Grawerowanie zdjec w pleksi

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
melon55
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:29
Lokalizacja: kalisz

Grawerowanie zdjec w pleksi

#1

Post napisał: melon55 » 28 cze 2009, 11:44

Witam wszystkim od niedawna posiadam laser moc60w , mam problem z grawerowaniem zdjec w pleksi z zadowalajacym efektem , robiac to na drzewie wychodzi ladnie, natomiast a pleksi mam do wyboru tylko jeden ton czarny, na innych laserach widzialem ustawienia mocy dla koloru czarnego i bialego, mam oprogramowanie easycut 5.1 do przerobienia zdjec uzywam PhotoGraV 2_11. prosze o jakies wskazówki.



Tagi:

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post napisał: qoptics » 30 cze 2009, 01:20

Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem zadowalający efekt, bo nie wiem o co dokładnie chodzi (Jakieś foto podeślij).
Co do ustawień mocy to przy tym oprogramowaniu nie ma takiej możliwości (są dwie opcje grawerki gdzie jedna to tylko grawer czarnych pktów i ewentualnie przy drugiej grawer pseudo 3D gdzie mozesz określić moc startową i końcową na określomym odcinku przebiegu)


Autor tematu
melon55
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:29
Lokalizacja: kalisz

#3

Post napisał: melon55 » 30 cze 2009, 23:57

dzieki za zainteresowanie postaram sie zrbic fotki i zamieszcze je tutaj.


Przesyłam fotki , mnie jwiecej tak wychodza, na drzewie efekt jest znacznie lepszy.[

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post napisał: qoptics » 12 lip 2009, 23:57

Takkk tak właśnie działają te lasery (tanie i chińskie), widzę efekty jak na moim przed poprawkami, a więc kilka pytań do Ciebie

Jaka moc laserka
Jakiej soczewki uzywasz ?
Jakiego programu do konwersji BW
na jakim materiale pracujesz

Oczywiście wiele zalezy od samego zdjęcia
Rozmiar
jakość
cienie

nic nie zrobisz z fotką wykonaną w kiepskiej rozdzielczości oraz cieniami, choć to drugie mozna wyciąć jednak nie zawsze.

jeśli już masz odpowiednio zapisany obraz w BW (oczywiście musisz dopasować odpowiednio plamkę do mozliwości lasera i tu kwestia soczewki jak również ustawień prędkości pracy

im wolniej tym lepiej

materiał ma również znaczenie jest kilka rodzaji plexi i kazda ma swoją specyfikę
Jak widzę to drukowałeś to na zwykłej XT która się topi i nawet mając małą ogniskową przy najmniejszej soczewce i tak wychodzi jeden pkt jako 0,2 do 0,5mm i przy małych formatach będziesz miał nieczytelny obrazek.

te przedostatnie już wyszło lepiej ale to nie to co powinno być

Powiem tak te nasze laserki nawet po wielkich zmianach i rekonfigóracjach jeśli chodzi o grawer nie nadają się
głównie są to laserki do grawerki po zarysie i cięcia ewent. grawer wielkogabarytowy ale i tak z małymi prędkościami do 400mm/s a przy takich małych obrazkach to kwestia 100 do 200mm/s
powiedzmy zdanie wysokości 2mm będzie przy tych prędkościach i tak rozmazane.
Oczywiście jak wcześniej już było wspominane przez kolegów przy innym temacie moc równeiż ma znaczenie im większa tym gozej bo grawer musi być wolniejszy gdyż taka wielka tuba musi mieć czas na odpalenie , jednak przy grawerce po zarysie sprawuje się prawie doskonale ale równeiż przy większych obiektach.

Ja teraz planuje zakup laserka grawerującego z prędkościami rzędu 2m/s ,a ten co mam to do cięcia MDFU zostawiam bo to 100W jest. i tylko do tego się nadaje.


cdd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2012, 08:28
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: cdd » 28 lut 2012, 09:45

zgadzam się z przed mówcą "im wolniej tym lepiej" oczywiście rodzaj plexi jakiej użyjemy również ma znaczenie..

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”