uwagę cenę do jakości :)
Niestety, każdy kolor długopisów z serii Millenium trzeba grawerować CO2 z innymi parametrami!! Nie da się zrobić różne kolory przy tych samych ustawieniach. Jedne są anodowane, drugie lakierowane, mat inaczej się graweruje, inaczej błysk, więc tak się nie da. Walczyłem kilka dni, zanim dobrałem parametry.

Jako ciekawostkę dodam, że różowego matowego nie ruszają nawet 2 tuby 50W na 100% mocy. Oczywiście to co napisałem nie dotyczy fiberów czy innych yagów ;)


3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post napisał: 3DBialystok » 04 wrz 2012, 13:32

macmark - próba na różowym Cosmo

Spirit Gx 40W RF parametry pi razy drzwi. Mam też YVO4 ale i na co2 nie ma problemu.


Obrazek


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

#4

Post napisał: macmark » 04 wrz 2012, 19:51

3DBialystok pisze:macmark - próba na różowym Cosmo

Spirit Gx 40W RF parametry pi razy drzwi. Mam też YVO4 ale i na co2 nie ma problemu.
No to mnie zaskoczyłeś do tego stopnia, że podzwoniłem trochę po ludziach i faktycznie da się. Ale jest to uzależnione od partii długopisów. Jedne pozwalają, inne nie. Widocznie miałem te, które się nie dało grawerować. Znów człowiek mądrzejszy i wychodzi na to, że przed każda większą partią trzeba zrobić próbę.


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: deflection » 05 wrz 2012, 09:15

Cosmo się świetnie grawerują


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#6

Post napisał: holender007 » 05 wrz 2012, 09:30

Trochę długopisów cosmo w swoim życiu przerobiłem przez pewien okres brałem bezpośrednio od producenta z wiadomego kraju i przyznam że różnie się je grawerowało wszystko zależało od partii jaką dostałem. Pamiętam jak zamawiałem parę tysięcy czerwonych to trafiłem na partię że w żaden sposób laser nie chciał mi ich ruszyć ( około tysiąca miało ten problem i producent przyznał się że coś zmienił w produkcji i przysłał mi inną serię) a inne bez żadnych problemów. Więc wszystko zależy od partii długopisów. I każdy odcień grawerowałem z innymi parametrami. To samo było i na chińczyku i na trotecu. Ale to tylko raz miałem taką sytuację.


3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#7

Post napisał: 3DBialystok » 05 wrz 2012, 15:25

holender007 - kolega kupił ostatecznie Troteca ? Jak wrażenia ?


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#8

Post napisał: holender007 » 05 wrz 2012, 18:55

Hmm grawerowanie idealnie szybko sprawnie i bez problemów do grawerowania bez szans z chińczykiem co nie jest nowością .
Cięcie hmm czas porównywalny ( sklejka 3 mm ) ten sam projekt i szybszy tylko o 3 s. więc szału nie ma ktoś zaraz powie ale jakość cięcia nie ma żadnej różnicy że i linia cięcia trochę szersza dla mnie to nie ma znaczenia nie produkuje nic dla lotnictwa a klienci nie widzą żadnej różnicy i ich nie interesuje czy coś zostało wykonane maszyną za 30 tyś czy też za 70 dla nich jak wszyscy wiemy liczy się nic innego jak cena produktu który kupują.

[ Dodano: 2012-09-05, 19:00 ]
A nawiązując jeszcze do tematu jaki kolego masz laser jaka moc tuby oraz jaka wielkość stołu że wsadzasz tylko 13 długopisów. Pamiętam jak ja się w to bawiłem ( allegro popsuło całkowicie rynek) to na szablonie dokładnie 450x280 mieściłem 50 długopisów jednorazowo. Zapuszczałem maszynę i czekałem i czekałem.... :)


Autor tematu
rafakow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2011, 09:23
Lokalizacja: Kutno

#9

Post napisał: rafakow » 05 wrz 2012, 20:59

Jest to dokładnie ten model http://www.europlotery.com/plotery-lase ... apieru_gpx
Moc 40 W. Pole robocze 30x25 cm. Dlaczego tylko 13 sztuk? Taki sobie szablon przygotowałem i to mi wystarcza. Nie jest może to jakiś rewelacyjny sprzęt, głównie wykorzystuję go do robienia pieczątek i tu sprawdza się naprawdę dobrze.


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

#10

Post napisał: macmark » 06 wrz 2012, 04:47

rafakow pisze:Jest to dokładnie ten model http://www.europlotery.com/plotery-lase ... apieru_gpx
Moc 40 W. Pole robocze 30x25 cm. Dlaczego tylko 13 sztuk? Taki sobie szablon przygotowałem i to mi wystarcza. Nie jest może to jakiś rewelacyjny sprzęt, głównie wykorzystuję go do robienia pieczątek i tu sprawdza się naprawdę dobrze.
O patrz! Ja widziałem pieczątki z tego plotera, to poniżej wielkości 8 pkt. litery były mega zdeformowane i nieczytelne. Do tego za jednym razem nie zebrał tyle materiału co trzeba. A jak Ty grawerujesz? Jeden przebieg? Jaki minimalny znak, jaka guma? Możesz wrzucić jakiś skan? Z czystej ciekawości pytam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”