Space Gear (Mazak)HELP!!!!

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#11

Post napisał: enesh » 05 sie 2009, 14:49

A czy prędkości transmisji przez COM są prawidłowo poustawiane w programie wysyłającym do maszyny jak i w maszynie chodzi o BAUD RATE (chyba tak się pisze :) ) ?? może jest za szybko
--9600 ?? 4800 ??. Może coś cały czas działa na portach COM i są zajęte


MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R

Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#12

Post napisał: CNCRob » 05 sie 2009, 18:52

raczej temat będzie ciężki do przejścia, pani Renica1 cały czas nam pisze: "to działało a port jest do du**", zamiast odpowiadać na pytania i skupić się na tym, iż jednak coś musi być przestawione. Skoro działało to nie ma bata, albo uszkodzone coś albo namieszane!
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

#13

Post napisał: Renica1 » 05 sie 2009, 23:06

Widze, że pan Draco to raczej cwaniaczek, niż osoba która jest chętna do pomocy.
Moze nie znam się tak jak Ty na tych sprawach, ale to nie znaczy że trzeba kogoś traktować małostkowo, a od samego początku rozmowy takie mam odczucie.

Dziękuje za pomoc i mam nadzieje że nie bede jej więcej potrzebowała od PANA.

Wracając do prędkości to oczywiście wszystko było sprawdzone, został nawet dokupiony nowy kabel i nadal nic.
Trafił dzis do nas pan z serwisu i po 4 godzinach zrezygnował i przełożył dalsze prace na jutro.

Sama jestem ciekawa efektu i przyczyny owej awarii.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#14

Post napisał: CNCRob » 05 sie 2009, 23:24

Pan Draco jak to nazwałaś probował pomóc, ale wielmożna Pani nawet nie ma zamiaru odrobinę się wysilić i napisać co było przestawiane i jakie parametry transmisji sa obecnie ustawione i na komputerze i na maszynie. W du*** mam takich ludzi, którzy dopiero ci się zalogowali, probujesz im coś doradzić a na koniec jeszcze wyzwą cię od cwaniaczka. Panienko nikt tu nie jest jasnowidzem i jeśli nie podasz konkretnych danych o które prosimy to możesz równie dobrze sobie stad iść! Przapraszam kolegów za ton ale ta baba naprawde nie myśli, ona wie jedno, to nie działa a wy jesteście mądrzy i powiedzcie dlaczego, może z kart mamy odczytać? Najpier co zrób, to przejdź się po firmie, przyciśnij mocniej ludzi, aż znajdzie się ten, który coś przestawiał i się do tego przyzna. Miałem już w jednej firmie takiego zawodnika, byłem tam programista i ustawiaczem a on operatorem, probował się czegoś "nauczyć" jak nikt nie widział i wiecznie miałem z maszyną problemy, na pytanie czy coś dotykał, zawsze mowił, że nie... aż go kiedyś przyłapałem na grzebaniu, oczywieście też powiedział, że to się jakoś tak samo przełączyło i parametry się pozmieniały. Panienko, tu nie ma nic "samo", tu albo coś się spaliło albo ci ktoś namieszał, a dojście do tego, co jest przestawione może zająć wieki! Tyle mam tobie do powiedzenia. I DZIĘKUJĘ, że miałem chęć pomocy!!!
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

#15

Post napisał: Renica1 » 06 sie 2009, 12:30

Po pierwsze to babe znajdź sobie w domu lub swoim ootoczeniu.

Po drugie to potwierdziłeś to o czym wspomniałam, masz innych gdzies bo ty jestes " wielki" . Mysl tak dalej, daleko zajedziesz.

Tłumaczyłam:, dane transmisji są w porzadku bo były porównywane z fabrycznymi ustawieniami. Nic nie było przestawione bo tak naprawde maszyna pracuje dopiero ok tygodnia.

Obecnie jestesmy po wizycie serwisanta, zmienił porty na płycie i działa.

....................................................Filozofuj dalej

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#16

Post napisał: CNCRob » 06 sie 2009, 19:01

Renica1 pisze:zmienił porty na płycie i działa.
więc jednak było namieszane!!! porty się same przestawiły? :shock: to macie pierwszą w polsce magiczna maszynę, która sama sobie ustawienia zmienia!!! tylko co to ma się do tego:
Renica1 pisze:Nic nie było przestawione
???
skoro nie było przestawione to dlaczego trzeba było porty zmienić?
i wyszło to co od początku mówiłem a mądra paniusia jak zwykle wie lepiej.

tak poza tematem, przylazłaś tu w maju tego roku, do tej pory na forum byłaś AŻ 7 godzin!!! z czego cały ten czas poświęciłaś na 23 pytania dotyczące tej maszyny i 5 załączników, nie spedziłaś ani chwili czasu na opcje szukaj, bo gdybyś spedziła to na wszystkie swoje lamerskie pytania miała byś odpowiedzi, zwłaszcza na ostatnie dotyczące ustawień portów, sam zreszta dokładnie to opisywałem (kilku kolegów również). Ty nie zrobiłaś nic a śmiesz mi mówić, że cwaniak jestem i jeszcze dyktować jak ja daleko zajde? Dla twojej informacji, zaszedłem dalej niż tobie się wydaje.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

#17

Post napisał: Renica1 » 06 sie 2009, 21:10

Skończ wać Pan.

Widzę,że się nieźle nakręcasz!!!!!!!!!!!!

Powodzenia :razz:

[ Dodano: 2009-08-06, 21:24 ]
A tak nawiasem to może i mamy magiczną maszyna.
Ale jak się wymieni pewne elementy na nowe to zazwyczaj działa.


gruniu
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2009, 12:15
Lokalizacja: Polska

#18

Post napisał: gruniu » 05 mar 2011, 15:44

enesh pisze:Witam.

Może jest jakieś zabezpieczenie w panelu sterowania (jeżeli jakieś jest), które chroni zapis do pamięci dysku.(kluczyk na panelu lub coś innego - może ktoś przez przypadek zmienił jego położenie :) ). U nas w STX-510 MKII komunikacja odbywa się po LAN lub USB i działa to bardzo miło i sprawnie i nie ma żadnych "szopek". Natomiast w drugim starszym modelu STX-48 tylko za pomocą com --> centronics (przesyła dłużej i ale tez działa). Najbardziej odpowiada mi po LAN (nie muszę latać z programem do maszyny). Moim zdaniem tak jak kolega wyżej napisał - ktoś coś musiał namieszać :)

Pozdrawiam
Czym i jak wgrywacie prg przez lan ?


enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#19

Post napisał: enesh » 06 mar 2011, 09:10

gruniu pisze:
Czym i jak wgrywacie prg przez lan ?
Jeśli Mazak ma sterowanie Mazatrol preView (nowsze maszyny pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego GNU/LINUX Debian), komunikacja może odbywać się za pomocą sieci LAN. Na Linuxie jest "postawiony" serwer Samby, który współpracuje z siecią Windows'a. Konfiguruje się adresowanie sieci adresy IP na kompie stacjonarnym jak i na maszynie. I wtedy w "otoczeniu sieciowym" Windowsa masz udostępnione katalogi do których wgrywasz plik z kodem nc
(Mowa o Laserze 2D Mazak STX-510 MarkII ) nie wiem jak jest w SpaceGear
MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R


gruniu
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2009, 12:15
Lokalizacja: Polska

#20

Post napisał: gruniu » 06 mar 2011, 09:43

Space gear stoi na w2k, a wbudowany w nim program do odbierania danych np z sieci skraca nazwy do 8 znakow

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”