Mazak space gear 510 mkII 4kw - kilka pytań

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

Mazak space gear 510 mkII 4kw - kilka pytań

#1

Post napisał: mateu5 » 05 lut 2012, 13:49

Witam. Raczej mało doświadczony ze mnie operator lasera więc proszę o wyrozumiałość. Do rzeczy.

1. Jaki wpływ na jakość cięcia ma wyeksploatowany ruszt ? Z jakiego materiału jest on wykonany czy mogę sobie samodzielnie go wyciąć ?

2. Co może powodować samoczynne przestawienie się centrum, np jeśli ustawię centrum i zaczynam ciąć to zdarza się, że po skończeniu cięcia centrum już nie ma.

3. Co może powodować gorsze cięcie jednej krawędzi (grad) w przypadku aluminium, teoretycznie można by powiedzieć że nie ma centrum, ale tnąc stal nierdzewną tym samym ustawieniem wszystkie krawędzie są idealne.

4. Czy zbyt duże ciśnienie azotu może powodować złą jakość cięcia ?

5. Jak ustawiacie ogniskową dla aluminium, nierdzewki i stali czarnej,

6. Czy to normalne, że po ustawieniu centrum w górnym położeniu głowicy, w dolnym jej położeniu centrum już nie ma.

7. Jakimi parametrami przestrzelacie taśmę, często mi się zdarza, że wypalone kółeczko jest w kształcie elipsy.

8. Na chłodnicy miga mi błąd E00 co go spowodowało i jak go skasować ?

[ Dodano: 2012-02-10, 18:52 ]
Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na żadne z tych pytań?



Tagi:


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: Najemnik1078 » 11 lut 2012, 10:18

1. Jaki wpływ na jakość cięcia ma wyeksploatowany ruszt ? Z jakiego materiału jest on wykonany czy mogę sobie samodzielnie go wyciąć ? ---
ruszt ma wpływ na cięcie pod tym wzlędem że nagromadzona na nim szlaka blokuje przedmuch szczeliny cięcia i w efekcie zamiast pod blachę to szlaka wpływa z powrotem w szczelinę załamuje się też wiązka lasera na "zakrętach" gdy trafia na szlakę na ruszcie,ruszt możesz sobie sam wypalić w książkach od maszyny są rysunki rusztu my palimy z blachy #2 białej oliwionej(najdłużej "żyje").

2. Co może powodować samoczynne przestawienie się centrum, np jeśli ustawię centrum i zaczynam ciąć to zdarza się, że po skończeniu cięcia centrum już nie ma.
--- może masz lustra przestawione lub głowica ma luzy

3. Co może powodować gorsze cięcie jednej krawędzi (grad) w przypadku aluminium, teoretycznie można by powiedzieć że nie ma centrum, ale tnąc stal nierdzewną tym samym ustawieniem wszystkie krawędzie są idealne.
---na aluminium nie mam sposobu niestety zawsze są na dole wąsy.

4. Czy zbyt duże ciśnienie azotu może powodować złą jakość cięcia ?
---w przypadku nierdzewki nie.

5. Jak ustawiacie ogniskową dla aluminium, nierdzewki i stali czarnej,
--- dla odpowiedniej grubości ognisko 1-2mm od dołu blachy wprzypadku nierdzewki i aluminium a czarną blachę tnę ogniskową na 0 te najgrubsze +1

6. Czy to normalne, że po ustawieniu centrum w górnym położeniu głowicy, w dolnym jej położeniu centrum już nie ma.
---napewno na 100% masz coś nie tak z lustrami w przypadku space gear-a to tylko serwis

7. Jakimi parametrami przestrzelacie taśmę, często mi się zdarza, że wypalone kółeczko jest w kształcie elipsy.
---S200 P20 Q3

8. Na chłodnicy miga mi błąd E00 co go spowodowało i jak go skasować ?
---wcisnij i przytrzymaj reset na chłodziarce przez chwilę i wydmuchaj z kurzu chłodziarkę,to pomoże.
Nie jestem doskonały,
doskonałość jest dla maszyn...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”