Strona 1 z 1

trumpf tlf 5030 proces technologiczny

: 18 lut 2010, 00:57
autor: mijo111
Witam serdecznie pytanie dotyczy w jaki sposob moge zmniejszyc szybkosc tego lasera

Re: trumpf tlf 5030 proces technologiczny

: 18 lut 2010, 08:55
autor: ganzi
mijo111 pisze:Witam serdecznie pytanie dotyczy w jaki sposob moge zmniejszyc szybkosc tego lasera
Witam

Kolego opisz dokładniej z czym masz problem. Chcesz jednorazowo zmniejszyć prędkość palenia, czy może na stałe ograniczyć w określonych materiałach? Łatwiej będzie zasugerować odpowiednie rozwiązanie, bo tych może być kilka.

Pozdrawiam

Re: trumpf tlf 5030 proces technologiczny

: 18 lut 2010, 12:02
autor: mijo111
Witam
Bardziej zależy mi aby na stałe zmniejszyć szybkość na nierdzewce.
Ganzi jak możesz to opisz mi jak to zrobic Pozdrawiam

: 18 lut 2010, 15:04
autor: ganzi
Jeśli to ma być zrobione na stałe to chyba najwygodniej zrobić nową tabele technologiczną. Skopiuj istniejącą i w niej dokonaj stosownych zmian. W module "Laser" klikaj
1. Narzędzia -> Zmień dane... -> Tabele (odszukaj interesującą tabelę) -> kopiuj (zapisz pod domyślną zaproponowaną nazwą) -> kopiuj

2. Tabela (w górnym pasku) -> wybierz swoja skopiowaną tabelę -> dalej -> Cięcie -> Kontur -> wprowadź i zapisz zmiany

Musisz jeszcze pamiętać o tym aby zmodyfikowaną tabelę trzeba wysłać na maszynę.

: 18 lut 2010, 16:02
autor: Sylwek Byliński
Witam serdecznie pytanie dotyczy w jaki sposob moge zmniejszyc szybkosc tego lasera
Tak naprawdę to po co chcesz zmniejszać prędkość Chyba wszystkim użytkownikom laserów chodzi o to żeby wycinał jak najszybciej.

: 18 lut 2010, 16:56
autor: ganzi
Chyba wszystkim użytkownikom laserów chodzi o to żeby wycinał jak najszybciej.
Nie wiem jak jest w tym przypadku i czym akurat kieruje się autor wątku... Może sam się nam ten temat wypowie?
Niektórzy (operatorzy) wcale się tak bardzo nie cieszą jeśli programy są dobrze optymalizowane pod kątem skrócenia czasu palenia, a oni sami muszą się nieźle uwijać żeby wyrobić się z załadunkiem kolejnego arkusza i rozładowaniem wyciętych detali...
Innym powodem może być to, że oryginalne tabele są w zasadzie parametrami wyjściowymi, które operatorzy jeśli zachodzi taka potrzeba modyfikują. Bywało tak, że blachę pochodzącą od tego samego dostawcy, ale z różnych partii trzeba było wypalać z innymi parametrami, bo jakość wypalanych detali była nie najlepsza. Pamiętaj, że najszybciej czasami wcale nie musi oznaczać najlepiej.
Może się również zdarzyć sytuacja, że wyceniając zlecenia ktoś notorycznie podaje błędne czasy, ponieważ bierze pod uwagę czas wygenerowany na podstawie konkretnych parametrów (pomijam już w tym momencie kwestię rozbieżności, o których była mowa w innym wątku), a operator np. zmniejsza prędkość, bo z tą nominalna prędkością efekt końcowy nie jest najlepszy. W takim przypadku po uzgodnieniu z operatorem programista może przygotować swoje tabele na których operator pali na 100% posuwu, a czas w raporcie jest bardziej wiarygodny.

: 18 lut 2010, 17:27
autor: Sylwek Byliński
Zgadzam się z moim przedmówcą całkowicie . Z mojego krótkiego doświadczenia w pracy na laserach poznałem chyba już większość możliwości nie uzasadnionej i uzasadnionej modyfikacji parametrów z przeróżnych powodów .Tak naprawdę chciałem poznać co miał na mysli autor wątku.