wymiana soczewki problem z ogniskową

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
grybow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2011, 13:04
Lokalizacja: Gorlice

wymiana soczewki problem z ogniskową

#1

Post napisał: grybow » 04 maja 2011, 13:51

Witam mam problem z laserem bystronic bysprint 3015 mianowicie uszkodzeniu uległa uległa soczewka zakupiono nową jednak jest ona grubsza od poprzedniej stara soczewka 38,1mmDiax190,5mmFL ET = 6.0 mm AR Coated @10,6um nowa ma identyczne parametry jedynie grubość jest inna proszę o informacje w jaki sposób dopasować ogniskową pozdrawiam GRYBOW



Tagi:


ggrzellaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:46
Lokalizacja: Grudziądz

#2

Post napisał: ggrzellaa » 04 maja 2011, 16:58

A ta nowa soczewka źle Ci przepala ?? Co nią tniesz ??
Bysprint 3015 o mocy 2200 W
Masz pytania odnośnie palenia itp. pisz


Autor tematu
grybow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2011, 13:04
Lokalizacja: Gorlice

#3

Post napisał: grybow » 04 maja 2011, 17:20

ggrzellaa pisze:A ta nowa soczewka źle Ci przepala ?? Co nią tniesz ??
chodzi o to że przy ustawieniach ogniskowej takich jak na starej nie da się palić nie przepala do końca
np blachę 2.6 355NB paliłem na ogniskowej 32 teraz się nie da gdy ją trochę podniosłem zaczęła przepalać problem w tym że palę różne grubości blachy i do końca nie wiem jakie są zasady ustawiania ogniskowej


ggrzellaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:46
Lokalizacja: Grudziądz

#4

Post napisał: ggrzellaa » 04 maja 2011, 19:59

Napisz jakiej uważasz głowicy do przepalania tej blachy 3 (7,5 czy 5).Jakie ustawiasz parametry na nia (posuw ciecie,odstep dyszy,moc,cisnienie itp),ile na fokusie ustawiasz na danej glowicy.A jesli chodzi Ci o punkt zerowy soczewki żeby trafiala w srodek szerokosci blachy to musisz na poczatek ja wycentrowac i nastepnie w trybie recznym tak jak bys centrowal strzelac na poczatek co 60 na fokusie i wybrac najmniejszy otwór jaki zrobi,nastepnie zmniejszyc poszukiwania co do danej 60 i tylko w niej szukac najmniejszego otworu i te najniejsze bicie to jest to czego pewnie szukasz.Np.od 0 do 60,później 60-120,120-180 (na przedniej skali glowicy) a później tam gdzie wyszedl w przedziale najmniejszy szukasz jeszcze miejszego strzału.Jesli chodzi to u mnie wypada na glowicy 5 okolo 59 a na glowicy 7,5 okolo 53. Moja propozycja to wsac glowice 7,5,ustaw fokus na 52,wycentroj,wstaw dysze hk12 lub hk15 i ustaw gas tnacy na O2,czas przebijania okolo 0,8,odstep dyszy przebijania 2mm,moc przebijania okolo 1300,cisnienie przebijania gazu okolo 1bar,posow ciecie okolo 2700,odstep dyszy ciecie 0,9,moc lasera ciecie 1900,cisnienie ciecie gazu okolo 3,5bar,modulacja 0%, a reszte to z standardowych i powinno Ci przeciąć to 3 blache czarna.Sek w tym ze tak nie widzac tego jak palisz to za dużo nie można pomoc ani wytłumaczyć.Sory za byki ale pisalem z telefonu.
Bysprint 3015 o mocy 2200 W
Masz pytania odnośnie palenia itp. pisz


Autor tematu
grybow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2011, 13:04
Lokalizacja: Gorlice

#5

Post napisał: grybow » 04 maja 2011, 20:48

używam głowicy 7,5" parametry cięcia są mniej więcej takie jak napisałeś tylko chodzi o to że maksymalnie mogę podnieść ogniskową do 34 na tej skali gdzie jest nacięcie (u mnie prawa strona głowicy) wyżej się nie da jedziemy na parametrach które nam zostawił poprzedni właściciel wszystko było ok puki nie siadła nam soczewka a niestety w sprzedaży nie ma już 6mm tylko 9 mm wiec taką mi zakupili i teraz się męczę a raczej moi ludzie bo ja zajmuje się głównie softem ok spróbuję tak jak mi poradziłeś na razie dzięki odezwę się jak sprawdzę wszystko


ggrzellaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:46
Lokalizacja: Grudziądz

#6

Post napisał: ggrzellaa » 04 maja 2011, 21:58

Z przodu tez jest miarka na fokusie 6,12,18 i ustaw ja pod 6.A ta z prawej strony przestaw na okotko 52.Jak sie kreci to ta z przodu tez sie zmienia.Dla pewnosci zmniejsz posow troszke bo wlasnie pale taka blaszke i jest o.k :-)Palilem juz na wielu soczewkach i nie powinienes miec z nia problemow.
Bysprint 3015 o mocy 2200 W
Masz pytania odnośnie palenia itp. pisz


Autor tematu
grybow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2011, 13:04
Lokalizacja: Gorlice

#7

Post napisał: grybow » 09 maja 2011, 22:48

Wielkie dzięki za wszelkie informacje uratowałeś mi życie bo mamy dużo cięcia maszyna chodzi 24 godziny na dobę a serwis nie kwapi się żeby nas odwiedzić wiec muszę sobie radzić sam jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Bysprint 3015 o mocy 1800 W


KMR
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwie 2011, 17:56
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

#8

Post napisał: KMR » 07 cze 2011, 23:36

Heloł, nikt nie wzywał serwisu do problemów z cięciem na Bysprincie z rezonatorem 1.8kW! Proszę więc nie pisać, że
grybow pisze:serwis nie kwapi się żeby nas odwiedzić
...
ggrzellaa - świetnie to opisałeś.

grybow - w sprzedaży nadal są soczewki o grubości 6mm.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”