firma TECHSOL

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mostry
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: mordor

firma TECHSOL

#1

Post napisał: mostry » 23 lut 2009, 13:57

Witam serdecznie.
Czy ktoś używa chińskiej grawerki laserowej z firmy TECHSOL z Bielska? Jakieś opinię? Jak maszynka się sprawuje, jaki kontakt po zakupie i jak z serwisem? Dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.



Tagi:


grzegorz1965
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2007, 14:31
Lokalizacja: Sosnowiec

#2

Post napisał: grzegorz1965 » 01 mar 2009, 02:27

Ze zdjec zamieszczonych na stronie wyglada na sprzęt z WKlaser ale moze jest po modyfikacjach.
Na temat serwisu musi sie wypowiedziec ktos kto kupił sprzęt w tej firmie.


Autor tematu
mostry
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: mordor

#3

Post napisał: mostry » 01 mar 2009, 10:39

grzegorz1965 pisze:Ze zdjec zamieszczonych na stronie wyglada na sprzęt z WKlaser
Witam, no faktycznie wygląda identycznie, może w takim razie masz opinię na temat sprzętu z WKlaser?
Pozdrawiam Marek


grzegorz1965
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2007, 14:31
Lokalizacja: Sosnowiec

#4

Post napisał: grzegorz1965 » 03 mar 2009, 21:21

Uzywam go od roku ,jak na chińczyka przystało to dosyc dobry kompromis pomiedzy ceną a jakoscią.
Na pewno amerykańskie lasery sa lepsze ale i droższe.
WK laser ma dosyc dobrą konstrukcje mechaniczną choć i tutaj mozna by sie bylo przyczepic.
Wspólpracuje z programem LaserCut 5.1 .Uwazam ten program za bardzo wygodny w uzyciu .lasera uzywam głównie do ciecia tworzyw. Czasami wycinam litery i znaki graficzne,czasami szablony a czasami podkładki albo inne dziwne rzeczy.
Jak na razie nie narzekam.
Nie kupiłem go w firmie Techsol wiec na ten temat nie mam zdania
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post napisał: qoptics » 29 kwie 2009, 23:34

grzegorz1965 pisze:Uzywam go od roku ,jak na chińczyka przystało to dosyc dobry kompromis pomiedzy ceną a jakoscią.
Na pewno amerykańskie lasery sa lepsze ale i droższe.
WK laser ma dosyc dobrą konstrukcje mechaniczną choć i tutaj mozna by sie bylo przyczepic.
Wspólpracuje z programem LaserCut 5.1 .Uwazam ten program za bardzo wygodny w uzyciu .lasera uzywam głównie do ciecia tworzyw. Czasami wycinam litery i znaki graficzne,czasami szablony a czasami podkładki albo inne dziwne rzeczy.
Jak na razie nie narzekam.
Nie kupiłem go w firmie Techsol wiec na ten temat nie mam zdania
Pozdrawiam
To może mi kolega pomoze bo mam podobny laser i problem z grawerowaniem przy większych prędkościach , działam również na LaserCut 5.1 , prosił bym o fotki ustawień grawerki ewent info na gg lub maila z góry dzięki


grzegorz1965
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2007, 14:31
Lokalizacja: Sosnowiec

