Zakup Lasera. Jaki wybrac. Który najlepszy?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#31

Post napisał: www.kimla.pl_ » 29 mar 2013, 12:38

Szanowny Kolego Bartuss,

Rynek potrzebuje, Kimla produkuje.


Szanowny Kolego Majster,

Do prostego cięcia to można kupić tańszą gilotynę.
Przy dużych mocach lasera właśnie cięcie skomplikowanych kształtów determinuje wydajność lasera.
Przede wszystkim musi kolega zacząć odróżniać rozdzielczość układu pomiarowego od dokładności.
Rodzdzielczość, to dystans jaki musi pokonać element mierzony aby układ pomiarowy zarejestrował przyrost pozycji.
Dokładność to maksymalna odchyłka wartości zmierzonej od wartości rzeczywistej na określonym dystansie.
Dokładność tego układu pomiarowego to 0.005mm/m
Natomiast rozdzielczość to 0.000001mm

Po co taka rozdzielczość?
Czy nie wystarczyła by rozdzielczość np. 0.001mm?
Niech to będzie następna zagadka by Kimla.

Zapraszam do dyskusji:
https://www.cnc.info.pl/topics97/rozdzi ... htm#332047



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#32

Post napisał: bartuss1 » 29 mar 2013, 19:26

Ty i te twoje zagadki, no i daj spokój juz z tymi szanownymi,
odpowiedz na zagadke znajduje sie na poprzedniej stronie tak na marginesie

co do rynku ktory potrzebuje to niestety nie tylko Kimla produkuje, nie ma tak dobrze hehe, stąd ta konkurencja i nowinki techniczne i zgadywanki z bobrem w tle.

na marginesie ciekaw jestem czemu Cię nie atakuje koles z ksywą szymo23, w koncu zacząłeś produkcję "jego pomysłu" kilka miesięcy przede mną
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#33

Post napisał: kamar » 29 mar 2013, 21:39

www.kimla.pl_ pisze: Dokładność tego układu pomiarowego to 0.005mm/m
Natomiast rozdzielczość to 0.000001mm

Po co taka rozdzielczość?
Czy nie wystarczyła by rozdzielczość np. 0.001mm?
Niech to będzie następna zagadka by Kimla.
A jakiej dokładnosci i rozdzielczosci potrzebowalbym przy wycinaniu w blaszce 10mm otworów pod łożysko fi 19 ? Z gwarancją ze wejdzie a nie przeleci.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#34

Post napisał: www.kimla.pl_ » 29 mar 2013, 22:02

Właśnie próbuję wytłumaczyć, że dokładność nie jest tak ważna w laserze tylko rozdzielczość.
Przecież na laserze nie osiągniesz możliwości wykonania oprawy łożyska tak jak na frezarce czy tokarce ze względu na ograniczenia samego procesu cięcia termicznego . Ale jak przy okazji rozdzielczości rośnie też dokładność to oczywiście trudno mieć to za złe.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#35

Post napisał: kamar » 29 mar 2013, 22:27

www.kimla.pl_ pisze:Przecież na laserze nie osiągniesz możliwości wykonania oprawy łożyska .
To po co mi te naście zer po przecinku skoro detal i tak wytnę w paru dychach. :)


PROFI-L
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 50
Rejestracja: 11 sty 2013, 08:51
Lokalizacja: Górny Śląsk

#36

Post napisał: PROFI-L » 29 mar 2013, 22:40

kamar pisze: To po co mi te naście zer po przecinku skoro detal i tak wytnę w paru dychach. :)
Dokładnie :)
Dokładność laserów: +- 0,1 mm. Niektórzy dają radę +-0,05 ale w cienkich blachach.
Rozdzielczość to jakiś "kosmiczny" parametr, absolutnie nieważny w podejmowaniu decyzji o kupnie laserów. A przypominam o tym jest wątek.
Ważna jest dokładności jakość danej próbki.

