Zakup Lasera. Jaki wybrac. Który najlepszy?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#21

Post napisał: HUD » 25 mar 2013, 22:21

Targi kieleckie to już były.
Chyba lasery światłowodowe są jedna z najbardziej dynamicznie rozwijanych technologii, i do tego dość innowacyjna.
Jak tak dalej pójdzie to za dwa lub trzy lata może mocno namieszać w branży obróbki blach, a i ceny powinny mocno spaść tych maszyn, bo zrobi się to samo co z wycinarkami wodnymi. Na początku było mało firm produkujące je i ceny były kosmiczne, a teraz samych urządzeń jak i pomp jest producentów pod dostatkiem.


Pozdrawiam Krzysztof G.

Tagi:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#22

Post napisał: www.kimla.pl_ » 25 mar 2013, 22:45

Testy były robione na dokładnie takiej samej blasze.
Laser miał taką samą moc.

Oczywiście parametry były dobrane tak aby kształty były poprawne i dokładnie odwzorowywały rysunek.
Po tym jak się okazało, że nasza maszyna jest szybsza, na głowie stawali aby wyciąć to szybciej.
Ze względu na to, że szybkość ich systemu jest 10 x mniejsza niż systemu Kimla zwiększanie dynamiki powodowało wyraźne odchyłki od ścieżki.

Oczywiście my też sprawdzaliśmy gdzie leży granica rozsądku jeśli chodzi o zwiększanie dynamiki i osiągnęliśmy jeszcze lepsze rezultaty niż na początku.

Ale to już nie ma większego znaczenia ponieważ pierwsze testy na maszynach Kimla z silnikami liniowymi wykazały, że konkurencja została zdeklasowana.

Już niedługo będziemy zapraszać na pokazy najnowszej wersji lasera Kimla z napędami liniowymi i dedykowanym do nich systemem sterowania.


A tak przy okazji jaką wersję maszyny zamówiliście?
Mam nadzieję, że nie tą uproszczoną, ponieważ ma ona tylko napęd z jednaj strony bramy co jest chyba jakimś żartem.
Najpierw piętnują lasery z jednym napędem i podwieszaną belką, a potem robią to samo tyle że z napędem z boku czyli jeszcze gorzej.
Rozumiem, że napędy liniowe kosztują, ale czy ktoś by kupił samochów z napędem tylko na lewe koło?


PROFI-L
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 50
Rejestracja: 11 sty 2013, 08:51
Lokalizacja: Górny Śląsk

#23

Post napisał: PROFI-L » 27 mar 2013, 21:47

Ups...jak ten czas szybko leci :mrgreen:

To silniki liniowe już nie są "be"?
Szybka zmiana zdania...


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#24

Post napisał: www.kimla.pl_ » 27 mar 2013, 23:04

Nigdy nie pisałem, że silniki liniowe są złe.
Są dobre, ale aby wykorzystać ich potencjał należy zastosować odpowiednio szybki system sterowania. Rozwiązanie zastosowane przez konkurencję jest ot tego dalekie.
Przy szybkich i dynamicznych ruchach poprawianie pozycji 20000 razy na sekundę daje znacznie lepsze rezultaty niż poprawianie jej 10 razy rzadziej.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#25

Post napisał: lolo2 » 28 mar 2013, 09:01

Trupmf Bystronik jakoś mają lasery na Windowsie od lat.
Jakoś problemu ze sterowaniem nie ma.

Więc po prostu może nie ma sensu poprawiać pozycje 20 000 razy na sekundę, skoro i tak żadnym układem mechanicznym nie zareagujemy tak szybko.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#26

Post napisał: www.kimla.pl_ » 28 mar 2013, 21:09

Szanowny kolego,

Podstawowa różnica pomiędzy systemami sterowania z górnej półki i systemami do podstawowych zastosowań jest taka, że w systemach profesjonalnych komputer z Windowsem jest tylko interfejsem użytkownika, a w najprostszych i amatorskich systemach jest wszystkim -interfejsem użytkownika, sterownikiem logicznym i interpolatorem.
Komputer PC z Windowsem nie jest i nigdy nie będzie systemem czasu rzeczywistego umożliwiającym wysyłanie do serwonapędów zadanych wartości w dokładnych odstępach czasu. Właśnie dlatego proste systemy na PC nigdy nie osiągną dynamiki i jakości ruchu systemów profesjonalnych. Wszystkie systemy z górnej półki mają rozbudowane interpolatory sprzętowe, które nie mają nic wspólnego z Windowsem.

W systemie Kimla sam interpolator sprzętowy ma jednostkę zmiennoprzecinkową z czterema rdzeniami o wydajności 2.5 gigaflopów a już myślimy nad szybszą jednostką.

