Emisja z cięcia pleksi laserem

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Piotr Rakowski » 18 kwie 2012, 01:29

W tzw. profesjonalnym filtrze, który widziałem na RemaDays w 2010 roku firma X pokazywała filtr oparty na wkładach z węgla aktywnego. Myślę, że można pójść tą drogą, tym bardziej, że węgiel aktywny nie jest drogi.

Co ważne w sieci znajdziecie wiele informacji nt. spalania PMMA, ale najważniejszą z nich jest ta, że opary PMMA nie są szkodliwe dla środowiska (nie powstają związki toksyczne ani żrące).


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#12

Post napisał: dasza77 » 18 kwie 2012, 13:33

Trochę nie na temat, ale zapyta.
Co robicie z odpadami plexi (PMMA).
Czy to ktoś skupuje ?
Czy odbiera ?
Ważne , aby wystawiał dokument.

Pozdr. Darek


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#13

Post napisał: komar190 » 29 mar 2015, 11:33

Każda szanująca się hurtownia tworzyw sztucznych zbiera i segreguje odpady z cięcia i ew.produkcji tworzyw i sprzedaje do przerobu. Skoro ktoś im za to płaci (myślę ze niedużo) to nie pogardzą przywiezionym przez ciebie odpadem (oczywiście darmowo).

Skoro pytasz o tę kwestię to zapewne jest to u Ciebie bardziej problem z odpadem niż sposób żeby na odpadzie produkcyjnym coś tam jeszcze grosza wpadło. Jak posegregujesz oddzielnie pmma, hips, pcv itp to na pewno ktoś to od ciebie odbierze. O papier musisz zapytać bo chyba żeby coś takiego wystawiać, trzeba mieć to wpisane przynajmniej w pkd.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”