Truflow 5000 czy Truflow 6000?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Truflow 5000 czy Truflow 6000?

#1

Post napisał: lewy10psdw » 13 gru 2011, 20:21

Witam, kolegów i koleżanki, pytanie przede wszystkim do osób które mają doświadczenie na maszynach z takimi rezonatorami. Chodzi o różnice wszelkiego rodzaju czyli plusy, minusy (plusy dodatnie jak i te ujemne;)) za wszelkiego rodzaju uwagi będę bardzo wdzięczny, chodzi przede wszystkim czy warto inwestować w maszynę 6kw lub czy różnice w zakresie obrabianych materiałów, prędkościach cięcia, jakości są niewielkie i maszyna 5kw w zupełności wystarcza? Jak wygląda zużycie energii i gazów w praktyce? Czy pracuje ktoś na maszynie z pakietem automatycznej soczewki i dyszy?



Tagi:


enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: enesh » 14 gru 2011, 10:37

Witam.
Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy 5 a 6kW w cięciu np "blach czarnych" w asyście O2 to praktycznie nie ma różnicy w jakości. Wiadomo prędkość wzrasta ale nie drastycznie :). Ale z tego co zauważyłem bynajmniej ja u nas jak tniemy już N2 "blachy czarne" a dużo tak palimy to jakość jest widoczna "szóstka" tnie lepiej azotem. Np. od 4 do 6mm da się to zauważyć. A i na cienkich blachach nie wachlujemy głowicami wszystko jest na 7,5" a prędkości są takie jak na 5kW. na głowicy 5" a nawet trochę wyższe bynajmniej u nas. Moje spostrzeżenia:

- jeśli dużo cięcia azotem to 6kW bezapelacyjnie
- jeśli nie to można zostać przy 5kW

Wybór zostawiam Tobie :)
MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”