Nie wiem dlaczego kolega wysnuł teorię, że nie ma sensu poprawiać pozycji częściej niż 2000 razy na sek? Jeśli laser (szczególnie na silnikach liniowych) porusza się 2m/s to znaczy, że przy 2000 poprawkach na sek. korekta pozycji odbywa się tylko co 1mm. Jeśli więc zwiększymy tą częstotliwość do 20.000kHz to poprawka będzie co 0.1mm.
Właśnie dzięki temu można wykorzystać potencjał silników liniowych i uzyskać znacznie większe dokładności przy dynamicznych ruchach.

Poza tym bardzo ważny jest układ pomiarowy położenia. Firma Kimla wprowadziła do swoich laserów bezpośredni układ pomiarowy o rozdzielczości 0.000001 mm!
Tak, to nie jest żart, i nie pomyliłem ilości zer.
Od dziś oferujemy już maszyny o rozdzielczości napędów 1nm!


PROFI-L
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 50
Rejestracja: 11 sty 2013, 08:51
Lokalizacja: Górny Śląsk

#27

Post napisał: PROFI-L » 28 mar 2013, 22:25

www.kimla.pl_ pisze:Testy były robione na dokładnie takiej samej blasze.
Laser miał taką samą moc.

Oczywiście parametry były dobrane tak aby kształty były poprawne i dokładnie odwzorowywały rysunek.
Po tym jak się okazało, że nasza maszyna jest szybsza, na głowie stawali aby wyciąć to szybciej.
:) i wycięli ?
Podejrzewam, że testujący wybrał Was i pozyskaliście nowego klienta. Jaką maszynę mu sprzedajecie jeśli mogę spytać?


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 17

#28

Post napisał: www.kimla.pl_ » 29 mar 2013, 00:36

Nie wiem, przecież co dziennie do nich szpiegów nie wysyłam :grin:
Ja już się trochę pogubiłem kto i co zamówił bo mamy tyle zleceń, że się wyrobić nie możemy. Inni się tym zajmują.
Tak czy inaczej wygląda na to, że jak na razie nie ma na świecie producenta laserów do produkcyjnego cięcia blach, który by zastosował układy pomiarowe o tak wysokiej rozdzielczości i dokładności.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#29

Post napisał: bartuss1 » 29 mar 2013, 07:27

dodam swoje 3 grosze
powiedz ze te lasery dedykujesz na polski rynek, bo jakos mi sie nie chce wierzyć, bo silniki liniowe chociaz w znacznym stopniu upraszczają konstrukcję mechaniczną maszyny, to ich sterowanie i sama konstrukcja tychze w kosztach dają dośc astronomiczne kwoty i przecietny zakład raczej tego w lizing nie wezmie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#30

Post napisał: Majster70 » 29 mar 2013, 08:12

bartuss1 pisze:dodam swoje 3 grosze
powiedz ze te lasery dedykujesz na polski rynek, bo jakos mi sie nie chce wierzyć, bo silniki liniowe chociaz w znacznym stopniu upraszczają konstrukcję mechaniczną maszyny, to ich sterowanie i sama konstrukcja tychze w kosztach dają dośc astronomiczne kwoty i przecietny zakład raczej tego w lizing nie wezmie
Nie ma zielonego pojęcia o laserach, ale to pytanie z dziedziny marketingu, więc podzielę się swoim wnioskiem: zawsze dobrze jest mieć w swojej ofercie coś z najwyższej półki (High-End). Coś takiego, nawet jeśli samo w sobie się nie sprzedaje to podnosi prestiż firmy i pośrednio zwiększa sprzedaż pozostałego asortymentu.

Wkurzają mnie pyszałkowate, aroganckie, czasami śmieszne wypowiedzi pana Kimli, - no bo jak inaczej reagować na przechwałki o dokładności liniału wielu zer po przecinku w jednym poście (można mówić o niewykorzystaniu oferowanej dokładności- konstrukcyjnie złe dopasowanie elementów) i krytykę konkurencji za stosowanie zbyt dynamicznych napędów w stosunku do możliwości sterowania "na zakrętach" w innym poście, chociaż mogę się domyślać, że lasery tną większość czasu "jadąc" po prostych. Czyli trochę Kali ukraść krowę to dobrze, Kalemu ukraść - źle :wink:
Ale chcąc nie chcąc mu kibicuje bo to przecież polska firma, poza tym konkurencja z innych krajów zachowuje się często podobnie. Dobrze, że firma się rozwija i daje pracę rodakom w kraju co sądzę po wypowiedziach pana Kimli, przykre, jeśli do własnego rozwoju trzeba szydzić z innych :cry:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”