LaserCut 5.3 problem z ustawianiem pozycji głowicy

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

LaserCut 5.3 problem z ustawianiem pozycji głowicy

#1

Post napisał: rendejad » 26 paź 2011, 11:17

Witam wszystkich

Czy któryś z doświadczonych użytkowników LaserCut`a 5.3 móglby podpowiedzieć w jaki sposób zmusić to draństwo żeby grawerowało w miejscu gdzie ustawiam głowicę?
Pozycja pliku zapisuje się razem z pozostałym parametrami i nie mogę tego zmienić.
Próbowałem zmieniać parametry w Set laser origin to tylko niebieska kropka zmieniała pozycję. Po załadowaniu zmienionego pliku głowica najpierw szła na miejsca kropki
a następnie z powrotem wracała i laser wycinał w tym samym miejscu co poprzednio.

Jakieś rady?
Z góry dziękuję i pozdrawiam



Tagi:


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#2

Post napisał: holender007 » 26 paź 2011, 14:07

To jest dość proste jak masz panel lasercut jest taka opcja Immediate i weź ja zaznacz ( ptaszek) znajdziesz to patrząc na program powyżej DownLoad ->Stop i to jest wszystko.
No i ustaw tą kropkę o której pisałeś :)
Polecam ci przeczytać instrukcje lasercut tam masz wszystko fajnie opisane ktoś zamieszczał ją ostatnio na forum do pobrania
Pozdrawiam


Autor tematu
rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#3

Post napisał: rendejad » 26 paź 2011, 15:51

Kiedy miałem włączone "Immediate" to po zapisaniu plik się nie chciał grawerować (SOFT STOP).
Bez Immediate działało OK ale zawsze w tym miejscu gdzie plik był usytuowany na ekranie.


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#4

Post napisał: holender007 » 26 paź 2011, 17:37

Miałem ten sam problem z SOFT STOP, ustaw ten niebieski punkt na left-top włącz Immediate i podczas zapisu pliku do maszyny wciśnij dodatkowo Donwload cfg i powinieneś usłyszeć "pisk" . Soft stop występuje jeżeli masz przekroczone pole pracy

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 27 paź 2011, 08:03

Dodatkowo - SOFT STOP będzie się pojawiał, gdy przypadkiem ustawisz pozycję maszyny (SET ORIGIN). SET ORIGIN używa się tylko wtedy, gdy chcemy przestawić punkt startowy w dowolne miejsce na stole obróbczym. Zmniejsza on nam wtedy efektywne pole pracy, więc wczytanie wzoru większego, niż pole - spowoduje SOFT STOP.

Niestety SET ORIGIN bardzo łatwo jest ustawić przypadkowo (w wersjach ze sterowaniem niezależnym - USB). Wystarczy nacisnąć klawisz [Enter], gdy nie jest się w menu (bez podświetlenia nazwy pracy) i kolejny Enter ustawia nam pozycję, na aktualną.

Trzeba na to uważać...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


ufoq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, 17:40
Lokalizacja: ostrzeszów

#6

Post napisał: ufoq » 20 cze 2012, 17:41

Piotr Rakowski, witam mam pytanie odnosnie programy lasercut 5.3 czy jest jakas instrukcja po polsku albo nakladka w polskiej wersji dziekuje za odp i pozdrawiam

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: Piotr Rakowski » 20 cze 2012, 19:47

Oczywiście, że jest - jedno i drugie. Zwróć się do swojego sprzedawcy - powinien Ci udostępnić.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”