oprogramowanie do plotera laserowego GCC spirit 40

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
gvk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2010, 16:45
Lokalizacja: Poznań

oprogramowanie do plotera laserowego GCC spirit 40

#1

Post napisał: gvk » 22 lip 2010, 16:49

Witam,

posiadam w/w ploter i do wycinania używam corela. Czy istnieje oprogramowanie wspomagające wycinanie? Np. automatycznie wysyłające projekt o wielkości 4x5cm na cały stół roboczy z maksymalnym wykorzystaniem materiału. Albo umożliwiające zaprogramowanie kolejności cięcia.

Będę bardzo wdzięczny za podanie takich programów wraz z informacją gdzie można je kupić

Pozdrawiam,
Marcin



Tagi:

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: andryjan » 22 lip 2010, 18:38

Oczywiście, że istnieją takie programy.

Są to programy CAD/CAM, które w większości posiadają moduł do automatycznego rozmieszczania elementów na arkuszu w taki sposób, aby odpad był jak najmniejszy, działają z różnym skutkiem.

Na rynku istnieje kilka wiodących programów (np. CAGILA, SigmaNEST, Lantek itp.), kilka miesięcy temu zestawiłem część z nich w tym temacie:

https://www.cnc.info.pl/topics51/automa ... t18915.htm

Temat założony głównie pod względem skuteczności automatycznego nestingu.

Proponuję przeanalizować powyższą dość rozbudowaną lekturę i wyciągnąć swoje wnioski :).
gvk pisze: Będę bardzo wdzięczny za podanie takich programów wraz z informacją gdzie można je kupić
Polecam zaznajomić się z oprogramowaniem CAGILA, który pod względem automatycznego rozmieszczania znacznie się wyróżnia. Wiele informacji (m.in. darmowa wersja demo) znajdziesz na głównej stronie producenta - już także w języku polskim.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Post napisał: robal43 » 23 lip 2010, 06:06

Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: oprogramowanie do plotera laserowego GCC spirit 40

#4

Post napisał: qoptics » 27 lip 2010, 15:42

gvk pisze:Witam,

posiadam w/w ploter i do wycinania używam corela. Czy istnieje oprogramowanie wspomagające wycinanie? Np. automatycznie wysyłające projekt o wielkości 4x5cm na cały stół roboczy z maksymalnym wykorzystaniem materiału. Albo umożliwiające zaprogramowanie kolejności cięcia.

Będę bardzo wdzięczny za podanie takich programów wraz z informacją gdzie można je kupić

Pozdrawiam,
Marcin
jeśli chodzi o rozmieszczenie to polecam CTRL+C i CTRL+V
jeśli chodzi o kolejność cięcia to można to przy prostych projektach kolorami poukładać.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: oprogramowanie do plotera laserowego GCC spirit 40

#5

Post napisał: andryjan » 27 lip 2010, 16:57

qoptics pisze: jeśli chodzi o rozmieszczenie to polecam CTRL+C i CTRL+V
jeśli chodzi o kolejność cięcia to można to przy prostych projektach kolorami poukładać.
Z całym szacunkiem, ale przypuszczam, że kolega gvk ma na myśli raczej coś bardziej zautomatyzowanego i skuteczniejszego niż kolorowe ręczne układanie.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post napisał: qoptics » 27 lip 2010, 18:43

Rozumiem ale nie wiem czy to nie jest zbędny wydatek chyba ze tego typu prac ma na prawdę dużo i codziennie inne niepowtarzające się , ja zazwyczaj robię to w taki sposób i też mam GCC tylko że EXPLORERA II o polu roboczym 95/50cm
W corelu mam zrobioną matrycę stołu i wklejam elementy do wycięcia czy grawerki ręcznie obracając i zajmuje mi to niewiele czasu ( jeśli są to takie same elementy to robię kopie w jednej lini i potem kopiuję całość obracam o 180 i wsuwam pod pozostałe )


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#7

Post napisał: lewy10psdw » 28 lip 2010, 17:53

Przyjmując cenę hurtowa za plekse 2mm rowna 42,72 zł/m^2, oraz pole robocze wyzej wymienionej maszyny 740x460cm=0,34 m^2, oraz cene za wspanialy program CAM okolo 30tys, zalozmy takze ze wyżej wymieniony program pozwolilby na 25% oszczednosci materialu, to taki ploter musialby wyciąc 8264 arkusze wyzej wymienionego materialu aby zarobic na ten program, pominalem gazy, prad, czesci eksploatacyjne itp itd. Zycze kazdemu posiadaczowi plotera takich zlecen, dlatego uwazam aby niektorzy sprzedawcy softu najpierw zaznajomili sie z maszyna potencjalnego klienta a nie odrazu polecali swoj program.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: andryjan » 28 lip 2010, 18:14

lewy10psdw pisze: uwazam aby niektorzy sprzedawcy softu najpierw zaznajomili sie z maszyna potencjalnego klienta a nie odrazu polecali swoj program.
Ja z kolei polecam zaznajomić się z kompletną ofertą tychże sprzedawców, niektórzy z nich oferują również dodatkowo (oprócz sprzedaży licencji "wspaniałego" programu) różnego rodzaju usługi, m.in. wykonywanie automatycznych, optymalnych rozkrojów, które pozwolą na wspomniane oszczędności materiału i czasu.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#9

Post napisał: lewy10psdw » 28 lip 2010, 18:44

Nie zrozum mnie żle Andryjan, ja nie krytykuje softu który sprzedajesz bo po prostu go nie znam, ale sam musisz przyznac, że w tym przypadku proponowanie takiego programu klientowi byloby conajmniej bezsensowne.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#10

Post napisał: andryjan » 28 lip 2010, 20:19

Przyznaję, że w tym przypadku może być to za duży wydatek, dlatego proponuję tutaj zapoznanie się z programem CAGILA i ewentualne skorzystanie z usług wykonania automatycznego rozkroju - co wcześniej już napisałem.

Niektórzy klienci decydują się właśnie na tego rodzaju współpracę - to po prostu inne, również korzystne dla obu stron wyjście.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”