I właśnie: przez przypadek dowiedziałem się o tych próbach targowych i rzecz sie ma inaczej niż to pisze Firma Kimla: mianowicie próbki tegoż wypadły gorzej niż konkurencji (być może szybciej - ale po co ?). Skutkiem tego jest wybór przez dużego potentata jakim jest Whirlpool (tak, ten z Wrocławia) maszyny firmy... Eagle.
Tak więc wszelkie zachwalanie swojej maszyny, wytykanie błędów innych oraz mowa o jakiś mega rozdzielczościach na nic się nie zdało - ważne co wybrał klient. Z tego co mi wiadomo próbki były z dokładniejsze wymiarowo i kształtowo.
Skoro dla Whirlpoola lepsza maszyną okazał się Eagle - to TO może być wyznacznikiem dla niezdecydowanych. Ciekawe co poszło nie tak z laserem Kimli... :?:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#37

Post napisał: kamar » 29 mar 2013, 23:12

PROFI-L pisze:[
Rozdzielczość to jakiś "kosmiczny" parametr, ... :?:
Stara szkoła marketingu i reklamy :) Instalujemy coś, np. otwieranie butem bagażnika i przekonujemy wszystkich że nasz samochód jest najlepszy :)


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#38

Post napisał: www.kimla.pl_ » 30 mar 2013, 00:09

Przez przypadek to ja się dowiedziałem, że UFO wylądowało mi na podwórku :)
Dokładność próbek konkurencji poszła w las jak próbowali gonić Kimlę a teraz odwracają kota ogonem.
Próby na żywo przy kliencie -jedyny sposób na udowodnienie swoich racji.
Wysoka rozdzielczość pomiaru położenia daje możliwość dokładnego pomiaru prędkości co umożliwia zwiększenie dynamiki. A właśnie od dynamiki zależy wydajność cięcia, szczególnie cienkich blach.
Konkurencja stosuje enkodery inkrementalne starego typu ponieważ po prostu ich system nie potrafi obsłużyć nowoczesnych rozwiązań, ale tym już się przecież nie chwalą.

Tą funkcję otwierania nogą bagażnika, to ja chyba bym porównał do tego fotelika przyspawanego do maszyny. Nie wiem dlaczego nie mógł być przestawiany? Są to nieistotne dodatki.
Ale jak producent samochodów informuje, że wkłada mocniejszy i ekonomiczniejszy silnik, rozbudowaną kontrolę trakcji i 8 biegową skrzynię to klient pretensji o to raczej mieć nie będzie.
Układ pomiaru położenia jest jednym z najważniejszych podsystemów w maszynie CNC odpowiadający za jakość jej pracy, nie można więc go lekceważyć i sprowadzać do nieistotnego dodatku.

Prosze się nie martwić, dla wszystkich starczy miejsca na rynku.
Niedługo wszyscy którzy tną na CO2 będą musieli wymieniać lasery na fibery ponieważ konkurencja ze strony fiberów będzie zbyt duża.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#39

Post napisał: kamar » 30 mar 2013, 06:02

www.kimla.pl_ pisze: Ale jak producent samochodów informuje, że wkłada mocniejszy i ekonomiczniejszy silnik, rozbudowaną kontrolę trakcji i 8 biegową skrzynię to klient.......
......chciałby wiedzieć o ile szybciej dojedzie do roboty w godzinach szczytu :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#40

Post napisał: bartuss1 » 30 mar 2013, 07:33

kamar musisz zezłomowac swoje rzęchy, konkurencja chce zebys miał nowe

a ufo wylądowało juz dawno, pytanie kiedy dowiemy sie o tym oficjalnie.

Owszem wypowiedz Przema zawiera dużo racji, ale tez dużo przesady, klient z reguly kalkuluje i nie podchodzi do tego w ten sposób -" muszę to mieć", ale raczej "co mi to da jeśli będzie droższe o tyle i tyle" i czy proces technologiczny danego detalu diametralnie się zmieni czy tylko nieznacznie.
w naszym kraju nieprędko będzie tak ze maszynie konczy się resurs i idzie na smieci i kupujemy nowe - zalew uzywanych samochodów z raichu, maszyn też. A Chinczycy to juz przechodzą samych siebie z tzw. towarem
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”