Laser Mazak SG 3D

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

Laser Mazak SG 3D

#1

Post napisał: Renica1 » 07 wrz 2011, 21:43

Może i już się temat powtórzy, ale mam problem, a mianowicie: Paląc w 3D a konkretnie profil 40*20*3 mam przesunięcia w osiowości otworów (tzn między jedną a drugą scianka profila mam przesunięcie a powinny wyjść otwory przelotowo). Czy to moze być coś z kalibracją osi. Jak to naprawić, wcześniej nie mielismy tego problemu. W 2D jest w porzątku.

BARDZO PROSZĘ O ODP.



Tagi:

Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: Emergency_Stop » 07 wrz 2011, 22:22

Skalibruj oś C (Chuck Center), gdzieś w zestawie musisz mieć kawałek czarnej rury do tego celu. Oczywiście skalibrować można na byle czym :). Do tego podstawowa kalibracja A, B, L1 i L2 wykorzystując mocowanie, które również znajdujące się w zestawie. To musi być wykonane porządnie, zwłaszcza gdy wycina się pod różnymi kątami. Bez tego nie widzę większego sensu dalszej kombinacji parametrami.

Aha, zakładam że przy mocowaniu materiału korzystacie z programu PipeCheck/Center ?

pozdrawiam
Oprogramowanie, szkolenia: SiCam, AutoCAD, Inventor, Mechanical, 3DMax...


Autor tematu
Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: Renica1 » 08 wrz 2011, 08:02

W związku z tym jeszcze jedno pytanie. Czy posiadasz może jakąś instrukcję kalibracji tej osi. Prawdopodobnie gdzieś są książki z taką instrukcją, ale my takiej nie otrzymaliśmy. Kalibracje A,B L1 i L2 mamy zrobioną, jednak osi C nie. Z góry dziekuje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”