TRUMPF 6030 4KW i miedź

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Gee
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:56
Lokalizacja: xxx

TRUMPF 6030 4KW i miedź

#1

Post napisał: Gee » 09 cze 2009, 08:11

Witam wszystkich "laserowców" :)

Pracuję na laserze Trumpfa 6030, 4kW i mam do was małe pytanie. Czy wypaliliście jakieś detale z miedzi? Jeżeli tak, to czym (tlen, azot)? Mam małą usługę i szczerze mówiąc nie chcę ryzykować. Wszelkie rady będą bardzo pomocne.

I przy okazji... Chciałbym zwiększyć jakość (siłę) grawerki. Jaki parametrem mam zmieniać (domyślam się, że częstoliwością - na + czy na -). I ostatnie ;) czy udało się Wam wypalać blachę o grubości 25mm? Teoretycznie max. to 20, ale domyślam się, że jest możliwość odpowieniej modyfikacji tabeli 20, aby przepaliła blachę o grubości 25mm :)

Ze swojej strony również służę pomocą, radami.



Tagi:


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#2

Post napisał: lewy10psdw » 09 cze 2009, 16:31

Wplyw na grawerke maja przede wszystkim 3 parametry, moc, czestotliwosc i polozenie dyszy w stosunku do materialu. Co do blachy 25mm, jezeli laser jest w dobrym stanie(nie ma znacznej straty mocy na wyjsciu wiazki z glowicy) To tabela na st37-200 i na 70% powinno palic 25mm, wiadomo ze krawedz pozostawi wiele do zyczenia.


auto_laviatur
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

#3

Post napisał: auto_laviatur » 04 lis 2009, 01:21

mi sie zdarzyło palic na trumpfie 25 mm
starczyło zwolnić no ale krawedz nie jest idealna ,
AUTO_LAVIATUR


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: przemo » 04 lis 2009, 08:34

Witam
koledzy opisali jak wyglada sprawa grubszego materiału i grawerki wiec ja moze napisze kilka słow na temat ciecia miedzi.Z tego co sie orientuje to trumpf nie zaleca a wrecz zabrania ciecia miedzi laserami typu CO2,jest to niebezpieczne gdyz powoduje odbicia promienia co w niektorych przypadkach moze doprowadzic do powaznego uszkodzenia rezonatora,ale za to trumpf posiada juz w swoim arsenale tzw. lasery na ciele stałym ktore mozna uzywac do ciecia midzi.pozdrawiam
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#5

Post napisał: lewy10psdw » 04 lis 2009, 11:21

Kiedys zrobilismy probe wycieciqa krazka, zmatowilismy powierzchnie miedzi aby lepiej rozpraszala wiazke, blacha o grubosci 0,6, wycielo moze polowe obwodu, a druga polowa byla nieruszona, osobiscie odradzam. Slyszalem o jakis filtrach ktore umozliwiaja ciecie miedzi na laserze co2. Co do laserow na ciele stalym, slyszalem ze tna miedz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”