Luz na osiach Bystronic

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#51

Post napisał: cnccad » 21 cze 2011, 10:28

czyli się da.
Ja rozumiem kol. KMR. Pilnuje swojego i dobrze. Ale krytykę przyjmować też trzeba umieć.
Panowie ...
Ludzie budują lasery , ludzie je instalują i ludzie obsługują.
Więc sam nie widzę problemu by szereg rzeczy samemu robić.
Ja i działanie mojego serwisu polega na tym że staram się klientowi pomóż przez telefon maksymalnie ile się da gratisowo.
jak już nie daję rady , to nigdy nie za proponowałem mu bezpośrednio że przyjadę i mu to zrobię.
Jak sam stwierdzi że nie da radę to wówczas jadę , chyba że od razu zamawia serwis.
Różnie to bywa.
A ostatnio nawet było tak że przy okazji byłem na dwóch rozmowach u klientów dotyczące procesów cięcia i nie brałem oni grosza za te wizyty , gdyż byłem przy okazji a że miałem po drodze i byłem już po wizycie więc przyjechałem.

I w ten sposób zyskuję klientów. Nie tracę ich ... wręcz przeciwnie i śmieję się z płatnych porad ... to wygląda jak dzwonienie na 0 700 .... zapłać a Ci pomogę.
Poprzednia firma w której pracowałem to nawet robiła taką obsługę że klient kupował maszynę używaną gdzieś tam z zachodu , sam instalował i gdy pojawiał się problem to prosił o wsparcie polegające na wizycie serwisu.
I dostawał dwie oferty.
1. jak będzie w pobliżu serwis to wpadnie za darmo ale tylko na pomoc bez czynności fizycznych
2. płatny pomniejszony o jakąś cześć kosztów przejazdu gdyż jest w "pobliżu" i to było dzielone po między tymi klientami gdzie kwota wychodziła dużo mniejsza.

I to działa a klientów dzięki temu zyskałem bardzo dużo.
A spacerowanie z telefonem wokół maszyny ... nie , to nie może tak wyglądać.
Może w BYSTRONIK tak jest ale serwisant nie ma mieć wyuczonych awarii a musi umieć samodzielnie funkcjonować.

Więc kol. KMR , jak poczytasz ze zrozumieniem to stwierdzisz sam że nie kłamię gdyż inni użytkownicy mają podobne zdanie.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”