Strona 1 z 1
program do liczenia czasu cięcia
: 11 maja 2009, 16:28
autor: obser
Czy macie jakiś program do liczenia czasu cięcia? Chodzi oczywiście o laser. Oczywiście jest taka funkcja w programie LaserCut - ale żeby ruszył potrzebny jest klucz sprzetowy (USB) - a ten zostawiam w warsztacie gdzie stoi laser. Często jednak trzeba zrobić jakąś wycenę w domu czy w innym miejscu. Pliki są oczywiście w Corelu, a więc taki program to albo nakładka do niego albo jakiś osobny.
: 11 maja 2009, 21:59
autor: pop9
wrykrys w wersji demo liczy bez problemu
: 11 maja 2009, 23:11
autor: grzegorz1965
Jeżeli sprzęt i prawa do uzywania oprogramowania stanowią twoja własnosć, to zabierz klucz do domu i uruchom sobie program na komputerze domowym.
Pracuję na Laser Cut 5.1 , ale wersja 5 .3 ściagnięta ze strony producenta pracuje również na kluczu oryginalnie dostarczonym dla 5.1
Nie mam nilkogo w poblizu kto pracuje na Laser Cut bo sprawdziłbym czy po zamianie kluczy programy dają sie uruchomić.
Niestety nie doczytałem nigdzie w opisie programu czy program ma licencję jedno czy wielostanowiskową alternatywną ,tzn czy mozna zainstalowac na wielu komputerach a pracowac tylko na jednym ,tym z kluczem.To juz sa kwestie prawa.
A tak na marginesie.
Czy ktos widział umowe licencyjna na program Laser Cut?
: 12 maja 2009, 10:24
autor: obser
grzegorz1965 pisze:Jeżeli sprzęt i prawa do uzywania oprogramowania stanowią twoja własnosć, to zabierz klucz do domu i uruchom sobie program na komputerze domowym.
Właśnie chodzi o to, żebym nie musiał wozić klucza - małe to, zawsze może się zdarzyć, że zaginie (bo różne rzeczy się zdarzają) albo po prostu to zostawię i będzie trzeba wracać. Klucz zawsze zostaje z laserem, chodzi mi właśnie o jakieś inne rozwiązanie.
: 12 maja 2009, 22:32
autor: grzegorz1965
W corelu można zastosować skrypt który po zaznaczeniu krzywej liczy obwód.
Jezeli znasz predkosc dla danego materiału to po pominieciu czasu ruchów przestawnych mozesz szybko obliczyc czas ruchów roboczych czyli cięcia .
Do kalkulacji taka dokładnośc powinna wystarczyć
: 12 maja 2009, 23:24
autor: obser
Dokładnie o coś takiego mi chodzi. Czas orientacyjny znam - zresztą i tak zawsze przy kalkulacji dolicza się kilkanaście procent czasu / materiału (przynajmniej ja tak robię). Co do pustych przebiegów - nie ma tego tak dużo.
Jak to włączyć w Corelu? To jakaś nakładka?
: 13 maja 2009, 07:41
autor: pop9
A dlaczego kolego nie chcesz tego robic we wrykrysie??, tam mozesz sonie zdefiniować te parametry dla kazdej grubosci cietego materiału i ci wszytko pieknie policzy lacznie z wydrukiem