oprogramowanie do ciecia rur

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
vooyeck
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:05
Lokalizacja: 3city

oprogramowanie do ciecia rur

#1

Post napisał: vooyeck » 07 paź 2009, 14:55

Witam jestem nowym uzytkownikiem mam na imie Maciek jestem operatorem maszyn cnc z redy a pracuje w gdyni maszyny na jakich pracuje to laser TRUMPF 5030 6KW z LiftMaster i TruStore ; nastepnie laser TRUMPF 3050 5KW bez dodatkowego osprzetu oraz laser PRIMA INDUSTRIE DOMINO 1580HD Jesli ktos bedzie potrzebowal pomocy sluze rownierz wiedza na temat centrum obrobczego AVIA VMC 1000 (frezarka).

Problem jest nastepujacy: chcialbym uruchomic urzadzenie do ciecia rur w maszynie PRIMY i nie wiem jakiego oprogramowania szukac czy wie ktos na ten temat cokolowiek???
Bede wdzieczny za kazdy trop :-)



Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 810
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 08 paź 2009, 06:02

vooyeck, chodzi ci o Krztałtki wentylacyjne ?? bo nie zabardzo kojaze o jakie rury ci chodzi
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Zrzeda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tychy

Re: oprogramowanie do ciecia rur

#3

Post napisał: Zrzeda » 08 paź 2009, 10:23

vooyeck pisze:Problem jest nastepujacy: chcialbym uruchomic urzadzenie do ciecia rur w maszynie PRIMY i nie wiem jakiego oprogramowania szukac czy wie ktos na ten temat cokolowiek???
Bede wdzieczny za kazdy trop :-)
Jeżeli chodzi Ci o to że laser posiada obrotnicę do rur i możliwość wycinania w nich elementów to z tego co wiem firma Lantek posiada oprogramowanie, które nazywa się Flex 3D dedykowane pod tego typu obrabiarki. Co do innych rodzajów, to szczerze mówiąc nie orientuje się. A nie powinieneś dostać oprogramowania do maszyny??


jejej
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: jejej » 10 paź 2009, 21:31

vooyeck,

Witam Pana,

możemy sprawdzić czy my będziemy w stanie coś zaproponowac do Pana Primy. Dam znac po niedzieli:)))
Pozdrawiam -

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz


Autor tematu
vooyeck
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:05
Lokalizacja: 3city

#5

Post napisał: vooyeck » 15 paź 2009, 00:26

Zrzeda tak chodzi mi o obrotnice do rur i dziekuję bardzo za tropik. Nie wiem dlaczego nie dostaliśmy softu do tego i w sumie nie jest to moje polecenie służbowe ale "jam żądny wiedzy" :-) więc chcę to rozkminić dla własnej niezaspokojonej ambicji hehe

jejej: Prosze mi coś przedstawić bo być może jak pokażę to w firmie ktoś się skapnie że można byłoby to wykorzystać :-)

Udało mi się ostatnio uruchomić obrotnice fizycznie bo serwis ze słonecznej italii wyłączył nam tą obrotnicę softem i fizycznie poodpinał kabelki z serwonapędu. :-) Teraz czas na znalezienie jakiegoś softu wypróbowanie go i ewentualną prezentację w firmie może coś z tego wyjdzie :-)

Powiem szczerze że przydałby mi się choćby program na cięcie rur to może napisałbym coś z palca na podstawie niego
Ciężko mi jest prosić jakieś firmy o okres testowy bo nie działam z ramienia mojej firmy więc próbuje to załatwić jakimiś "innymi drogami"

Sorki za tak rozstrzelony tekst ale mam tyle do napisania a tak mało miejsca... :-)

Awatar użytkownika

holetzky
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 26 cze 2007, 09:09
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

#6

Post napisał: holetzky » 26 paź 2009, 13:22

Witam vooyeck
Jeżeli jesteś zainteresowany softem do cięcia rur to mogę polecić program Lantek flex 3D. Soft obsługuje nawet głowice fazującą pięcio osiową. Podaj jakieś namiary na priv to się z toba skontaktuje i się jakos umówimy na jakąś prezentacje. Obsługujemy też cięcie 2D i nawet do Waszego lasera mamy postprocesor.
Pozdrawiam Marcin


Zrzeda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tychy

#7

Post napisał: Zrzeda » 26 paź 2009, 14:22

Witam Vooyeck,

Widzę, że już się do Ciebie ludzie z oprogramowaniem zgłosili :smile:. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć więcej to pytaj. Ja z własnej strony mam sprawe do Holetzky. Mam wersję Flex 27.01.

Czy obsłuży mi rury innych kształtów niż okrągłe? Szczerze mówiąc widziałem takie możliwości w oprogramowaniu, ale nigdy do tej pory tego nie próbowałem.

Ostatnia rzecz. W mojej wersji nie ma widoku po rozłożeniu do 2D, a czasem mogłoby być przydatne. Pracuje się w środowisku 3D. Czy jest taka opcja w nowszej wersji?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

holetzky
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 26 cze 2007, 09:09
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

#8

Post napisał: holetzky » 26 paź 2009, 14:55

Witaj kolego Zrzeda
Co do twojego pierwszego pytania to jak najbardziej możesz ciąć inne kształty niż okagłe. Poniżej przedstawiam screena ze wszystkimi typami które obsługujemy na dzień dzisiejszy.
Obrazek
Ale to czy możesz ciąć inne kształty niż okrągłe zależy od twojej maszyny.
Na drugie pytanie odpowiedź też brzmi "tak". W nowej wersji 28.05 istnieje widok 2D. Ktoś z użytkowników w zeszłym roku zgłosił nam taka potrzebe(sugestie) i zostało to dodane w nowej wersji. POniżej screen dla potwierdzenia.
ObrazekObrazek
Jeżeli jesteś zainteresowany aktualizacją do nowej wersji to daj znać na priv.
Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika

Dario_W
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 05 gru 2009, 17:44
Lokalizacja: Gdynia - Poland

#9

Post napisał: Dario_W » 05 gru 2009, 17:59

zadzwoń może do firmy BS System w Sopocie. Oni sprzedawali przez kilka lat Primę w Polsce i mieli serwis do tego. Odkąd Proma połączyła się z Finnem, już nie sprzedają, ale może pomogą.

www.bssystem.com.pl

[ Dodano: 2009-12-05, 17:59 ]
tak swoja drogą może potrzebujesz wycinarki laserowej do cięcia profili>?
__________________
SALVAGNINI, SAFAN, BEWO, SCHULER
Obrazek

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#10

Post napisał: corano » 03 sie 2015, 20:54

hejo..


Podłącze się do tematu :)

Interesuje mnie postprocesor który pozwala generować programy dla mach3

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”