Nowy laser FIBER - Jaki wybrać?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Voitech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2023, 10:19
Lokalizacja: Wrocław

Nowy laser FIBER - Jaki wybrać?

#1

Post napisał: Voitech » 30 maja 2023, 10:49

Dzień dobry wszystkim :)

Nasza firma stoi u progu zakupu nowej maszyny do wycinania. Z racji korzystania ze starzejących się technologii gilotyna + ploter frezujący chcemy zakupić nowy laser. Czytając to forum w różnych wątkach poszerzyłem lekko swoją wiedzę na temat maszyn ale wciąż nie jestem (i pewnie długo nie będę :roll: ) wielkim ekspertem w tej dziedzinie. Chciałem was drodzy forumowicze podpytać o parę zagadnień związanych z zakupem lasera. Na wstępie dodam, że budżet nie jest wysoki i nie będzie on górnych lotów. Budżet to 300 tyś złoty.

1) Na wstępie chciałem zapytać jakiego producenta/dystrybutora (spodziewam się, że większość maszyn w tej cenie to sprowadzane chińczyki pod innym szyldem) wybrać, chodzi mi tutaj o sprawność serwisu, dostęp części, jakość-cena itp.
2) Jaki producent źródła będzie najkorzystniejszy dla maszyny z takim budżetem?
3) Czy zakupić wycinarkę laserową otwartą czy zamknięta (o ile w tym budżecie takowa istnieje) Jakie są wady zastosowania wycinarek laserowych otwartych? Jak bardzo technologia światłowodowa szkodzi zdrowiu, jaka jest emisja gazów/spalin podczas procesu wycinania?
4) Czy oprócz zakupu samej maszyny oraz źródła wymagany jest jeszcze jakiś dodatkowy sprzęt? Np. Filtrowentylacja, kompresor itp.
5) Jaką moc lasera dobrać (stosunek jakości cięcia i czasu do kosztów eksploatacji) i czy technologia laserowa Fiber bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cięcia Aluminium? Główne cięcie na zakładzie póki co to 99% aluminium (gr. 1,5mm - 2mm- 3 mm).

Zakup możliwy będzie dopiero na początku przyszłego roku, więc jest czas się przygotować do zakupu :) Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne odpowiedzi i wskazówki. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.



Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”