laser SERII FIBER POWER 3015 produkcji techinwest

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

www.kimla.pl
Posty w temacie: 21

#31

Post napisał: www.kimla.pl » 29 kwie 2012, 12:36

Ok, to rozumiem, że równie dobrze może oferować swoje maszyny pod markami Trumpf-Polska a może Bystronic-Polska, Prima-Polska, Mazak Polska itp. Wszystkie te firmy robią maszyny do wycinania między innymi blach tak jak Perndorfer.
To po prostu jest to akt nieuczciwej konkurencji i tyle.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#32

Post napisał: cnccad » 29 kwie 2012, 12:44

niestety ... tak to działa i nic na to nie poradzimy.
LIVE is BRUTAL :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 21

#33

Post napisał: www.kimla.pl » 29 kwie 2012, 13:40

Akt nieuczciwej konkurencji to przestępstwo i jest w Polsce karany.
Jak ktoś będzie chciał to to wyegzekwuje.


Bartu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2011, 15:43
Lokalizacja: Legnica/Wrocław

#34

Post napisał: Bartu » 08 maja 2012, 11:52

Najbardziej na ich stronie spodobały mi się niezabudowane lasery światłowodowe, i agregaty plazmowe "Haibao Plasma z USA" które wyglądają ewidentnie jak Hypertherm;P


stefan85
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 15 maja 2009, 13:40
Lokalizacja: PL

#35

Post napisał: stefan85 » 10 maja 2012, 07:46

Wracając do tematu u mnie w firmie własnie składają tak więc niedługo będę miał małe porównanie z laserami Bystronica 4020.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 21

#36

Post napisał: www.kimla.pl » 10 maja 2012, 18:07

Bardzo ładnie, tyle, że nie widzę aby ten laser był szybszy i miał większą dynamikę od laserów Kimla.

http://www.kimla.pl/mov-102-Laser-Fiber-Flashcut-1530/1

A cena ciekawe o ile jest wyższa. Może kolega zdradzi ile kosztował ten laser?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#37

Post napisał: cnccad » 10 maja 2012, 20:25

Kol Kimla ...
Nie widziałem jeszcze Twojego lasera w całości. Ten co jest na filmiku to rozumiem będzie jeszcze zabudowany :?:
Ale jedna cenna rzecz ... która posiada Twoja maszyna.
szybkości ... jak dla mnie nie są aż tak istotne , natomiast konstrukcja głowicy tnącej jest rurowa zakończona ze "stożkiem". Daje to takie możliwości że można nawet ciąć już np. pospawane elementy , gdzie jest trudne dojście a standardowa głowicą się po prostu nie dojdzie w ciasne miejsca. To są sporadyczne sytuacje , ale się zdarzją.
Nie wszyscy producenci to mają … a też trzeba patrzeć nad praktycznym wykorzystaniem maszyny
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#38

Post napisał: lolo2 » 10 maja 2012, 21:45

cnccad pisze:Kol Kimla ...
. jak dla mnie nie są aż tak istotne ,
Ciąć blachę 1mm 10m/min a ciąć 40m/min. Prądu prawie to samo zeżre pracownik tyle samo weźmie, więc prędkość w laserach raczej ma znaczenie.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#39

Post napisał: cnccad » 10 maja 2012, 21:56

w łacznym rachunku ma znaczenie , ale napisałem jak dla mnie ... czyli że nie przykładam do tego specjalnie wagi.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 21

#40

Post napisał: www.kimla.pl » 10 maja 2012, 23:21

Oczywiście głowice są różne do wyboru. Ta akurat jest taka ponieważ jest bardzo smukła i lekka.
Jej przeznaczenie to głównie cienkie blachy gdzie dynamikę maszyny można wykorzystać, ponieważ przy skomplikowanych kształtach w cienkich blachach wyznacznikiem wydajności nie jest źródło tylko właśnie dynamika maszyny.

Przy większych mocach i grubszych blachach ta dynamika traci trochę na znaczeniu, jednak lasery fiber właśnie przy cienkich blachach wykazują znaczną przewagę nad CO2 i do takich właśnie są projektowane.

Moim zdaniem błędem jest dążenie na siłę do osiągnięcia grubości cięcia jak w CO2 ponieważ koszty stają się niebotyczne a efekt i tak mizerny.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie 2 maszyn. Waterjeta i lasera fiber.
Ten pierwszy do grubszych blach i materiałów których laser nie potnie, a druga właśnie do cienkich blach gdzie można laserem wycinać taniej i z większa wydajnością.

Mając waterjeta potniemy blachę do 200mm, a laserem CO2 praktycznie ograniczamy się do 20mm.
Waterjet wytnie ładniej, dokładniej i bez nagrzewania. I na dodatek da się wyciąć fi 6mm w blasze 40mm, a laser tego nie zrobi.

Laser CO2 sprawdzi się najlepiej przy grubościach stali czarnej 12-20mm
Poniżej tej wartości laser fiber, a powyżej waterjet.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”