Czujnik przepływu wody

czujnik się zawiesza

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Czujnik przepływu wody

#1

Post napisał: LTofik » 23 gru 2018, 19:41

Mam problem z czujnikiem przepływu wody w mojej maszynie. Objawia się w ten sposób, że załączam ploter, oraz chłodziarkę CW-5200 a przy rozpoczęciu cięcia na wyświetlaczu pojawia się komunikat "water error 1".
Po wyjęciu czujnika wygląda to tak, jakby w środku znajdował się rodzaj pierścienia który pod wpływem przepływu przesuwa się wzdłuż osi o powiedzmy 1cm i zamyka obwód gdy tylko "pierścień" przesunie się do skrajnej pozycji.

Problem w tym, że z jakiegoś powodu zaczyna się blokować i wymagany jest silniejszy strumień który zruszy z miejsca tą ruchomą przegrodę. - Raczej nie jest to kwestia kamienia czy rdzy. Na chwile obecną zamontowałem czujnik "do góry nogami" tak aby grawitacyjnie łatwiej było mu przesunąć się pod wpływem naporu wody.

Pompa wody w chłodziarce jest raczej ok i bardziej obstawiam chiński czujnik....
Moje pytanie do osób znających temat: jaki czujnik i gdzie w Polsce kupić tak żeby był odpowiedni?



Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Czujnik przepływu wody

#2

Post napisał: abyss » 23 gru 2018, 23:51

Z czujnikami jest problem, testowałem kilka typów i właściwie wszystkie mają tendencję do "wieszania się". Co gorsze - niektóre potrafią się blokować w pozycji: "woda płynie" - mimo tego, że w rzeczywistości przestała płynąć. I tak jak piszesz, nie jest to kwestia kamienia. U siebie dołączyłem do obwodu sygnalizującego Ruidzie brak obiegu wody przez to standardowe zewnętrzne złącze w chillerze. Można też podpinać się bezpośrednio do zasilaczy HV PSU ale nie wiem czy każdy model takowe ma.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”