PROBLEMY Z MASZYNAMI MAZAK

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
iadam79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:27
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

PROBLEMY Z MASZYNAMI MAZAK

#1

Post napisał: iadam79 » 12 lut 2010, 21:01

Mam pytanie do operatorów maszyn MAZAK (HTX 510 4 kw) i innych .
Jaka jest awaryjność tych maszyn ? I jakie występują problemy .
Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę .
Z góry dzięki za informacje



Tagi:


pAvĘ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2009, 00:38
Lokalizacja: UK

#2

Post napisał: pAvĘ » 15 lut 2010, 19:03

Witam. Jestem od 3 lat w anglii operatorem 3d lasera Mazak SpaceGear 48. Nie mialem do czynienia z innymi maszynami, ale z mojego doswiadczenia to jest sprzet dobrej klasy i bardzo precyzyjny. Nie mialem nigdy problemow z jakimis bzdurnymi awariami, ktore czasami unieruchamiaja maszyne na jakis czas. Wszystko wykonane jest z dokladnoscia typowa dla japonczykow. Najczesciej awarie wynikaly z bledow operatora, gdyz jest to laser 6 osiowy, wiec nie trudno o kolizje. Sam zdolalem sie nauczyc jego obslugi, bez zadnych kursow. Lasery 2 wymiarowe napewno sa o niebo latwiejsze w obsludze i tansze w serwisowaniu. Serwis w anglii to tragedia. Moze w polsce jest lepiej. W gruncie rzeczy polecalbym raczej zastanowic sie nad niemieckimi maszynami. Blizej do producenta i latwiej dostepne czesci!
Mazak Space Gear 48

Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: Emergency_Stop » 15 lut 2010, 20:47

Cześć.

Kolega pAvĘ słusznie prawi, sporo usterek spowodowanych jest z winy operatora lasera. Jeśli o maszynę się dba, dolewa płynów, regularnie czyści to zostają nam głównie przypadki losowe. :)

Przy HTX, gdzie dysponujemy magazynkiem dysz i głowic problemem może okazać się zanieczyszczenie mechanizmów wymiany czy też samej dyszy powodujące blokadę maszyny podczas ich wymiany. Pamiętaj, że HTX to dość młody laser, napędy liniowe występują co prawda w serii Hyper Gear więc użytkownicy tych maszyn powinni się wypowiedzieć na forum. Wiem, że są problemy z pękającymi osłonami prowadnic w przypadku HG z racji prędkości i tego, że trochę muszą się nawyginać za swego żywota ale to pewnie podobny problem co pękające harmonijki w innego typu laserach. ;)

pozdro


dyzio007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2008, 19:11
Lokalizacja: OPOLSKIE

#4

Post napisał: dyzio007 » 16 lut 2010, 07:53

Witam.

W laserze hypergear taśma wytrzymala dwa lata. Cena w serwisie ok 7000 zł.W kraju identyczna 700 zl trzeba tylko dociąc na wymiar i nawiercić ,od wymiany mineły cztery miesiące a taśma wygląda lepiej jak orginał. W przypadku nawet małych pęknięć lepiej wymienić szkoda rolek prowadzących i kasy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”