#6

Post napisał: grzegorz1965 » 01 maja 2009, 14:01

Moge Ci podesłac parametry maszyny dla ciecia i grawerowania ,jakie mam ustawiaone w moim laserze fabrycznie.Nie wiem czy dla twojego modelu będą one OK.
Kiedyś zadałem pytanie producentowi czym sie rózni model LC (tnący) od LG (grawerujacy) i otrzymałem odpowiedć że modele są takie same tylko parametru są optymalizowane pod ciecie lub grawerowanie.Ja mam akurat model LC ale również graweruje na predkosciach 600,800i chyba raz grawerowałem na 1000.
Teraz jestem w domu a laser jest w firmie wiec te parametry mogę podesłać w poniedziałek.W którymś z postów wyczytałem że laser kalibrowałeś na 600 mm /s
Na czym polegała ta kalibracja?Czy mechanicznie laser jest ok?(luzy na pasku,sztywność układu optyki)
Mozesz mieć żle ustawione parametry przyspieszenia i opóźnienia ruchu głowicy.
Zauważ że głowica zawsze wyjeżdża poza zakres obszaru gawerowania.Spowodowane jest to tym że grawerunek moze byc robiony w zakresie jednostajnego ruchu glowicy.
A głowica posiada pewną inercję (również silniki ja posiadaja) dlatego musi mieć miejsce na rozpedzenie i wyhamowanie tak aby silnik nie zgubił kroku.Jeżeli te parametry masz rozjechane,to też mogą być problemy.
Ale tutaj to kolego Piotr Rakowski bedzie mógł wiecej pomóc.Bo ma z tym do czynienia na codzień.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post napisał: qoptics » 03 maja 2009, 09:55

No właśnie kolega podesłał mi info równeiż o tubie którą mam (za mocna MOOD1)
jednak sądzę, że same ustawienia przyśpieszenia i tp rozwiązą częściowo problem więc proszę o przesłanie tych danych ze swojej maszynki .
Tak laser kalibrowałem pod kilkanaście prędkości (50,100,150,200, 250,300 itd...)
i tu podczas samej kalibracji wszystko jest ok (kalibracja prostokąt 20/25 mm posów co 0,8 mm i wychodzi idealnie)
Luzy zniwelowane mechanicznie laser jest ok
Jeśli chodzi o przyśpieszenia to tu moze będzie jakiś dylemat .
Zobaczymy i porównam parametry jakie mi prześlesz z moimi ewent wprowadzę poprawki i ciekawe co się wydazy .
Pozdrawiam


LaserPiotr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2010, 19:35
Lokalizacja: Polska

Re: firma TECHSOL

#8

Post napisał: LaserPiotr » 11 mar 2010, 19:34

mostry pisze:Witam serdecznie.
Czy ktoś używa chińskiej grawerki laserowej z firmy TECHSOL z Bielska? Jakieś opinię? Jak maszynka się sprawuje, jaki kontakt po zakupie i jak z serwisem? Dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Witam,
dwa tygodnie temu kupilem grawerke laserowa w tej firmie typu Laser 3040. Po poczatkowych problemach rozruchowych, i wielokrotnym kontakcie ze sprzedawca ruszylem z produkcja. Jak na razie to nie moge narzekac na maszynke a takze na serwis. Na emaile odpowiadaja w ten sam dzien. Maszynka ta wrawdzie to chinczyk, ale pod wzgledem pracy, nie odbiegajacy od 2-3 krotnie drozszych Amerykanskich, Angielskich czy Niemieckich maszyn.

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post napisał: qoptics » 11 mar 2010, 20:23

Tak tylko zapytam jak z grawerką wygląda sprawa (jakie największe prędkości osiąga)?

Ps. nie porównuj amerykańca do chińczyka bo nie ma takiej skali (mam i to i to więc wiem jakie są diametralne różnice)


LaserPiotr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2010, 19:35
Lokalizacja: Polska

#10

Post napisał: LaserPiotr » 11 mar 2010, 21:23

Pewnie ze co do obudowy-wygladu itp moze pozostawia sobie troche
do zyczenia, ale pytanie czy wlozenie tej mechaniki do "ladnych bardzo
staranieni wykonancych obodow dodatkowo z metalowa tuba" i cena 2-3 razy
wieksza bedzie sie kalkulowalo i odpracuje tak szybko, przeciez to nie
mercedes w garazu czy na parkingu tylko urzadzenie, ktore kazdy chce
odpracowac jak najszybciej i zaczac zarabiac....

A tak nawiasem, przejzalem takze inne posty, i tak naprawdo to Pan sie wszystkich czepia!!
Moze by Pan sie zaja tym do czego Forum sluzy?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”