Problem z Laserem, ustawienia grawer, tuba 100W w rozsądnej

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#21

Post napisał: qoptics » 28 maja 2009, 20:06

Piotr Rakowski pisze:
Dodam tylko, że z pewnością 90% wiem, co dolega jego maszynie. I - po jego dictum - jak to mówią "wiem, ale nie powiem...".
WItam ponownie . Pojawia mi się od czasu do czasu jakieś bzdetne przekłamanie i niewiem czy to kwestia zasilacza czy oprogramowania a może czegoś innego. Mianowicie podczas grawerki lub cięcia powiedzmy na jakiejś mocy 50% od czasu do czasu włancza mi się pełna moc , jak go puknę to lekko to wszystko wraca do normy. Podejzewam że zasilacz od lasera jest walnięty .



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post napisał: Piotr Rakowski » 28 maja 2009, 21:57

Nie koniecznie. Czy tak jest na regulacji ręcznej - potencjometrem, czy automatycznej? Bo jeśli na ręcznej - masz walnięty potencjometr. Jeśli na automatycznej - sprawdziłbym sterowanie. Jeśli jest na karcie MPC03 - problemem mogą być np. dziwnie działające Windowsy.

Pełna moc włączana jest wtedy, gdy na pinie sterującym zasilacza pojawia się napięcie około 5V. Każde niższe, z zakresu około > 1V i < 5V daje odpowiednio mniejszą moc.

Jest oczywiście możliwe, że wewnętrznie zasilacz jest zły - ale wtedy podłączenie sprawdzonego potencjometru da odpowiedź.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post napisał: qoptics » 28 maja 2009, 23:03

Oczywiście na automatycznym na ręcznym jak przełanczam to wtedy jest niby ręczne jednak zakres regulacji to zaledwie pół obrotu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”