Pytania z teorii cięcia laserowego zadane przez kol. Szymo23

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

szymo23
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:04
Lokalizacja: xxx

#11

Post napisał: szymo23 » 05 maja 2012, 23:07

pitsa pisze:
www.kimla.pl pisze:
Notatka prasowa z 24 stycznia 2012: "Kolejną innowacją w dziedzinie cięcia laserem włóknowym jest ByPos Fiber
Wygląd niesamowity. Co czujnik pojemnościowego faktycznie dusza jest oddzielona ceramiką od korpusu no tak to mogę się zgodzić z uzyskaniem takiej dokładność 0.01 mm .Ale nie w przypadku gdy dusza jest wkręcona w stalowy korpus.



Tagi:


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 6

#12

Post napisał: www.kimla.pl » 05 maja 2012, 23:27

A kto powiedział że jest wkręcona na stałe w korpus, oczywiście, że jest tam izolator o małej przenikalności. Inaczej by nie mógł działać pomiar.

Awatar użytkownika

szymo23
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:04
Lokalizacja: xxx

#13

Post napisał: szymo23 » 05 maja 2012, 23:34

www.kimla.pl pisze:Kolego Szymonie,

Czy kolega jest tak sceptycznie nastawiony do wszystkich laserów czy tylko do fiber?
Zabezpieczenia przed zniszczeniem głowicy są. Specjalne mocowania, które po przekroczeniu pewnej siły pozwalają na odgięcie się głowicy zabezpieczając przed urwaniem.
Prędzej czy później będę zmuszony kupić fibera.Wolał bym później i nie chce zostać królikiem doświadczalnym.Już swoje odcierpiałem z CO2.Więc to nie sceptycyzm lecz doświadczenie.Nikt nie lubi przepłacać, ja też.Co do czujnika w laserze co mam też był pojemnościowy ale jak ktoś przechodził z komórką to czujnik głupiał, kolizja i w plecy spore pieniądze.Tak było aż do momentu kiedy znalazł rozwiązanie jeden z pomysłowych ludzi, Jeśli kolega WWW.kimla.pl ma z tym jednak problem to mogę odsprzedać rozwiązanie.Wcześniej chciałem je sprezentować.Pozdrawiam


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 6

#14

Post napisał: www.kimla.pl » 06 maja 2012, 10:09

Kolego Szymonie,

Nie mam i nigdy nie miałem problemu z regulacją wysokości. A jaki laser CO2 ma kolega?


Kibla
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2023, 16:15

Re: Pytania z teorii cięcia laserowego zadane przez kol. Szymo23

#15

Post napisał: Kibla » 29 mar 2023, 19:18

Może kolega parametry szablonów podeślę od #3 do 15 kibla 4kw

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”